Споделена история от Други

Първи стъпки във фотографията
Здравейте.
Искам да стана стана любител - фотограф,
да снимам за себе си, а не да съм една от многото със страница във Фейса - еди кой си Photography.
Но бих искала снимките ми да са професионални, а не съм хващала фотоапарат.
Добра идея ли са курсовете за фотограф?
Дават ли начални познания?
С други думи от къде трябва да започне човек като мене и трудно ли се става добър любител - фотограф?
Благодаря.

Коментари

1.   Да курсовете за фотография ще ти помогнат да се усъвършенстваш. И не не е трудно да станеш любител фотограф.

2.   Вземи си едно DSLR и твърд обектив 50мм.

В интернет има достатъчно информация за първите стъпки във фотографията по мое мнение. Ако знаеш английски гледай по англоезични форуми - там вече са отговори на супер много въпроси и подробно. И в youtube се намират полезни неща също.
Но, ако искаш можеш да дадеш и малко парички за курс по твоя преценка. Някои хора по - лесно схващат чрез курс, други им е по - лесно да се самоубочават. Ти си преценяш от кои си.

Според мен снимките ще ти стават хубави най - вече, ако имаш желание да снимаш.

3.   Според мен курсовете са малко "мижи да те лъжем". Единствения плюс и то само при някои е, че се правят фотографски излети и се социализираш с други хора, които имат твоите интереси. Аз досега не съм посещавал курсове, въпреки този плюс. Просто цялата информация, която се преподава там, е налична съвсем безплатно в YouTube и фотографски сайтове. В YouTube потърси каквото те интересува, според това какво искаш да снимаш. Да кажем, ако обичаш пейзажи, пиши "How to shoot landscapes". Посещавай сайтове, като iso. 500px. com - има много добри материали. Разгледай постоянно и снимките на други хора. И най-важното, снимай постоянно. След около 10 000 кадъра вече ще познаваш достатъчно фотоапарата си (ако говоримза DSLR) - след това ще започнеш да се вайкаш как си могла да правиш тази и тази грешка. В последствие ще се окаже, че си правила през това време нови грешки и така. :)
Успех! Голям кеф е!

4.   На курс не знам дали има нужда да се ходи. Техническата част на фотоапарата не е нищо сложно. За подход при снимане и композиция пак не знам дали има нужда от курс. В Интернет има изобилие от безплатна информация.

5.   35mm е по-подходящ от 50, ако говорим за crop-ка. 35-цата на Nikon е много приятна, дори в момента е с промоция. Аз я ползвам, много е добра, но може би 40mm е по-подходящ, т. к. предлага и Macro режим, но пък е по-малка светлосила. Може би ще взема и него като добавка към 35.

6.   Винаги можеш да отидеш на курс. А най-добре е, да се домогнеш до съветите на вече доказал се специалист.