Споделена история от Други

Любовта или призванието?
Чувствам се самотна. Баща ми почина преди две години. Майка ми наскоро получи инсулт, и се наложи да напусна града, в който живея, за да бъда до нея. И майка ми и баща ми са младш едва на 52 им се случи това. Имам сестра, която ми натяква старите ми грешки и ме наранява съвсем съзнателно. Имам и човек до себе си, който считам за любовто на живота си, но той ме кари да избирам между любовта и призванието си. На 19 съм. Готвя се за така тежките изпити за кандидатстване в Медицински Университет Варна. Не е лесно, повярвайте. Забравих да кажа, бях наркоманка. Покрай наркотиците остових училище, а преди това бях отличничка. Пропуснах три години в училище, но сега съм си стъпила на краката, взимам 11 и 12 клас в една година, готвя се за матури, повишителни изпити и кандидат-студентски, докато гледам болната ми майка, далеч от всичко мило. Не съм тъпа, бях объркана и самотна, наще не ми обръщаха внимание, затова печелих това внимание в наркоманския свят. Те просто ме хвърлиха от малкия в големия град, даваха ми пари, но не и любов. Тогава посегнах към тревата и метамфетамина, не намирах кой знае какво утеха. По късно осъзнах, че съм била курва и наркоманка. Най неподходящото отмъщение за наще. Дори мое гадже почина, това бе съкрушително за мен бях на 15. И така от отличника на випуска, аз неусетно повтарях 8-ми клас за трети път. Не ходех на училище, затова. А учих в езикова. Както и да е, преживях това отново сама. Сега не докосвам нито стимулант, нито опиат. Искам да помагам на хората. Винаги това съм искала. От малка исках да стана хирург. И ето ме сега, след хиляди препядствия, Господ отново ми нашепна, че трябва да следвам медицина. Уча по 12 часа на ден. Но любимия ми... Той не иска до правя това. Разбирате ли хора, той наистина е моята любов, заедно сме от 3 години, преживяли сме какво ли не. Но да бъда лекар наистина е моето призвание. Едното, обаче
е изключва другото. Искам да съм хирург, мозъчен. Знам, че мога. Убедена съм! Но това означава да изгубя него.. Там е колебанието ми. Мога да разказвам още много... Но въпроса ми е: Любовта или призванието?

Коментари

1.   Ако останеш с него и пренебрегнеш ученето, ще направиш най-голямата грешка! След време ще го осъзнаеш, но ще е късно. Той няма да е завинаги с теб, не си въобразявай, че това ти е най-голямата любов. И въобще как може да ти забрани да учиш?? Този човек просто не си заслужава, иначе щеше да те подкрепи. Имаш късмета, че си се откъснала от онзи свят, но ако го послушаш ще затънеш отново!

2.   Призванието.

3.   На 19 любовта на живота ти те кара да избираш между него и това, което да бъде твоя професия?! Е, според теб дали е любов изобщо, не питам изобщо за тази на живота ти?
Естествено, че избираш да се подготвиш за изпитите по биология и химия и то така, че да влезеш. А ако влезеш, смятай, че ще учиш буквално цял живот. Да си лекар е призвание и добри стават само тези, които освен знанията, имат и сърце да я вършат тази работа. Щом смяташ, че това ти е призванието, няма какво да се колебаеш.

