Споделена история от Други

Колко часа трябва да се зарежда нов телефон?
Здравейте, искам да попитам колко часа трябва да се зарежда нов телефон. Всички ми казват, че първите два пъти трябва да се зарежда 24 часа. Искам да попитам вярно ли е, защото аз не мога да се сдържа да го чакам толкова много. Ако е вярно, ще стане ли нещо на телефона ако го изключа от зарядното когато се зареди на 100%?
Моля, администраторите да качат историята!!

Коментари

1.   24 часа?! Това са митове и легенди от времето, когато батериите бяха никел-кадмий и никел-метл-хидридни, и имаха мемори-ефект и ограничен брой цикли зареждане-разреждане.

Съвременните литиево-йонни и литиево-полимерни батерии се зареждат не повече от час, до час и половина. Можеш да прекъснеш и продължиш заряда по всяко време. Освен това броят зарядни цикли е между 3000 и 5000. Това означава, че и всеки ден да го зареждаш - батерията ще изкара между 10 и 15 години. Със сигурност няма да ползваш този телефон повече от година-две, така че...

2.   А ся де :)
Еми не пиши ли в упътването/ юзър гида?

Или ако няма упътване пиши в гоогле марката на телефона ти и first time charging примерно...

3.   Това са митове от, когато се ползваха никелови батерии. Както телефоните, батериите също са "умни" При 100%, тя просто ще спре да се зарежда. След това телефона ти освен да събира прах, друго няма да стане. Има много версии, как се зарежда нов телефон (или друго подобно) Аз вярвам в тази, че трябва да се изтощи до около 20-25 процента, не по-малко и после зареждам до 100. Откачам го като се сетя и го ползвам нормално. След време телефонът ти показва грешна информация за това колко батерия имаш, затова трябва да го изтощиш напълно и след това да го заредиш.

4.   Това важи за разни стари батерии. Вече има нова технология и няма нужда от дълги зареждания. Зареждаш когато искаш, за колкото искаш. Даже е най-добре да го държиш от 80 до 20 процента. Така спада в капацитета се намалявал най-бавно. Ама според мен няма какво толкова да се притесняваш. Аз имам Нокия на 8 години вече и капацитета е спаднал само с 20 процента, а е била ползвана, без спиране, близо 7 години.

5.   Не никакви таквиа глупости, чак 24 часа обикновенно ако имаш телефон със 3000mAh батерия се зарежда около 3-4 часа а когато го закупиш малко повече защото батерията не е зареждата отдавна примерно 5 часа. А и по-добре го изключи и тогава включи зарядното за да се зареди без да го пипаш. А за да запазиш живота на батерията не я изцеждай до 3-4 % та чак да се ичключва, добре е като стигне до 15-20 да слагаш зарядното.

6.   Моят не е бил зареждан, за повече от 1 час и 45 минути ( вадя го, когато ми каже, че се е заредил), а вече карам почти година с него и не съм забелязал никаква промяна в живота на батерията.

7.   12 часа са достатъчни.

8.   Най-малко 11 часа, може и повече.