Споделена история от Други

Сънувате ли?
Здравейте,
На първо място да кажа че въпроса ми не е свързан с гадания, предсказания и дали сънищата определят бъдещето.

Казват, че всеки човек сънува. Аз не се считам за нищо по специално и приемам че е същото и при мен, само дето почти никога не помня дали и какво съм сънувал. Но почти винаги се събуждам тъжен, с някаква тежест в гърдите, не отпочинал...

Вчера сутринта ми се случи така че помнех нещо от съня си. Само отделни епизоди, все едно разхвърляни снимки и чувства но помня момичето в което бях влюбен много време. Тя не отговори на чувствата ми нито в реалния живот, нито предполагам и в сънищата ми. Помня че дори в съня ми не беше моя, прегърнахме се, тя ми каза нещо от тези фрази дето се казват на раздяла и така се събудих.
Отново бях с добре познатото чувство на загуба и тъга.
Сега се чудя всяка нощ ли я сънувам и защо не помня...

Интересно ми е как е при вас - помните ли сънищата си и щастливи ли сте сутрин?

Коментари

1.   Прочети за дневник на сънищата. Аз само така успявам да си ги спомня.

2.   Значи аз лично съм го разбрал, поне лично за мене - чое човек сънува когато е разтревожен, замислен, затормозен, озадачен, но най-вече когато това е свързано с отношения с хора, най-вече с близки, с любови и т. н... просто това, коетонай-много го засяга - ЛИЧНО!

Последният ми сън беше тази нощ, преди това през деня (вчера) с баща ми бяхме вътре при него ( не живеем заедно) ипихме по бира, но аз не я доизпих и гръмнахме веднъж във въздуха с един пистолет, отдавна се канехме, и на мене ми писна силно дясното ухо (аз и без това имам разни такива пискливи проблеми, предимно на лявото ухо но както и да е ) и аз излязох навън около минута-две след това, той ме последва, питапе ме дали ще се върна и по- късно през деня аз му звъннах, но той не вдигна веднага и аз затворих преди това да се с лучи, но той ми и звънна и аз пак му затворих и това беше. П. С: Помня, че преди да си тръгна той ми казвааше : " Само аз мога да те вкарам в пътя, само да си плътно до мен - без хапчета и болници", та аз мислех да се заяждам с него по телефона и затова не исках да му вдигам.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

СЪНЯТ:

Баща ми, аз и оше някой въпросен в колата, аз на задната седалка и той поглежда към часовника на таблото и се оказва, че всички негови, а може би и на другите хора часовниците са с час назад... а моите и двата - и чаоснвика ми, както и този на телефона са "верни"... и после се озоваваме на улицата и питам всички колко е часа и само един ми отговаря "6 без десет е " и аз тръвам пеша нагоре по улицата (тя е стръмничка) и почвам да ги псувам и вече като съм някъде горе в началото на равното чувам някой зад мене "ей ако не млъкнеш ше те убия, ще те пратя долу при другата ти майка" (като под това аз лично разбирам нешо много дълбоко, като че ли ше се преродя... )

Това го разбирам като нещо като намек или мое лично схващане, че съм различен от другите и постоянно искам да го изтъквам и да предяваяам претенции...

Рядко сънувам, но понеже имах разни отношения с баща ми в послените дни (живеем отделно) - точно в колата, а и и наче, неприятни, както са си били и почти винаги, ... и уилицата в съня беше крайно позната ми и голяма улица в града ми....

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Бях пил преди да легна : смесени чайове с много пакетчета "Лукчета успокоителен" и "Лека нощ" - силно концрентриран, макар и в 1, 7л вода, но само една чаша пих. Но също бях поел понме 2 валидола, неяколко валерианчета хапченца малки, лекстотан пооловинка, атаракс половинка, милгама... И мисля че 2 беносена! :D

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
След това пък, точно преди да се разбудя (към 10 -11 часа AM) друг сън, но е някакво копие на сцена от филм:
Някакви "командоси" "професионални шурмовачи" нахлуват и там някакъв има 1 - 2 заложника, но има примерно и една жена/момиче с тях, която се закашля, явно има някаква отрова във въздуха и й дават някакво"мяхче" - гумено, което стиска и си впръсква нещо като с инхаслатор и се оправя.

И баш накрая аз съм с тях, но го чувствам, сякаш съм уязвим - ебз оръжие и претърсваме за още един изрод може би оживял и аз се развиквам "Аре БЕЕ... " и отварям някакъв гардероб на края на стаята, като преди него сякаш има някакви завеси и т. н.... (закътан), но все пак е светло, и да не би да се е скрил там го проверявам този двукрилен гардероб, но вътре има само някакви боклуци.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3.   То повечето хора сънуваме всяка нощ, но просто помним много малка част или нищо. Обикновено помним най-запомнящото се. А какво е сънят, то това и учените още не могат да си отговорят, така че да не се чудим. Аз лично помня лошите сънища винаги, а добрите не, за жалост.

4.   Допреди скоро си помнех абсолютно всеки сън и изключително рядко "не сънувах". Обаче после преживях разни стресове и от около месец въобще не сънувам. За човек, който цял живот всяка вечер е имал ярки, запомнящи се сънища, е много странно и някак празно. Ама какво да се прави, божа работа.
Най-обичам да сънувам животни и музика, като паралелна вселена е, всичко оживява