Споделена история от Други

Самоуважение.
Искам да ви попитам какво мислите за самоуважението и влияе ли то върху любовния живот? Аз съм момче на 19, винаги съм имал проблеми в общуването с хора, особено с жените, също така съм девствен, въпреки, че изглеждам добре, едър съм, не съм страхлив, добър човек съм, също така и умен, имам и хубава работа. Дълго време бях така и накрая установих, че това се дължи може би на липсата ми на самоуважение, мразех се, не се харесвах и т. н. Много хора ми казваха, че това се усеща от тези които стоят срещу теб, за това се промених, не беше лесно, но вече се харесвам, не се плаша от самотата, любовта ми се беше превърнала във фикс идея, вече се чувствам добре и сам, а не зависим от това дали ще има човек до мен. От тогава насам, не мога да повярвам още, много по - добре се чувствам на работното си място и ми потръгна в общуването, момичетата започнаха да се заглеждат по мен, не ме е срам от тях, гордея се и с това, че съм девствен, вече не ми е проблем да изчакам правилния човек за мен да се появи, колкото и време да отнеме. Искам да кажете какъв опит имате вие в това отношение и наистина ли се оказва, че самоуважението е от толкова голямо значение?

Моля историята ми да бъде публикувана. :)))

Коментари

1.   Ти като цяло не говориш само за самоуважение, а и за самочувствие. Доскоро и аз бях като теб. Имам проблеми с килограмите и не се харесвам. И тъй като аз не се харесвах, мислех, че няма смисъл да се опитвам да се харесам и на останалите. Държах се студено и просто отблъсквах хората от себе си. Това лято отслабнах доста и веднага си пролича в държанието ми с хората, как ми се вдигна самочуствието. Сега вече съм толкова по-открита към останалите, по-усмихната, позволям на хората да се доближат до мен, ако поискат да ме опознаят. Като цяло разбрах, че всъщност няма особенно значение как изглеждаш, а доколко се харесваш и как се възприемаш. И всъщност това определя и държанието и отношението на хората спрямо теб.