Споделена история от Други

Смачка ми самочувствието
Ще бъда кратък.

Аз съм на 20 г. Спречкахме се с един по-малък от мен. Няма да навлизам в подробности. Започна да ми вика и крещи пред общи приятели, да ме псува и обижда. Не иска да му отвръщам със същото, а и няма как да скоча да се бия с него пред 20 души да им направя шоу.

Искам да го хвана някъде сам и тогава да видим кой-кой е.
Но проблемът е, че той е от по-заможно семейство от моето, има много повече роднини и т. н. Не е изключено след евентуално възмездие да създам сериозни проблеми на нашите...

Смачка ми самочувствието и самоувереността. Унизи ме. Ако не предприема нещо излизам глупак и пе*араст. :( :(

Хора, моля ви! Посъветвайте ме какво да направя. Благодаря.

Коментари

1.   Педераст? Един педераст щеше да ми е смачкал фасона. Ти си го понесал като стара баба. Недей пиши тука повече, че омерзяваш страницата.

2.   Какво да направиш? Работи по самочувствието си ;) Не си създавай фалшиво, а осъзнай що за човек си и с какво да се гордееш от себе си. Ако не намираш с какво - създай си.
Въпреки че това, че не си скочил да се биеш с някакъв смотльо, определено е повод за гордост ;)

Тъпаците винаги ще карат умните хора да се чувстват зле с обидите си. Трябва да предприемеш нещо, за да не излезеш глупак и педераст? Ще ти кажа как. Смей се и се забавлявай пред него, с общите ви познати, гледай го с презрение без да му говориш. Това се нарича унижение ;)
Ако той те провокира, разкарвай го с малко думи и демонстративно го игнорирай, с усмивка. Това ще го ядоса много и ако ти скочи да се бие, винаги ще имаш оправдание да го удариш, защото ще ти е скочил пръв.
Никога не влизай в бой заради малоумници, които просто искат да се бъзикат с теб. Умният човек не побеждава в боя, умният човек знае как да го избегне ;)

А, ако в компанията ти тези неща се случват често, просто си смени компанията ;)
Успех!

3.   Еми ще трябва да го преглътнеш.
А и си на 20 години - време е да се стегнеш да работиш, да се изнесеш на квартира, да живееш като мъж, а не като момченце, което като му се случи нещо трябва да се притенява какво ще кажат родителите му.

4.   Нищо не ти е смачкал! Който много вика, той се е унижил. Видели са хората, че е нервак, не може да се контролира. А ти си бил сдържан - уравновесен, не си се поддал на емоцията, не си скандалджия и побойник. Не се разправяй с него. От тук нататък като го видиш, не говори с него, не го поздравявай. Не го поглеждай! Много е важно да не го поглеждаш! Това е, за да създадеш впечатление у него, че е незначителен! Това ще го накара да се чувства малък, незначителен. Ако ситуацията наложи да имате контакт - не говори, а само го изгледай с пренебрежение и от високо. Ако се опита да ти говори, кажи му "не ме занимавай, ако обичаш" - ама спокойно и категорично му го кажи. Без обяснения! Ти си постъпил много правилно! Поздравления за това, че си се държал мъжки! Да, ти си се държал мъжки, а не той! Млад си и не го разбираш още може би, но скоро ще го разбереш!