Споделена история от Други

Подаръци
Здравейте!

Темата може да ви се стори странна, но имам нужда от помощ. С приятеля ми сме заедно от дълго време, всичко е наред, но когато дойде време за някакъв празник и мен ме обзема ужас вече, защото каквото и да му подарява или не го използва, или не реагира изобщо, или директно си казва, че не му харесва, но и без да каже си личи по реакцията му.

Вярвайте ми, подарявала съм му толкова много неща, но в повечето случаи удрям на камък и много се разстройвам.

Като знам, че наближава някой празник и започвам от рано да мисля какво да му взема, но накрая оставам с впечатлението, че не му допада.

Не знам вече какво да му подарявам. Вместо с удоволствие да пазарувам, аз получавам главоболие докато измисля какво ще му хареса и ще си го ползва и накрая никаква реакция отсреща. Малко е неприятно и вече наистина не знам какво да му подарявам. В един момент човек се изчерпва откъм идеи, а и като отсреща никога не виждаш радост, от подаръка, който си подарил с любов и ти става тъжно.

Не знам, вие какви подаръци бихте искали да получите? На какво бихте се зарадвали?

Коментари

4.   Аз лично се радвам на всичко, което ми подарява, макар че от преди няколко месеца започна. Аз винаги съм му подарявала и с повод и без повод. Например започнах да му подарявам ключодържатели за двама, но ги изгубихме. За рождения му ден му подарих чаша с наша снимка, надпис Обичам те и нашата дата. Подарих му наскоро сувенирче малко порцеланово мече, стъклени лебеди, които са направили сърце, запалка, рамка с наша снимка като отстрани на рамката има метално колело и мъж и жена, които се целуват. От почивките ми му купувам сувенирчета, друга рамка му бях взела с две наши снимки, има със сигурност още неща, но не се сещам сега. И винаги много се е радвал дори на порцелановото мече което беше за по-малко от два лева. Само гривни и ланци не съм му подарявала защото не съм го виждала да носи. Това е от мен. Твоят явно е или човек, който не те заслужава, или не знам. Поне като сте дълго време заедно не си ли разбрала какво харесва -коли, мотори, футбол и т. н. Може да му вземеш ключодържател с марката и името му или макет на мотор/кола, която харесва. Или пък от онези "магически" чаши, които като налееш ракия примерно или бира, зависи от чашата, и една мацка се съблича. Може и да му напишеш нещо, аз веднъж му направих листчета със сто причини да го обичам, писма му пиша и като се видим му ги давам.. не знам, не познавам твоя и не мога да кажа какво ще му хареса, но ти дадох някои идеи. Също имам и албум, но чакам да посъбера пари да изкарам снимките.

5.   Най-ценното на всеки подарък е вниманието и времето, което е отделил човека, който ти го подарява. Фактът, че е мислил за теб и се е постарал да те зарадва.
Който не може да оцени това си е чист неблагодарник и човек с празна душа.
Този твоят не заслужава никакви подаръци. Не се хаби, каквото и да измислиш, няма да се впечатли. По-скоро пропусни някой повод, да видим дали това ще го "поразмърда", та да се сети, че се е държал като г*з.

6.   Аз съм в същото положение като теб! Какво ли не съм му подарила за 4 години, никога не ми е казвал направо че не му харесва, но си се усеща. Всеки път удрях на камък, докато не се случи ЧУДО :Д:Д. Малко преди рожденият му ден тази година и аз бях в същата паника. Един ден излязохме по магазините. Както се разхождахме той просто се залепи за една витрина и зяпаше един спортен екип. Така и не влязохме в магазина защото изглеждаше доста скъпичко. Тогава ми просветна, на другия ден отидох сама до магазина видях какви парички е и започнах да си отделям. Няма да ти казвам как му блеснаха очите когато отвори плика и видя екипа. Още ми топли сърцето :) Моят съвет е да излезнете уж на разходка и просто наблюдавай какво заглежда, пък ако се лепне за нещо още по-добре за теб. Когато му вземеш нещо което знаеш, че му харесва и го иска няма как да сбъркаш!
Успех и пиши да кажеш какво е станало :)

7.   Благодаря Ви за коментарите! Искрено се надявам да го зарадвам и за напред да виждам радост у него!