Споделена история от Други

Моята мечта - котешки приют
Здравейте! :)
Искам да споделя с вас мечтата, която имам от малка. Повечето хора ми се смеят и казват, че е безсмислена, но поне за мен не е така. Та.. мечтата ми е да създам котешки приют. Знам, че това, което искам е много трудно за изпълнение и едва ли ще успея, но също така знам че само с вяра не става.
Искам да попитам всички тук, които ще ми отделят време как да успея след време да го създам, какво трябва да уча, за да се развия, аз мисля, че трябва да съм ветеринар.. не съм запозната. Омръзна ми да ми се подиграват. Не знам какво е толкова смешно в мечтата ми. Някои хора мечтаят за далеч по-безсмислени неща. Тъпо ли е да дам дом на един живот, който е изпълнен с трудности на улицата? ! Мисля че не. Всеки ден се връщам от училище и виждам котета без уши, без крака и без опашки, някои дори без козина. Чета благодарност в очите им дори когато им дам едно парче хляб. Та.. Вие какво бихте ме посъветвали, как да осъществя тази моя мечта, как да я направя реалност. Тъжно ми става само като видя бездомно коте на улицата.. мога по цял ден да мисля за това. Не се сдържам и няма случай в който не съм погалила някое коте. Тъжното е, че нямам опит в тяхното отглеждане, защото на мен самата родителите ми не ми позволяват да си отгледам едно. :(Единствено мама ме подкрепя в тази моя мечта и в това за домашен любимец! Моля, помогнете, дайте някакъв съвет-как да успея!!!!

Моля ви от сърце, публикувайте ми историята... по-точно моята мечта.

Коментари

1.   Да, стани ветеринар, за да можеш да имаш някакви знания, а и да си изкарваш прехраната.
Като цяло идеята е добра, но нали трябва да живееш от нещо?
На Запад има хотели за животни като хората са на почивка. Е, ние сме още назад, но и това ще дойде при нас, когато станеш голяма. Учи сега, а после можеш да се занимаваш с животни, но не се отказвай от мечтите си
Примерно ветеринарна практика малко в покрайнините на града, съчетана с хотел за котки и кучета може би приют. Защо не
Фондацията Четири лапи се занимава с бездомни животни, включително котета ако искаш да си доброволец. Успех

2.   https://www.youtube.com/watch?v=Sf8qIDm7VU0

За да осъществиш една такава мечта
първо - трява да имаш желание (видно е, че го имаш).
Второ - трябва да имаш пари!
Така че като за начало мисли от какво, как и къде ще изкарваш пари след 18!
Почни да изкарваш добри пари, а пък нека ти се подиграват тогава на мечтите, за които ще имаш парички да изпълниш!

Идеята за ветеринар е добра, но помисли, дали ще ти понесе психически да ги лекуваш или просто би искала да ги храниш и финансираш, а други да извършват лечението.

Помисли добре какво те влече най - много да правиш.
Помисли дали е перспективно днес, в следващите 20-50 години.
Вади пари и си осъществи мечтата! Която според мен е супер.
Успех!

3.   Твоето милосърдие и състрадание към животните говори за благородния ти характер, но не знам как би могла да помагаш на всички тези животни а и дори да намериш начин, това е поглъщащо занимание което е и икономически необосновано. Бях гледал едно предаване за жена която беше направила приют за котки в щатите и се беше заринала в котки за чието издържане събираше дарения и целия и ден минаваше в грижи за котките. Постоянно чистеше, хранеше ги, поеше ги и се грижеше за тях а котките бяха навсякъде и бяха много и се увеличаваха, защото се размножаваха и тя търсеше хора които да ги осиновяват. На теб по-скоро ти трябва една котка за домашен любимец а още по-добре достоен човек до теб който да обсипваш с тази голяма любов и състрадание които носиш в сърцето си. Всичко хубаво.

4.   като начало идеята да станеш ветеринар е добра. можеш също да станеш доброволец към някоя организация, за да натрупаш опит.
а иначе не знам как си представяш (сигурно никак) да се реализира идеята ти - трябва място по възможност извън града, сграда, храна, лекарства, грижи... това не е по силите на 1 човек, а и кой ще плаща за всичко? никой не би купил котка от теб когато може да си улови от улицата колкото поиска

5.   Стани ветеринар, само, ако можеш да го понесеш! Като малка и аз мечтаех да стана ветеринар, но с времето открих истинското си призвание и сега следвам друг път. Гледам да помагам на различни организации когато имам финансовата възможност за това, но за нещастие там нещата са много сложни. Реално няма европейско финансиране за приюти и организации-поне на този етап. Държавните са в ужасно състояние и там въобще не се грижат за животните-по скоро им помагат да умрат мъчително! Много хора се опитват да създават и потдържат някакви доброволчески приюти, но е много трудно. Ако, си от голям град можеш да потърсиш някаква подобна организация и да помагаш с труд и грижи за животните.
Аз се отказах от ветеринарната медицина, най-вече защото съм много чувствителна. Не мисля, че ще мога да поема отговорност за чужд живот! Гледам три котки-осиновени от улицата! Миналата седмица водих единия от тях на ветринар и там бяха довели друга котка с тумор в главата. Докторът тъкмо я беше приспал завинаги когато отидохме... истината е, че понякога се налага-има нелечими заболявания, при доста домашни любимци също се налага, просто когато остареят вече и за самото животно съществуването е агония... Аз психически не бих издържала да работя това. Трябва много любов към животните, за да си добър ветеринар, но и някак да се, , заключваш" към такива случки.
Ако, си ветеринар и създадеш приют определено ще спестиш от ветеринарни грижи за животните си, но за мен най-важното е да имаш достатъчно пари да го финансираш.
И на мен ми е мъчно за бездомните животни-като храня нашите отделям и за тези пред блока... Ама, няма как да стане! Котките за разлика от кучетата не са опасни и никой не иска да ги кастрира, защото не пречат. А, те си се развъждат и стават все повече и повече, много малки не оцеляват! Ако, е хубавичко котенцето има шанс да го осиновят добри хора, ако ли не-остава на улицата. И дори да е хубаво... Ние така взехме третия-беше болен, но го излекувахме и тръгнахме да търсим дом, а той е един много пухкав-сигурно някакъв мелез между улична котка и породиста. Писахме обяви, писахме... нищо! Накрая си го оставихме в нас и той пък излезе с невероятен характер-много любвеобилен и социален-сега е чуден красавец! Всички много му се радват-наш късмет си е бил и аз не съжалявам.
Ама е гадно! Всяко животно заслужава любов и грижи! Онова котенце беше толкова красиво и мъничко, а го евтанизираха... късно било за лечение. Много ми е мъчно, че не мога да спася всичи, но никой не може да го направи, дано ти като пораснеш успееш да промениш повече. Не се сърди какво ти казват хората-повечето хора, дори вече и децата са толкова меркантилни! Как да те разбере човек, чиято най-голяма мечта е да има новия модел на iphone! Имаш чудесна мечта и дано я осъществиш!

6.   Като начало-не давай на котките хляб. Не е полезно.