Споделена история от Други

Срамно ли е да си добър и честен?
Не знам как ще ви прозвучи, но се срамувам от добротата и честността си. Винаги съм бил такъв. Когато бях ученик си четях уроците, влизах в часове и изкарвах хубави оценки. Другите момчета пушеха трева, рядко влизаха в часове и едвам връзваха тройки. Познайте кои бяха по-харесвани от момичетата? Наркоманите, разбира се. С мен искаха да са само приятели и да им помагам на тестовете, а с другите ходеха да се чукат. Имах един съученик който влезе в ТВУ за кражби. Ако не знаете какво е ТВУ - това е затвор за непълнолетни. Когато го пуснаха от там и идваше в училището да ни види, момичетата го гледаха все едно е Бог. Имаше и други момчета които продаваха трева и амфетамини, всеки знаеше с какво се занимават и покрай тях винаги се въртяха яки мацки. Дори нямаха пари, просто се правеха на големи гангстери и играчи, това беше достатъчно. Всичките си пари даваха за алкохол и наркотици. Викали са ме на техни купони и ми обясняваха как трябва да стана като тях, иначе ще си стоя девствен. Момичетата с тях също са ми казвали, че 'трябва да се отракам и да стана готин". Това е невъзможно, нито те могат да станат като мен, нито аз като тях. Когато завършихме училище започнах работа, а наркоманите станаха още по-арогантни. По цял ден обикалят из града, продават си тревите и другите боклуци, купиха си БМВ-та и се мислят за големи герои. Наричат ме "балък който бачка". Според тях "балъците бачкат, а тарикатите живеят". Като ги питат откъде са им парите и с какво се занимават, се пъчат като пауни и казват - "с бизнес". Наричат ме самотник и девственик и се гордеят как постоянно са с различни момичета. Винаги съм ги смятал за прости наркомани и съм ги игнорирал, а ако им кажа какво мисля за тях ми налитат на бой и ме заплашват. Напоследък се чудя дали не са прави? Това са фактите - може да са престъпници и наркомани, но имат коли и около тях се въртят много жени, а аз по цял ден съм на работа и като се прибера съм супер изморен. Животът ми е вкъщи - на работа - вкъщи и така всеки ден. На 22 години съм и живея сам. Толкова ли е привлекателно да имаш БМВ, да си татуиран и да си вадиш парите по незаконен начин? И защо добротата и честността са отблъскващи? Защо като работиш те мислят за балък? Вече ми се иска и аз да съм "тарикат", да джиткам наляво-надясно и жените да са влюбени в мен. Съжалявам, че не съм се родил примитивно животно като тези мои познати, животът ми щеше да е по-хубав.

Коментари

1.   Промени си средата!!!!

2.   Не срамно, но такова е възпитанието в България:(често се сблъсквам с това и ми е много криво-изродени ценности, затова се замислям за емиграция:)не искам много-просто някакви нормални хора и ценности:)дано имаме късмет:)

3.   Сам осъзнаваш, че това са отрепки. Тогава защо се влияеш от тяхното мнение? ! Те са прости, арогантни и имат примитивна ценностна система - да се надрусам, да се напия, да изчукам някоя, да карам 15-годишно BMW. Да, може би не си срещнал точното момиче, да може би ще ти трябва повече време да си купиш кола, но когато успееш, няма да е с цената на душата ти. И момичето, което е до теб ще е стойностно, а не кукла барби без грам мозък.

4.   Срамно е, защото само добрите и честните имат срам. :D Какъв срам да се очаква от боклуци, като твоите познати, които са утайката на човешкия вид? Момичетата, които ги харесват, не са нещо по-добро от тях. Знаеш, че такива не могат да ти дадат нищо повече от вагина, а само с вагина не се живее. :) Споделям мнението на единствения публикуван досега коментар - смени си средата, дори и да са само свестни хора от социалните мрежи. Също помисли да се образоваш и да увладееш по-добра професия - млад си, имаш много време да се развиваш и да постигнеш нещо по-добро от криминални дейности, леки жени, БМВ и провален живот.

