Споделена история от Други

Къде да емигрирам?
Отскоро правя сериозни бъдещи планове да се изнасям от България и да не се връщам. Прегледах доста градове за живеене като основно търсех места с по мек климат където зимата температурите да са от 25 градуса нагоре. Прегледах Сидни (Австралия) където по актуални данни в момента температурата е 31 градуса и е 3:00 сутринта а през деня достигат до 34 градуса (направо за плаж).После прегледах и Рио де Жанейро където също е много топло през зимата спрях се и на Лос Анджелис където максималните температури достигат 20 градуса. Колебая се между тези три града, ако някой би ме посаветвал накъде да се насоча и кой от трите града да избера или пък вие къде бихте предпочели да отидете (в рамките на тези три града). Благодаря предварително :)

Коментари

1.   В Америка те очакват снежни бури и виелици, в Австралия - урагани и наводнения, в Западна Европа - наводнения, в Азия и Централна Америка - земетресения, в Северна Европа - Ейяфятлайокутъл...

И още нещо искам да знаеш: ако щеш и на Луната да отидеш, от себе си няма да успееш да избягаш. Не успееш ли да си уредиш живота си тук, то и "там" едва ли ще го направиш.

Просто за да се опитам да ти спестя някои бъдещи тежки разочарования (главно от себе си, които можеш и да не си признаеш)...

2.   Абе ти на курорт ли ще ходиш, че толкова си избираш климата? Смешна работа. Прецени си къде би могъл да си намериш свястна работа и ако някой може да ти бутне едно рамо? Никой сам не се оправя без помощ навън? Ти какво можеш да правиш по-добре от другите, с което да печелиш хубави пари? Защото нали за пари отиваш? Всички можем да мием чинии и да носим пици, ама едва ли това ти е мечтата. Виж, закачи се за някой познат, който има горе долу добро положение някъде в чужбина и там иди, той да ти помогне поне в началото.

3.   Ако имаш пари може нявсякъде да отидеш. Много топлия климат да знаеш също не е хубаво време. Ще ти дам едно реално предложение и това е Кипър.

4.   Момиче,като те слуша човек,ще рече че отиваш на почивка.Щом разсъждаваш така ти изобщо нямаш представа за живота в чужбина.Ще ти изгният ръкавите да миеш чинии по ресторантите,или да чистиш къщи.Климатът ще е последният ти проблем! емигрант

5.   Много филми гледаш!

6.   Автора: Кой е казал че отивам да работя пари си имам достатъчно заможен съм отивам да си гледам кефа не да работя, да ще живея извън БГ но мога да си позволя и да не работя.

7.   Автора: още нещо защо номер 4 реши че съм момиче?

8.   Сидни,ЛА,Рио! Така си го написала,сякаш ей сега ще скочиш там и ще почнеш да печеш гръб на Копакабана.Мисля,че нямаш реална представа за живота в чужбина.Не всичко е толкова розово,колкото го описват емигрантите когато се приберат в България.

9.   Ако толкова много го искаш препоръчвам ти ЛА!

10.   Оф божее, като гледам коментарите и виждам българската завист и злоба как се показва...

11.   Аз без колебание бих избрала Лос Анджелис... Но и другите градове стават :)

12.   Според мен в Рио е най - хубаво. Но трябва португалски...
Борония

13.   Ти си 18 годишно лапе! Само да те светна, че в Сидни и Рио в момента е разгара на лятото и за това температурите сатакива, а щом имаш достатъчно пари да емигрираш където си поискаш защо не разгледаш първо и трите места и след това не ни разкажеш как е било. Жалко, че никога няма да имаш възможност да видиш и едно от тях.

14.   избери Флорида, Силиконовата долина!!! Там не само ще намериш хубаво време, но и готини хора, лайфстайл, идеи и кой знае...иначе в Европа - френската Ривиера, но има много руснаци и публиката е дърта, Монако ако найстина имаш пари....
Гледай не само климата, но и престъпността, защото в Латинска Америка и Южна Африка имаш климат например, иначе - разбира се, че ти завиждаме!!!! Защо не! Хора сме, и на нас ни се живее на топло без да трябва повече да работим, бъди благодарен и на приятен път!!!!
ПС - пиши къде си , как си прекарваш, за да завиждаме повече. Много се радвам обаче, когато някой е щастлив, дори ако не го познавам. Аз за сега съм емигрант на Севар и като се прибрах в Бг-то се напеках със слънчице!
Имам много познати, които обикалят света - може би там ще намериш решение.
Може чрез фейсбук да се запознаеш с хора от целия свят , да се организирате и да обикаляте.
Ако не може да се решиш - направи околосветско с параход! Хем ще обиколиш света, хем ще се запознаеш с готини и богати (като теб) хора от целия свят!

15.   Ти защо искаш да емигрираш? Не ти харесва тук климата, само заради това ли? Да ти имам проблемите :). Аз също искам да емигрирам (на 21 години съм) и търся връзка с хора да се посъветвам и да разбера повече за ситуацията, но определено не съм се замислял да се ръководя въобще от климата. Иначе относно горните коментари - в други държави като мияч на чинии, раздавач на пици и т. н. може да се живее много по-добре. Пък и нещата не опират само до пари (казвайки това ест. нямам предвид работа за 100 евро или нещо подобно)! Замислете се какво бъдеще има нашата страна - къде ще учат децата ви (и какво ще научат, как ще бъдат "възпитани" в училище), ще се притеснявате ли, имайки предвид какво става по пътищата, какви доктори ще ви лекуват (и ще им имате ли доверие, представяйки си сегашното поколение като част от едни бъдещи доктори) и т. н.... Нещата според мен определено не опират само до пари!!!

16.   След като прочетох всичко което си написал, имам едно невероятно предложение за теб - вземи се застреляй на момента, без много да му мислиш. Или поне си изхвърли компютъра, за да не ти четем глупостите.
По всичко личи, че освен неграмотност имаш и рядка форма на наивност. Къде си тръгнал за чужбина като явно нямаш основно образование още?

17.   Избери Лос Анджелис!!!

18.   Избери Сидни. Стандартът на живот, престъпността и много други неща са показателни за града. Австралия е най-одачният избор. Колкото до Лос Анджелис-невероятен е, но там е много трудно. Рио-опасно, несигурно.. Сидни е най-добрият избор. И няма значение на колко години си. Аз съм на 13 и се подготвяме за заминаване в Мелбърн, понеже роднините ни са там. Тези, които мислят, че възрастта е от значение-грешите :)

19.   да ви кажа аз съм на 18 и също искам да емигрирам
но мечтата ми е да отида в америка и по точно в сиатъл
не знам дали някога ще отида поради пречките

20.   Намери ли подходяща страна, хайде дай съвет че и аз мисля да напускам България. :)

23.   Лос Анджелис и Сидни (и изобщо Австралия) са може би най-хубавите места за живот на планетата. Прекрасен климат и много силни икономики. Страшно скъпи са за живот, но и труда е много добре платен. Единственият проблем е, че е много трудно да ти дадат виза, защото милиони хора искат да живеят на тези места.