Споделена история от Други

Живот без приятели, но се справям...
На 18 съм и съм последна година в училище. По принцип съм контактна личност, но и аз като всеки един човек имам нужда да споделям, да излизам... Всичките ми съученици и познати са двулични и злобни, затова си имам уж само една приятелка, с която споделям и гадже.
Но обстоятелствата направиха така, че с момчето се разделихме и остана тази приятелка. Гадно ми е да го призная, но тя не е от хората, които ще намерят време да излязат с теб, а от тези, които ще излязат, когато имат свободно време. И тя като мен няма много приятели, но си има гадже, с което прекарва цялото си време. Много ме наранява факта, че в последния месец и повече почти не се търсим, аз съм се примирила с толкова нейни качества, които не одобрявам, но въпреки това се старая, защото е наистина единствения човек до мен.
Примирих се и с това, че е заета постоянно, тя наистина много учи, но най-болно ми стана, че наскоро имаше рожден ден, купих и подарък с последните си пари- пътешествие из България- тя много обича да пътува. Но ваучерът е само с 2 месеца срок. Говорихме да се видим на рожденият и ден- тя била заета, щяла да бъде с техните. После на кафе- не се видяхме. Веднъж си писахме, не и казах точно, но и споменах, че подаръка и е в срок на годност, тя каза, че ще се видим и толкова. Онзи ден и писах да не нещо да е сърдита, а тя с такъв тон ми отговори- да съм била спокойна, нищо и няма, наистина си имала ангажименти.
Извинявайте, но да знаеш, че някой те е уважил и да не искаш дори да се видите да го почерпиш, имайки в предвид, че ти е взел подарък!?
Но да оставим подаръка- майната му, имала съм- дала съм пари, нищо че сега съм навземала на заеми, че ваучера си не е евтин (поне за мен). Тежко ми е да призная, че съм сама, за приятелите си давам всичко, а никой не го оценява. Искам да споделя на някой за раздялата си с гаджето, за проблемите в училище и навън, да изляза на кафе... няма с кой да Изляза. На 18 съм, а на дискотека съм ходила 1 в живота.
Чувствам се сама и не знам какво да правя. Уж гледам да не се доверявам много на хората, точно за да не ме предадат, а се оказва, че единственият, на който се доверявам- не ме уважава... много боли! Имам хоби, занимавам се с него От време на време, но липсата на контакти си казва думата... БОЛИ!

Коментари

1.   Това с ваучера не го разбрах - значи на някакво момиче, което ЯВНО не иска да е приятелка с теб, му даваш ваучер с последните си пари. И после понеже нямаш пари вземаш заеми и се изживяваш като жертва. Ами сама си си го направила. Не е "имала съм пари - дала съм пари", когато ги даваш за наистина абсолютни глупости.

Щом си на 18 значи скоро ще започнеш да учиш в университет. Там ще създадеш много повече познанства. Задължително гледай да прекарваш повече време сред връстниците си, отколкото сред възрастни.

2.   От кой град си?

3.   Не им обръщай внимание учи си по - натам ако влезнеш в университет ще се запознаеш с нови свестни хора !

4.   и аз като номер Две питам от къде си, поне ако сме от един град да излизаме двете :Д но ти ще кажеш сигурно, че си от София, така мисля. Това настрана, аз съм като теб. Имам една най-добра приятелка, с която споделям, но нея все я мързи да излезем, все гледа да си стои у тях и да се занимава с някакви глупости. Оправдава се все, че родителите ѝ не я пускат никъде, а тя дори не пита. Иначе се познаваме от супер много време и бих ѝ помогнала винаги. С класа си преди не се разбирах и просто ми бяха познати, а не да излизам уикенда с тях. На дискотеки и аз не ходя, но не ми трябва. За по едно кафе или разходка бих излязла. Казваха ми, че като почна университет ще си намеря приятели и то така стана де. Сега се сприятелих с две момичета, с които си допаднахме, но с тях да излизам след лекции. Всъщност си намерих и приятел и сме заедно едва от седмица, но проблема е, че той е постоянно с групата си, т. е приятелите си и държи и аз да съм с тях, което е кофти. Нямаме общи теми и те си се познават и става все по-тъпо, но си трая заради него и търпя. Всъщност ми е кофти, че почти нямам социални контакти, а до месец бяха никакви. Иначе те разбирам, в по-голямата част от времето си предпочитам да съм сама, а не да ме използват и да ми казват какво да правя. Всъщност живота без приятели не е толкова лош, имаш цялото време на света и всичко правиш само за себе си, което е егоистично, но поне знаеш, че никой няма да те предаде.

