Споделена история от Други

Избор на телефон
Здравейте! Смятам да си взимам нов телефон. Бюджетът ми е до 550 лева. Ще го използвам за сърфиране в нета, facebook, instagram, viber, snapchat, messenger, musically и някоя друга програмка. Камерата да е хубава ( няма да снимам професионално, а имам предвит за селфита или обикновени снимки) и най- важното телефонът да е бърз, досега не съм попадала на такъв. Спряла съм се на Samsung Galaxy A5 (2016), HTC Desire 820, LG G3 и Sony Xperia M4 aqua. Ако някой от Вас притежава някой от телефоните, нека изрази мнението си.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

2.   Баща ми има htc desire - много удобен, бърз и не забива.

3.   Аз имам HTC Desire 820, доволна съм от него. Мога да кажа, че е бърз, прави хубави снимки. Като цяло телефона е добър.

4.   Аз съм с аквата и съм страшно доволен. Купих го в началото на годината втора ръка (два месеца ползван) за триста лева и нямам никакви проблеми. Лятото дойде ъпдейт до шеста версия на андроид и стана много бърз. Камерата е доста добра и ако и свикнеш може да удивляваш доста хора с по-претенциозни телефони. Единственият недостатък е малкото вътрешна памет за приложения, но пък това ме научи да инсталирам само наистина необходимите неща, без излишните които дърпат батерия и мегабайти.

5.   Аз пък ползвам Lenovo P70-A от 8 месеца някъде. До сега не съм имал нито един проблем, а и аз като теб го ползвам по същия начин. Има 8 ядрен процесор с тактова честота 1. 7 Ghz, 2 ram, 4000 батерия. С две думи върви много мазно и държи по много заради капацитета на батерията си. Че дори е и по-малко от 550, мисля че за последно го гледах 350, но не съм сигурен. Успех!

6.   Huawei P9 lite. Хубава камера, бърз, смятам че ще ти свърши супер работа за това, което търсиш. Можеш да го намериш в olx за 350лв с 2 години гаранция, няма смисъл да даваш повече пари. :)

7.   Аз притежавам HTC Desire и съм доволна.

8.   Аз съм със сони м4. Телефонът има само един недостатък и то е малка памет. Това намен неми пречи, защото не му инсталирам много приложения. Иначе е адски бърз! Никога не е забивал колкото и да е пълен. Камерата е екстра, батерията държи. Сега има по нови модели на сони. Виж и тях.

10.   Благодаря Ви за бързите отговори. Сега се спрях на iphone 5c от Emag за 500 лв. Чувала съм, че Iphon-ите са много бързи и удобни. Ако някой от Вас е имал би ли казал дали е така.
ОТ АВТОРКАТА

11.   Да, вземи iPhone, от както съм с iOS не мога да призная телефон с друга операционна система :D

12.   Аз съм номер 9 ( този с аквата). Имал съм айфон 5 ц - Не ти трябва! Забива, нищо не му се тегли, батерията недържи, изобщо не давам и 100 лева вече за айфони! Аз ти казах мнението си. Със сони няма да збъркаш!

13.   Здравей!

Лично съм работил с Айфон 5 (който е 1 към 1 с 5ц, освен на външен вид) и вмомента съм с LG G3. Мога да ти кажа, че разликата е от земята до небето. Айфона е малък, което го прави страшно нефункционален, да не говоря за това колко стар е хардуера му. Не си хвърляй парите за Айфон, ако ще е под 5S. Минимум 5S!

За LG-то мога да кажа доста добри и някои лоши неща. Имам го от 2 години и малко (взех го точно като излезе), за сега не е станал бавен или да е почнал да забива. Има много добра задна камера, всичко си върви по вода на него, батерията му е доста издръжлива. Като цяло доста приличен телефон. Има обаче, няколко проблема. Ако ще си правиш много селфита, предната камера не е най - добрата. Друият му проблем е, че при много продължителни гейминг сесий (че дори и при по - леки ползвания), телефона започва да загрява. Има едно конкретно място на екрана, което става топло, не толкова, че да е неприятно за допир, но определено загрява повече от останалите телефони. С това загряване, в екстремни ситуации ми се е случвало да ми намали Brightnessа на дисплея от 100% на 90%.

Според мен, най - добрият избор ще е или LG G3 или Galaxy A5 (2016). Подчертавам обаче това 2016! :D

Трябва сама да решиш какво ти трябва повече. LG G3 има много по - добра задна камера, но пък Galaxy A5 има по - добра предна камера. Ти трябва да прецениш дали ти трябват супер детайлни селфита или искаш да правиш по - хубави снимки със задната. Като мощност са горе-долу 1 към 1, но може би А5 ще върви малко по - добре понеже има много по - ниска резолюция на дисплея и съответно ще се натоварва по - малко. От друга страна пък, G3 има по - висока резолюция на дисплея и определено ще изглежда доста по - добре, няма да можеш да му броиш пикселите по екрана :D. От друга страна пък, A5 е с AMOLED дисплей, който най - вероятно ще изкара по - цветна и контрастна картина. Също така не забравяй, че А5 има една гевезарийка да си отключваш телефона с пръстов отпечатък, хаха. Отиди в техно маркет/полис и си поиграй с двата телефона. Който ти хареса повече - взимай. Едва ли ще останеш недоволна. :)

14.   Благодаря Ви за коментарите! След много клипчета се спрях на 2 телефона. Не знам защо толкова ми харесват айфоните, но като ги видя направо се влюбвам. Телефоните са iphone 5s и samsung galaxy a5 (2016). Много ми е трудно да избера, защото на който и телефон да се спра, все нещо ме тегли към айфона и като видя някой с такъв телефон не откъсвам очи от него. Дали наистина са толкова хубави? Аз няма да играя игри на него, но пък ще имам много приложения. Вие какво мислите? Кой от двата да избера?
АВТОРКАТА