Споделена история от Други

Обсебващ най-добър приятел. Съвети?
Момче на 22 години съм. Моят най-добър и близък приятел си е тук само за лятото, тъй като следва и живее в друга страна със семейството си. И от скоро имам малък проблем с него.
В началото на лятото той беше мега щастлив, защото си хвана приятелка от тук и нямаше търпение, постоянно искаше да е с нея и даже нас, другите приятели, ни беше забравил напълно. Този месец обаче тя го заряза по много гаден начин, буквално от никъде му дойде, а преди това му беше й изневерила. Всичко му се струпа наведнъж. Аз естествено бях до него и му показах, че може да разчита за всичко на мен и ще се опитам да му помогна както мога.
Да, обаче той малко прекали и сега иска всеки един момент да сме заедно, вече не иска да излизаме в компания, казва, че аз съм единственият му приятел и самички ни било най-добре, сърди се като излизам аз с други, ревнува ме като че ли съм му мъж!!! Знам, че му е много трудно и затова се е вкопчил в мен, но вече сериозно почва да ме задушава и поведението му не отговаря на факта, че е 22-годишен мъж. Той си тръгва септември и един от вариантите е да си замълча, но пък за сметка на това така ще изгубя цялото лято и ще съм пренебрегнал другите си приятели, които се чудят защо не излизам/е вече с тях. Ако пък сега отворя темата, ще го изживее много тежко, след удара от гаджето и най-добрият приятел да го отхвърли... А той ми е като брат и не искам заради такова нещо да си разваляме отношенията. Но просто е нетърпимо... когато не сме заедно навън, то говорим или чатим, преспивания един у друг през ден, ревност от други приятели? !

Коментари

1.   Иска да сте заедно.Ако нямаш приятелка няма нищо лошо да сте гаджета с него за лятото.

2.   Кажи му какво мислиш и как се чувстваш и готово. Ако не те разбира и мисли само за себе си, не ти е приятел.

3.   Трябва да си щастлив, че за някох си толкова важен. Ако за най-дообрия си приятел не жертваш (1 месец от) живота си, то за кого? Ако за теб нещата, които правиш с някой са по-ценни от самият човек, няма нищо сериозно между вас.

4.   Ами съгласна съм с номер3, но също така е и много важно да мислиш и за себе си. Щом ти е истински приятел трябва да балансираш нещата.
Бъди деликатен!
Кажи му: Аз имам нужда да излизам и с другите хора, защото ти на есен си отиваш в другата държава, но аз оставам тук, следователно трябва да си поддържам социалната среда тук.
Ти ако искаш не идвай с мен, като излизам с другите, но не ми се сърди за това. И с теб ще излизам, но просто няма да е всеки ден.

5.   Тези предните коментари бяха най-тъпите неща, които може да измислите. Човек не може да живее за сметка на друг и само защото се чувства нещастен да тормози приятелите си. Някои хора разбират под приятел, човек на когото да му мрънкат непрекъснато на главата, без да си решават даже проблемите и чакат друг да им свърши работа. Дай му някакъв съвет да се стегне и да преодолее тези мъки. Кажи му също, че става досаден и да идва с другите ти приятели като излизате за разнообразие и да се поразсее, да престане да мисли за тъпотии. Това е което можеш да му дадеш като помощ. Ако той си избира да се тормози и да е нещастен, то ти не можеш да му помогнеш колкото и да искаш. И недей да живееш за другите, живей за себе си, ако можеш помагай, но не оставай да ти се лепят хора като пиявици и да ти смучат енергията и както в случая да ти губят лятото. Ако ти е приятел ще те разбере.

6.   Колко време не е ходил в Бългaрия приятелят ти?
Питaм, зaщото мaй рaзпознaвaм донякъде и себе си кaто поведение, a и други които по- рядко ходим тaм.
Честно кaзaно се чувствaм мaлко кaто "изгубенa" кaто минaт около2 седмици, в нaчaлото всичко ново ми е интересно, искaм дa видя всички близки и приятели, но после естествено животът си продължaвa. И aз... "увисвaм" сaмa. Ходя си през деня и сaмa, но с нетърпение очaквaм някой след рaботa примерно, че дa излезем зaедно или компaния.
Рaзбирaм те, сaмо искaх дa пойaжa и другa позиция.
Нaй- много досaждaм естествено нa нaй- близките си приятели- яко тя не е свободнa, звъня нa. него.
Сегa ми стaнa мaлко криво, може и те тaкa дa сa се чувствaли, но никогa не сa ми го кaзaли/ покaзaли.
Опитaй дa го включиш в компaниятa, кaзвaй му, че вече имaш уговоркa и дa зaповядa, инaче ще се почувствa съвсем сaм.

7.   Така е номер5, но ако след време ти изпаднеш в емоционална дупка (не си мисли, че си застрахован) трябва да си наясно, че ще е коректно от твоя страна да си преживяваш гадостите сам!

от номер4