Споделена история от Други

Голяма цветна татуировка над лакътя
Обмислям да си направя голяма цветна татуировка над лакътя,но проблема е,че страдам от кератозис пиларис и не знам как ще се държи татуировката на кожата ми.Искам да подчертая,че това не е кожно заболяване,а просто козметичен дефект по рождение.Ако някой не знае как изглежда-ето ви снимка

http://drpaskova.bg/wp-content/uploads/2014/06/keratosis-pilaris.jpg

За да омекотя кожата и поне малко да се отърва от текстурата по нея ежедневно я ексфолирам с доста груби и много излющващи продукти,защото тези "пъпчици" са предимно кератинови натрупвания и мъртва кожа,която трябва да се излющи,за да остане отдолу гладка и мека кожа.Първо си мисля,че татуировката ще стои грозно върху грапавата ми кожа,второ се опасявам,че бързо ще избледнява и често ще трябва да ходя да я освежавам,защото както казах почти ежедневно прилагам най-различни продукти,за да смекча проблема,защото е нелечим и няма как изцяло да се отърва от него,мога единствено да го туширам с малко повече грижи. Изпращам темата си,само за да ме посъветвате дали опасенията ми са основателни.Спестете си лекциите за това как е грозно младо момиче с някакво цветно петно на ръката и как ще ме мислят за проститутка и т.н. Завършила съм курс по кино и театрален грим и с не много усилия бил могла да я покрия ако поискам,така че да не ми пречи при търсенето на работа. Освен това както казах аз нямам здравословен проблем,а просто по-различен тип кожа в тази зона и се опасявам как ще се държи татуировката от чисто естетична гледна точка,защото съм се консултирала с дерматолог,който ме е уверил,че тя по никакъв начин не застрашава живота и здравето ми.Този тип кожа е доста често срещан и се надявам,че може да получа съвет от читател,който има същия козметичен дефект и опит с татуировките.Благодаря,че прочетохте :)

Коментари

1.   Ако кожата ти е такава в тази зона (поне така ми се стори, че прочетох), тогава бих те посъветвала да си избереш друго място, където хем да стои добре, хем кожата е нормална, за да нямаш притеснения и проблеми.

2.   Не е добра идея. Първо, ако агресивно третираш кожата с груби ексфолианти, крайно бързо ще си такова мамата татуировката и второ - има шанс да ти увеличи проблема с гнойни пъпчици, подувания, зачервявания и прочее, които да са общо взето периодично появяващи се, а не еднократни при татуирането.

Обаче търкането е сериозната грижа. Първо, ще трябва периодично да даваш едни пари, второ - не знам дали си наясно с усещането при татуиране, а при ВСЯКО следващо татуиране отгоре, операцията става все по-болезнена и неприятна.