Споделена история от Други

Дали мечтата ми е глупост?
Здравейте на всички. Аз съм момиче на 20 години. От 2-3 години както повечето тийнове си мечтая да стана актриса, но не тук. Естествено в Америка и понеже семейството ми не е от заможните, (пък и нямам роднини в други страни, следователно няма при кого да отида), реших сама да си проправя път за натам. Затова сега съм студентка и уча (защото искам и ми харесва). Плановете ми са да завърша, след това да поработя около година и тогава да замина. Там ще си намеря работа и докато работя ще опитвам късмета си. Така ще знам, че дори и да не се получи, поне когато се върна ще имам образование и няма да се притеснявам, че и за чистачка няма да ме вземат. Бих искала вашите мнения, дали хвърча в облаците или да вярвам още на: "Мечтите се сбъдват".

Коментари

2.   Всеки има право да мечтае и да осъществи целите си. Но няма да ти е никак лесно, трябва да знаеш, че това си е и много голям риск. Но не се отказвай, а и да споделя само, че това, че ще имаш образование нищо не означава. Може да няма работа в България, за образованието което имаш. Мога да ти дам и пример, познавам доста хора, които имат висше образование, но заради вечната криза тук в момента работят като готвачки, нещо под нивото им. Избрала си добър път, но трябва постоянство, за да се сбъднат мечтите.Успех

3.   Правилният въпрос е не дали мечтата ти е глупост, а дали не си позволила бавно, постепенно и без да се усетиш една голяма глупост да ти стане мечта...

4.   вярвай, момиче, и по мое скромно мнение си длъжна да опиташ, даже да не се получи, винаги можеш дя се върнеш, защото има къде, при кого,а и с образоване си, дерзай, учи и опитай

5.   Дерзай,мечтите се сбъдват!

6.   Давай смело напред! Аз бях започнала да си мисля, че хората, които се борят да сбъднат мечтите си, са на изчерпване! Ако желаеш да бъдеш актриса достатъчно много, то ще се сбъдне.

7.   Всичко, което искаш може да се сбъдне стига да вярваш.

8.   Леле аз съм на почти 14 и моята мечта е същата. Постоянно си мисля дали ще ми се отдаде такава възможност и какво да направя, но не знам ;( . Все пак мисля, че имаш хъс, затова не се колебай, а тръгвай да осъществяваш мечтата си! Дано и аз да успеq .. ;х

9.   Според мен няма глупави мечти , а такива несъобразени с действителността.И друго много важно-човек си прави в повечето случаи сметката без кръчмаря.Ти хубаво си измислила плана си за действие, но имай предвид че може да има неочаквани събития над които да нямаш контрол и да трябва да се справяш и с тях по пътя към постигането на мечтата ти.А колкото до мечтата- да много момичета мечтаят да си актриси и модели и то в чужбина.И сигурно много си слушала за това как някой ги видял на улицата и на другия ден станали известни.Може да го има и този момент, но в повечето случаи трябва много да се потрудиш за това.Виж че истински успелите са единици, а тези които искат да успеят сигурно са милиони.И друго ако искаш нещо според мен трябва изцяло да се отдадеш на това и да следваш мечтата си.Ти сега учиш нещо, което предполагам не е актьорско майсторство.Искаш после да работиш , сигурно за да събереш пари за да заминеш.ОК да речем че стане така и после в Америка да речем се устроиш и как ги виждаш нещата да станеш актриса след това?А и ще минат поне няколко години докато отидеш.Не искам да те разочаровам, според мен всеки трябва да следва мечтите си, но мисля че трябва малко да ги съобразиш с действителността и то не за друго , а аз да не се разочароваш или да провалиш живота си след това.Иначе се надявам да успееш и да постигнеш това, което искаш!

10.   Важен е опита! Аз мисля да направя като теб, но да се специализирам в чужбина ( ако успея, защото са ми казвали, че е ужасно трудно).

11.   Бях в Холивуд за няколко дни и си платих за една обиколка с онези автобуси с гайдове. От там научих, че Холивуд самия е една голяма сапунка. Идват толкова много хора не ежедневно, ами ежечасово и никой не е сбъднал мечтите си по простата причина, че като навсякъде и там всичко става с "връзки". Ако не си бил приет от малък в едно от техните театрални училища за наши хора/деца и ако не си под крилото на някой известен вече актьор, който да е твой ментор и наставник от дете, то имаш горе-долу нулеви шансове за успех. Още повече езика, колкото и съвършено да го знаеш, винаги ще те усетят, че не ти е матерен. А такива актьори, за които се сещам, се броят на пръстите на едната ми ръка. И от тях май само Шварценегер може да се похвали, че е тръгнал от нищото... но при него положението е малко по-различно, защото ги е разбил със смайваща физика в години, в които екшъните са били на върха на вълната. Та така, а не ми се вярва да е много по-различно и на Бродуей. Съветът ми би бил да не се отказваш от мечтата си, но да смениш малко полето за изява - опитай все пак какво ще стане с българската сцена, ако не друго, би било един чудесен старт, от който да можеш да тръгнеш за "чужбината"...

12.   Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ.

13.   Пожелавам ти да сбъднеш мечтата си. Не казвам че си таква но искам да знеш че целта не винаги оправдава средствата. Не губи самуважението си. Мечтите се осъществяват трудно ако няма кой да ти помогне, а няма много хора на който можеш да рачиташ за всичко (при всеки е така). Аз съм на 22 и се отакзах от повечето си мечти. Остана ми само 1 на която все още не и е дошло времето.

14.   това не е глупост-всеки трябва да следва мечтите си, но просто я разбий на по-така малки цели-недей да гледаш тая стъпка, как си актриса вече и снимаш поредния си филм.
Просто дотук добре- учиш-завършваш 2. работиш-събираш пари
3. търсиш работа там в щатите и така нататък...
Просто стъпка по стъпка и ще имаш голяма възможност да станеш актриса. Но първо се започва като статистка (ти си фона на сцената, в смисъл главните герои са в ресторант и там естествено хората не са е така от улицата, те са артисти служещи за фон) и така ти си така известно време седиш на заден план и допълваш картината и така се започва. После може да те вземат да участваш като за няколко секунди или за минута в някоя сценка (ама за целия филм само толкова-1 минута или 2 най много) като във филма Мозъчни Донори- Еди Грифин (оня черния от Дюс Бигало европейско жиголо 2-ра част) той в тоя филм Brain Donors влиза само като пощальон казва там 2-3 думи и тва е и си отива. Ето така се започва но знай че -> нема начин да нема начин ;) тъй че горе главата и следвай мечтите си :) човек през целият си живот следва различни мечти. Немож да му се изчерпят на човек мечтите, защото ако можеше... кво? ставам на 50 години-край немам мечти, за кво ми е да живея? :) и това е от мен, чао чао и надявам се да съм помогнал :)