Споделена история от Други

Ebay
Здравейте някой поръчвал ли си е нещо от този сайт и какво мислите за него.

Коментари

2.   EBay е като българските Bazar и OLX - зависи на какъв продавач ще попаднеш.

3.   Обикновен сайт за обяви. Зависи на какъв продукт и продавач попаднеш? Задължително гледай отзивите за него да са поне 90-95% положителни, ако е нужно - потърси същия продукт от други хора и виж на тях колко им е рейтинга. Има хора, които предлагатедин и същи продукт, но единия е с безплата доставка, така, че там хубаво трябва да ровиш. Като цяло има хубави неща, почти всичко, което ти хрумне. Минусът е, че доставката отнема векове. По принцип пише кога ще дойде, но на някои продукти това са почти 2 месеца, което е нелепо.

Между другото, хвърли едно око и на Амазон.ко.ук. Поръчвал съм и от двата сайта, но мисля, че предпочитам амазон, заради по-бързата доставка и с опция за бърза доставка (И в ибей има опция, стига да питаш продавача на лично)

4.   Много неща съм си поръчвала оттам, а и не само - ползвала съм Али експрес, амазон, някои китайски сайтове също. И е много по-добре от нашия OLX, защото има продавачи с висок рейтинг (то си пише примерно 98-100% positive feedback). Там ако някой направи шашма, 1-2 пъти ще му се размине максимум, после довиждане.

5.   Преди години имах една позната, беше поръчала някаква дреха и не беше особено удоволетворена. Алиекспрес изпълнява същата функция, доста нашумя напоследък, освен това можеш да видиш реални снимки на прюдукта, от някой, който вече го е поръчал, тъй като доста хора споделят оплаквания и препоръки за порчване на продукта. Пробвай там.

6.   Ама ти сериозно ли ?
Да, ползвам го от 2008а насам. От некоректни продавачи се опазване с PayPal и внимателно преглеждане на оценката им.
Досега не е имало проблем, освен забавени поръчки, но това е по-скоро проблем за стоки, поръчани от страни извън ЕС или Шенген.
Забавно е, когато имаш и какво да продадеш.

7.   Поръчването плащането и доставката са били винаги безпроблемни за мен. С регистрация съм там от 2005год.

8.   Прекрасен сайт. И съм поръчвала, и съм продавала в него.

9.   Какво да мислим - същата работа като нашия продавалник, само че на наднационално ниво.
Има хубави неща, има и откровенни боклуци. Всичко зависи от търговеца, а сайта е само платформата която ви свързва.