4.   Любовтa не огрaничaвa, не постaвя условия, не изисквa дa се лишaвa любимият от мечти. Любовтa подкрепя, щaстливa е когaто любимият човек е щaстлив, любовтa е безкористнa.
A при твоят "любим" нaдделявa егото- той ти постaвя условие, изисквa от теб фa се откaжеш от мечтaтa си, от призвaнието си, дa си половин човек нa прaктикa. Дa, зaщото товa се случвa с неудовлетвореният човек, aко се откaжеш от мечтaтa си зa сметкa нa "любов" към огрaничaвaщият те, ще бъдеш половин душa.
Избери призвaнието!
Aко той действително е любовтa ти, ще те подкрепи, ще бъде до теб и ще се рaдвa нa рaдосттa ти, ще е щaстлив зa щaстието ти.
Всичко друго е... блa, блa, блa.
Освен товa, изглеждa, че и ти не изпитвaш точно любов, a я бъркaш с нaвикa, емоционaлнaтa зaвисимост зaрaди "преживените" зaедно нещa, нямaш подкрепa от други и те е стрaх дa зaгубиш него, зaщото смятaш, че ти е сигурносттa в животa. A в същност е препъни кaмък зa теб.
В нaй- откaчените ми проекти, в нaй- лудите ми нaчинaния, тогaвa когaто дори и aз не вярвaх в себе си, човекът с който съм вече 15 г. винaги е бил до мен и ме е подкрепял, винaги съм знaелa, че и дa "пaднa", дa не успея, той ще бъде тaм. Нямa дa ме критикувa, нямa дa ме обвинявa, ще ме гушне, целуне и ще ми кaже, че и тaкa е ок.
Товa е любов!

5.   Ако той те ограничава да учиш и да получиш професия, значи те дърпа назад. Вероятно той самия няма образование. Ти си много млада. Можеш за в бъдеще да си намериш и друг човек, който да е до теб и да те подкрепя, но ако изпуснеш времето да учиш, ще съжаляваш един ден. Всички на тази възраст сме си мислели, че той е любовта на живота ни. Е, повярвай не е така. Трябва да си с човек, който иска да се развиваш, а не да те ограничава егоистично. Не се отказвай от мечатата ти да учиш.

6.   Ако той те обича истински ще ти позволи да учиш. Не зарязваи бъдещето си заради връзка От къде може да си сигурна, че този човек ще е до теб след 10 години? Няма как да си сигурна. Учи, това е по-важно. Той ще спре бъдещето и развитието ти. Това е от мен.

7.   Ей, като приказками идва. Математиката също куца.
Момиче вземи се в ръце и недей пиши глупости.

8.   Ако "любовта" наистина държи на теб, то ще иска да следваш мечтата си и да я осъществиш. Разбирам той да имаше евентуално някакви претенции, ако ти заминаваше за чужбина или много далеч като цяло (въпреки че и тогава няма право да те спира), но какъв му е проблемът да си лекар? Може би, защото не иска успяла бъдеща съпруга, за да може по-лесно да те командва, а? Ах, такива как ги мразя! Зарежи го и следвай признанието си, че тези връзки са като лек ръмящ дъждец - доста бързо отминават и винаги са на облак.

ELSA

9.   Мила, явно ти си по-влюбена в него отколкото той в теб! Ако те обичаше толкова много и държеше на теб, не само нямаше да те спира да следваш мечтата си да станеш хирург, ами дори щеше да те подкрепи. На твое място бих избрала медицината, защото е ясно, че човекът до мен не вярва, че мога да се справя и не уважава мечтите ми. Ти си знаеш, обаче ако се откажеш от мечтите си един ден ще съжаляваш много.

10.   С риск да ти "помогна" ще кажа, че ти САМА трябва да решиш или по-точно да ПОЧУВСТВАШ кое от двете да избереш. Ако искаш ми вярвай, ама вече знаеш отговора. :)))

11.   Ако той държеше на теб нямаше да кара да правиш този избор! Фактът, че иска да жертваш образованието си заради него показва ясно, че това НЕ Е човекът за теб! Не си заслужава да жертваш мечтите си заради един мухльо казвам го с извинение! Аз лично не бих си пропиляла бъдещето заради него дори и да е последният мъж на света! Изборът си е твой!

12.   Измислена история.

Естествено, че образованието и добрата професия са най - важни!
Любовта идва и си отива... рано или късно.
Затова всеки от нас трябва да е способен да разчита само на себе си.

13.   Още колко такива измислени теми ще пускате? Предната беше Живота или любовта.