5.   В живота няма приятели.

6.   Мила, знаеш ли, че е по-добре да се запознаеш с дами от третата възраст! Как е възможно това ли? Отиди в един пенсионерски клуб и се запознай с хората там-те знаят всичко за живота, а твоите лицемери-да, така ще ги нарека-по-добре им бий шута овреме, че да не съжаляваш после! Вместо на дискотека, отиди на някой концерт за стари градски песни-тези песни са уникални и единствени по рода си-заради самото си звучене, те се пеят от пенсионерски певчески хорове! Другият вариант да чуеш тази музика е читалището-точно тук се събират хоровете-има репетиции и всеки е добре дошъл! В дискотеките ходят често и пройдохи-мутри, наркомани, татуирани, дилъри-нямаш работа там, опичай си ума овреме, че вкараш ли вълка в кошарата, ще е твърде късно-знаеш за какво говоря, нали? Никакво доверие никому-никога и за нищо на света-Тук във Варна, в кв. Трошево има една подстанция-отдавна не съм ходил там, но знаеш ли какво пише на вратата-"НЕ ВЛИЗАЙ! ОПАСНО ЗА ЖИВОТА!" Това е предупреждаващ надпис, което означава, че освен обслужващия персонал, никой не може да влиза там, защото самия персонал е запознат с маршрута, по който трябва да върви към съоръженията с високо напрежение! Та, представи си, че дискотеката е една такава подстанция, и ако доближиш вратата й, си представи надписа "НЕ ВЛИЗАЙ! ОПАСНО ЗА ЖИВОТА"! А твоите лицемери са на принципа "Храни куче-да те лае" Точно така се получава на практика! Не ти трябват такива непукисти! Майната им, нали си имаш твоите скъпи мама и татко! Кой ще ти праща провизии и пари, като започнеш да следваш? Това са единствено и само те, и никой друг! Запомни го много добре!

7.   Никога не правете грешката да разчитате и вярвате на един единствен човек, защото рано или късно ще ви разочарова. Карай го по през просото - каквото повикало такова се е обадило. Казвам ти го това от собствен опит. И аз си мислех че имам един или двама приятели, но постепенно разбрах че приятелите са до време. Ти си малка още и тепърва ще започваш да разбираш някои закономерности на живота. Не че аз съм много по голям от теб, но идва един момент в който живота започва да се проявява с пълна сила. Като станеш студентка ще се запознаеш с нови хора. Там най вероятно ще завържеш интересни познанства. Радвай се на живота, виждай малките и красиви неща, не съжалявай за нищо, усмихвай се. :)

8.   Съжалявам за болката ти от самотата и ти съчувствам. Просто в този капиталистически строй който ни е наложен, хората масово са отчуждени. Знам, че имаш нужда от хора до себе си а такива няма и се чувстваш зле. Може би ще намериш хора до теб, но във всеки случай е добре да ти е приятно и когато не си с хора. Препоръчвам ти и да си вземеш Библия и да започнеш да я четеш и да вярваш, така няма да се чувстваш сама, защото няма да бъдеш.

9.   Мила, не си само ти.. аз на 18 нямах нито приятелка, нито гадже... дори не знаех къде са дискотеките в града, чак на 20 стъпих в дискотека... сега съм на 22 и чак сега се записах да уча висше.. и отново не мога да кажа, че имам приятели... много рядко излизам с някого от квартала, но задължително аз им звъння, почти никой се сеща за мен, а за гаджета дума да не става.. но въпреки всичко човек не бива да се отчайва, горе главата кой знае, може и ние да си намерим приятели