5.   Няма за какво да съжаляваш ти си много повече от тези пропаднали лигльовци те далеч няма да стигнат, така както са го подкарали! Спри да поддържаш каквато и да било връзка с тях. Колкото до жените има и такива, които харесват по -скромни младежи. Нямаш вина за нищо просто не си случил на добро училище и на добър клас.

6.   Още един съвет, ако не си записал да следваш може да пробваш да следваш за предпочитане задочно щом работиш стига да искаш де само предлагам. Ако пробваш ще видиш, че средата там е коренно различна е има тук таме някой простак, който не знае защо е там, но като цяло ще си заобиколен от интелигентни, амбициозни и борбени хора и това ще те мотивира да ставаш все по -добър и по -добър, а може и свястна приятелка да си намериш. Аз лично преди 4 години се убедих по този начин от колко голямо значение е средата, в която си. В гимназията имах „приятелка ”, която винаги е била близо до мен за да и помагам на тестовете. След като завършихме пътищата ни се разделиха тя започна работа в магазин, а аз бях приета в университет. Тя беше повърхностна и се интересуваше от парцалки в мола и дрънкулки освен това обича и да говори зад гърба на другите. Винаги съм знаела, че никога не е държала на мен, но просто си затварях очите. И другите от класа са го забелязваха. Тя все ни плюеше след завършването тия, които следвахме, а влезнахме по -голямата част. Пример: „О на Х. какво ще му послужи в живота българската филология ” В университета намерих по -свястна приятелка. Разликата в средата веднага я усетих млади хора целеустремени и стараещи се да покажат на преподавателите най -доброто от себе си е и тук таме някой идиот имаше, но в никакъв случай не беше като в училище. ж. 23

7.   Чакай, чакай!

Аз съм бях такъв. Моята учителка веднъж казаше пред класса - жените харесват хулигани, а се оженят на свестни.

И така се случи! За мен малко по-рано, в 18г. За теб, струва ми, малко по-късно. Развивай се, учи се, спортувай! След кратко времезе намираш своито идеал

8.   Ами не, не всички жени харесват такива безмозъчни паралии, аз искам едно свястно, нормално и добро момче. Обаче истината е, че и вие се мятате само на ония кифли по моловете, пък после се оплаквате, че нямало свястни жени. ЕМИ ТУК СМЕ, НО НИКОЙ НЕ НИ ЗАБЕЛЯЗВА, защото не носим деколте до пъпа, не се контим нон стоп и не се дупим под път и над път!

9.   Здрасти, авторе. Аз съм н2, познаваш ме.

