Споделена история от Други

Някой или нещо ми заглушава обхвата
Ползвам мобилен интернет и в Събота към 23:00 изгубих интернет обхват. От тогава интернета ми е или много бавен и муден, или въобще нямам интернет! Докато като съм някъде вън всичко е ОК и нямам проблеми, но прибера ли се у нас нещо става. И това от събота, никога преди съм нямал проблем! Направо ми се късат нервите! Може ли някой от съседите ми да прави нещо нарочно или не? Или де да знам какво?

Коментари

1.   Възможно е да са преместили антена от която преди си имал хубав сигнал а сега от друго място да минава под кофти ъгъл сигнала например да има много стени или сгради които да го спират. Друг вариант ако са сложили на друг оператор в близост антена и да се бъркат двата сигнала, ама не ми се вярва много.

2.   Сигнала от клетката ти е слаб или някоя клетка е спряла излъчване и приемаш от друга по далечна с слаб сигнал. Изтегли си това приложение https://play.google.com/store/apps/details?id=com.staircase3.opensignal&hl=bg на телефона и виж към коя клетка си вързан и има ли наблизо около теб такава.

4.   Ами виж пакетите който устройството ти получава да не би някой да изпраща трафик. А и за какво стаяа въпрос? какво устройство

5.   Теоретично може някой да използва т. нар джамър за смущение на радио сигнали, но на практика едва ли е това. Най-вероятно сигналът ти е слаб. Защо си хабиш мобилния интернет вкъщи? Нямаш ли си WLAN у вас?

6.   еми с захлушител на мрежи може а има и вариант смущения от някои уреди около тебе

7.   ако е от wi-fi може някой съсед да ти е разбил паролата и да го ползва и затова да е по-бавен