Споделена история от Други

Да продавам картините си, за да печеля пари
Здравейте :) Тази година много искам да се запиша на частни уроци по немски, но нашите не могат да си го позволят и се зачудих как мога сама да си изкарам парите. Получавам стипендия за отличие, но тя за нищо не стига, защото е 20 лева. Замислих се, че мога да продавам картините си, защото принципно съм добра художничка и умея да правя доста реалистични портрети с черни или пък цветни моливи. Преди около 6 месеца си направих фейсбук страница, където да качвам снимки на творбите си, но не с цел търговия, а просто така. Но за половин година имам едва 30 харесвания, които са единствено на съученици и приятели. Не знам защо е така, принципно когато покажа на някого рисунките си той не вярва, че това аз съм го правила, били страшно добри, трябвало да започна да ги продавам, много добри пари съм можела да изкарвам и т. н., дори направиха публикация за мен в училищния вестник и качиха всичките ми рисунки там, но пак не се получава. Прозвуча сякаш се хваля, но не това е целта на темата ми, просто исках да ви попитам за някакви съвети как мога да започна да правя портрети по поръчка или да продавам тези, които вече имам, за да печеля пари? Искам да отбележа, че живея в малък град, където повечето хора ми знаят физиономията и варианта да изляза на центъра и да започна да рисувам минаващите не е особено подходящ, пък и ще ме е срам, така че ми трябва друго. Благодаря, че прочетохте! (:

Коментари

1.   Девойко, дай я тая страница де! Ако модераторите не биха публикували линк, кажи ѝ името. 30 лайка са много малко... Трябва да се рекламираш!
Виждала съм на морето да продават картини, рисувани със спрейове... Предполагам знаеш за какво говоря! Това също е много красиво и атрактивно.
Пожелавам ти успех! Само че, тъй като вероятно си непълнолетна, дано не те погне някой данъчен, че в нашата мила родина... Желая ти успех и дано запишеш уроци по немски!!!

2.   Всеки идиот си дава мнението, но това не значи нищо. Повечето хора, които те съветват да си продадеш картините, не биха си купили такава. Повечето хора, всъщност, никога са имали, нямат да имат произведение на изкуството в дома си.

3.   Опитай се да популизираш фейсбук страницата си. Има фейсбук реклама, която не струват много, а можеш да избереш да се показва на определени хора по интереси. Освен това сложила ли си цени на картините? Ясно ли е, че са за продан?
Измислила ли си начин за доставка и условията обяснени ли са в описанието на страницата?
Като цяло ми се струва нелека задача да продаваш картини, тук, в България. Но все пак, не пречи да опиташ.
Като идея, ако можеш да рисуваш карикатури, може би повече би вървяло. Например хората да ти изпрашат снимки и ти да ги рисуваш по тях. Но тези неща изискват доста време и усилия и не знам дали в твоя случай (събиране на пари за курс) това е най-добрият вариант.

4.   Направи си регистрация И в търговски сайтове!
Аз лично съм поръчвал да направят рисунка по изпратена от мен снимка. Нещо от рода на 30 - 40 лева беше. Също съм си купувал и "реплики" на известни картини нарисувани с маслени бои.
Хората търсят такива неща най вече за подарък. Ако си добра може да си докарваш по някой лев допълнително. Просто трябва да се рекламираш.

5.   Нямаш харесвания защото не я рекламираш не я развиваш страницата, това е лошото че освен да е художник човек трябва да разбира и от компютърни науки. Ако умееш да рисуваш добре портрети по снимка напиши обяви във всички сайтове за обяви, на всяка обява остави и линк със страницата си. Прави видеа с рисунките си и как рисуваш, ако някой поиска да го рисуваш като го нарисуваш помоли го да постне на фейсбика си рисунката както и линк на страницата ти, така неговите приятели ще видят и някой друг може да поиска портрет. Можеш да пробваш така пробно с твои приятели.

6.   Историята ти много прилича на историята на едно момиче от моя град, което не познавам лично, но знам, че има отличен успех и е немска паралелка, освен това може да рисува. Едва ли ще искаш да споделиш от къде си, затова ще те питам дали езикова в която учиш се казва ПЕГ? Просто ми стана любопитно и за това попитах, не си длъжна да отговаряш, а сега по темата, можеш да продаваш картините си в някой сайт или пък да си намериш почасова работа, но след като си от малък град едва ли ще намериш такава...

10.   Може ли да споделиш линк към страницата? Според мен човек със талант не трябва да се крие :)

Пробвай на улицата. Ако минувачите имат достатъчно средства и са ценители на изкуството ще купят картините :)

14.   Защо не пуснеш обява, че рисуваш в сайтовете bazar.bg и olx.bg
Там толкова хора пускат обяви за какви ли не неща.
Ще сложиш снимки на твои картини и така.
В най - лошия случай нищо няма да ти струва и нищо няма да изгубиш.