10.   Еми стани и ти престъпник и бързо ще свършиш в някоя канавка застрелян

11.   Здравей не е срамно разбира се. Сега ще ти обясня ситуацията, тя не е само при теб. За да разбереш защо нещата са такива каквито са е необходимо да имаш Богопознание. Бог понякога по великата си мъдрост позволява добрите хора да бъдат изпитвани, да страдат, да бъдат изкушавани, но това е за тяхно добро стига да вярват в Него и да държат на доброто. Той ги изпитва и очиства както златото се стопява и очиства от примеси, по-подобен начин Бог очиства някои добри хора които имат нечисти примеси в тях като ги прекарва в горнилото на страданията. Чрез такива страдания човек бива очистван от нечисти и ненужни елементи. Той ги очиства за да станат достойни за Него и да наследят спасение и живот вечен. От друга страна на лошите хора които са склонени от злото, например като дилърите и алчните и суетни блудници които се въртят около тях и са привлечени от злото, от бляскавото и лъскавото и които смятат, че "целта оправдава средствата" Той им дава за определен период каквото лошото им сърце иска - наградата на неправдата. Те за определен кратък период имат каквото желаят а после Бог ги поразява и те увяхват и умират и отиват във вечни мъки. Разбираш ли, понеже злодейците нямат надежда за спасение ако не се покаят Бог им дава известно време за покаяние и същевременно им дава да опитат от това което желаят преди да ги предаде на изтезания. Те разменят безценното за безполезното вършейки зло и после отиват в мъките. Ако ти изследваш живота на подобни хора ще разбереш какви мъки, страдания и зло ги очакват след като Божието търпение към тях се изчерпи и после ужасния им край. Ето какво казва Словото Божие по този случай: "Не ревнувай на злодейците, не завиждай на ония, които вършат беззаконие, защото те като трева ще бъдат скоро покосени, и като зелен злак те повяхват. Уповавай се на Господа и върши добро; живей на земята и пази истината. Утешавай се с Господа, и Той ще изпълни желанието на сърцето ти. Предай пътя си на Господа и Нему се уповавай, и Той ще извърши и ще изведе като светлина твоята правда, и твоята справедливост - като пладнина. Покори се на Господа и Нему се надявай. Не ревнувай на оня, който успява в пътя си, на човек, който лукавствува. Престани да се гневиш и остави яростта; не ревнувай дотолкова, че да правиш зло, защото тези, които вършат зло, ще бъдат изтребени, а ония, които се уповават на Господа, ще наследят земята. Още малко, и нечестивеца не ще го има; ще погледнеш на мястото му, и - няма го. А кротките ще наследят земята и ще се насладят с много мир. Нечестивецът замисля зло против праведника и скърца зъби против него, а Господ се надсмива над него, защото вижда, че денят му иде. Нечестивците вадят меч, изопват лъка си, за да повалят бедния и сиромаха, за да прободат ония, които вървят по прав път; мечът им ще се забие в тяхното сърце, и лъковете им ще се пречупят. Малкото у праведника е по-добро от богатството на много нечестивци, защото мишците на нечестивците ще се сломят, а праведниците Господ подкрепя. Господ знае дните на непорочните, и тяхното притежание ще пребъде вечно: в усилно време няма да бъдат посрамени и в гладни дни ще бъдат сити; а нечестивците ще загинат, и враговете Господни като агнешка тлъстина ще изчезнат, в дим ще изчезнат. "

12.   Не много.

13.   Хаха, пич, не е срамно да си добър и честен! Просто не бива да ти пука за мнението на някакви клоуни. Колите им са на по 20 години и са пред разпад, задължително на газ, че по-евтино, а зимата не ги карат, защото гумите им са десета употреба и след два метра са закъсали, ако изобщо запалят. Добре, че мама и тати им дават по 5 лева, че да сложат малко газ.
Сериозно си смени средата, нито те, нито момичетата и стават.

14.   Според мен добротата и честността са точно тези неща които са ''привличащи'', но в никакъв случай ''отблъскващи''.
И е добре да не ти пука какви били те, а да гледаш себе си и да се гордееш с това което си, защото според мен имаш повод за това, за разлика от тях ти си душевно богат. И когато започнеш истински да обичаш себе си, ще се появи и човек който да оцени качествата ти.

15.   Ако станеш като тях ще сгрешиш много! Аз съм почти същия като теб и много от мойте приятели станаха точно такива, със БМВ-тата с тревите и се правят на голяма работа, но аз се отдръпнах защото няма смисъл. Един ще ви сгащят и ще ти лепнат на досието, че си се занимавал с глупости. Избрал най-правилният път, да си работиш и да си живееш по-спокойно, а момичето все ще го намериш някъде :)

17.   Мъжете, които описваш, не са мъже, а комплексари, които сигурно още харчат парите на мама и тати, ама иначе с БМВ-тата стават голямата работа. Жените, които описваш, не са жени, а кухи парцалки... Сега ти се замисли не грешиш ли като движиш в тази среда? !

18.   Да така е срамно е. Аз съм същия като теб, обаче в днешно време нищо няма да спечелиш от това - от личен опит говоря. Така че бъди добър само с когото трябва.