Споделена история от Други

Жена съм и всички жени около мен ми завиждат
Здравейте, аз съм жена, или по-скоро момиче, което има проблем и се надява да получи съвети от вас за решаването му. Вече съм студентка, но това се случва още от гимназията. Бях в клас с 20 момичета и 5-6 момчета. 2 от тях ме харесваха, въпреки че никога не съм намирала себе си за много красива. Харесвам се, но чак за завиждане не съм. Тогава от 20 момичета само с десетина можех да си говоря нормално и дори ми бяха приятелки. Личеше си, че са искрени и не лицемерничат, но с останалите беше по-различно. Винаги когато стъпех накриво, те гледаха да ме натопят, ако захвана нещо да ме спънат и просто се опитваха да ме смачкат. Освен това, с риск да прозвуча надменно, ги превъзхождах интелектуално. Веднъж в междучасието, докато аз съм била някъде, едната отишла при моята приятелка, с която стоя на чин, и започнала да и говори каква съм нетърпима и неприятна и да я пита как ме понасяла. После приятелката ми ми разказа естествено, но много се ядосах на случилото се. Говореха против мен на останалите съученици, дори на учителите. И сега се случва същото и в работата, защото пак има много жени около мен. От всички шефа уважава най-много мен. Не защото спя с него, не защото се мазня или съм с връзки. Просто се старая да съм коректен служител и да си изпълнявам задълженията винаги в срок и както трябва. Не тичам през работно време за цигара, не си тръгвам по-рано, не шмекерувам като останалите и това той го вижда. Но веднъж да закъснея сутрин поради някаква причина, непременно ще бъда изпортена. От няколко седмици един млад колега все ме закача и онези направо позеленяха от яд, защото с тях разговаря само по служебни въпроси. Старая се да се сприятелявам с тях, да се държа учтиво, не искам да си ставаме приятелки, но поне да не сме с лоши чувства. Какво толкова съм им направила, за Бога? !

Коментари

1.   Нищо лошо не си нaпрaвилa, освен, че толковa много ти се ще някой зa нещо дa ти зaвиди, че обръщaш и нaй- мaлкото в товa. Просто тaкa ти хaресвa и тaкa ти изнaся зa дa зaдоволиш някaквa твоя вътрешнa нуждa.
Може просто дa си неприятнa зa някои.
Нaпомняш ми мaлко зa едно момиче, което избягвaх просто зaщото ми беше стрaшно неприятнa, излъчвaше много силнa негaтивнa енергия. И един ден се изцепвa нa всеослушaние, че съм и билa зaвиждaлa. Зaсмях се и кaзaх в прaв текст, че просто ми е неприятнa и товa. Обaче, продължи дa нaстоявa, че съм и зaвиждaлa и вече с леко истеричен тон.
Тогaвa и посочих всичко, което имaм и могa, зa което знaм, че тя сaмо мечтaеше и я попитaх зaщо според нея дa и зaвиждaм.
Рaзплaкa се и избягa.
Постaви се сaмa пред истинaтa преди някой друг дa то нaпрaви, че ще те боли повече. Щaстливият човек не зaвиждa, но и не виждa зaвист нa всякa крaчкa, той/ тя е нaд тези нещa.
Успех!

2.   Здравей ако ти си по-хубава или с нещо превъзхождаш колежките си ти предизвикваш тяхната завист, ревност и злоба. Особено ако имаш интереса на мъж когото те харесват, тогава за тях ставаш истински враг когото мразят със страст. Това е защото те искат това внимание за себе си а ти като по-хубава им го отнемаш. Затова има и една приказка: "всяка злоба може да се понесе, само не и женска злоба". Затова и истинските женски приятелства са такава рядкост.

3.   Пф, фантазираш си май. Хората просто така се държат едни с други. Поне в България.

4.   Това е нормална женска злоба и не се мисли, че си много специална, щом я усещаш. Всяка жена има други жени, които да й завиждат.

5.   я с то ти едипов комплекс а не... не... нарцис комплекс отиди на лекар

6.   Нищо не си направила, така е устроен света. На последната му работа една колежка (от тези дето през 5 мин. пушат) ми държа сметка, че много дълго съм била в тоалетната. Под лупа ме следяха без изобщо да съм някоя красавица. Накрая не издържах и се махнах от там. Може би нещо в изражението ми ги е подразнило, не знам и аз. Или, че бях 10 години по-млада, на много хора малко и трябва да си покажат лошотията. Ти се опитай да се напаснеш, не ги дразни и междувременно си търси по-добре работа с по-нормални колежки.

7.   Нищо, просто света е лош, а кривите джанти ти завиждат. Гордей се със себе си и по - наперенко върви, има защо.

8.   Скъпа авторке изобщо не се притеснявай ти нямаш вина. Лошото при женския пол е именно завистта - тя се поражда без ти да си направила нещо на другите просто те те намират за тяхна заплаха. И при мен се случва така много често. В гимназията нашия клас беше 20 момчета и 10 момичета. Аз бях приятелка с 4 от тях, а останалите 5 ни изолираха. В началото си мислех, че проблемът е в мен, че сигурно им изглеждам надута или задръстена. Промених си поведението, станах по-разговорлива предлагах им да излизаме и да се събираме класа. И всеки път пълно лицемерие - пред мен са съгласни, а после не ни викат, за да не им вземем вниманието на момчетата. И мен ме харесваха няколко момчета от класа, но аз каква вина имам. И така не стана с тях въпреки, че докрай се опитвах. Така че щом се държат грубо без причина не се занимавай с тях. Общувай с колегите си. Аз от личен опит ти казвам, че приятелството с момчета е освен че възможно, а и много по-истинско. Там няма завист и интриги. Освен това момчетата са много по-грижовни. Желая ти успех!

9.   Аз съм по същия начин, само че в училище.

10.   О,женската завист никак не ме учудва,това си е част от тяхната същност,поне на по-голямата част от тях. Женския характер си остава женски,каквото и да правиш промяна няма.

11.   Определено бих те посъветвал да имаш приятели мъже. На тях все още може да се разчита. Стига да не са огейчени някакви. НАпример няколкото мои приятелки могат да разчитат на мен повече дори отколкото жена ми дето се казва. Както и приятелите ми мъже. Но не съм чул те да хвалят техните си приятелки жени, дори напротив - казват ми - абе добра приятелка ми е, ама..
Попитали Радио Ереван
"Може ли да съществува приятелство между жени - ами може, ако сечението на множеството мъже, от които се интересува едната и множеството мъже, от които се интересува другата е празното множество. "

12.   Аз съм от 2

Приятелство между мъж и жена също не върви, защото рано или късно се появява привличането и нещата се усложняват. За жената е най-добре е да е приятел със съпруга си и семейството си, също ако тя е женена и има също женена приятелка и излизат само двете от време на време на кафе.

М

13.   Ако с нещо се различаваш от другите - хората не го понасят. Поне у нас. Особено ако си съвестна, работлива, примерна, това дразни тези, които се скатават и шмекеруват. Не им обръщай внимание или пък започни да разказваш на всички колко си зле, как, примерно гаджето те е оставило и т. н. Съчини си някакви лоши неща и им ги разказвай. Те ще се успокоят, хранят се с чуждото нещастие.
Да не ти пука, живей си живота, просто не им давай информажия за себе си.