Споделена история от Други

Легален Уиндоус, как ?
Здравейте, не съм на "ти" с компютрите, а и честно казано и с магазините за софтуер.
Бих желала да си закупя легален Уиндоус, ала не знам как.
Преди два дена започнах да се ровя в Интернет, но не открих това, което ми трябваше.
В магазина на Уиндоус ми излезе само "десет" и за да го купя
трябва да използвам карта, каквато нямам.
Бих желала някой по запознат по темата да ми каже дали има надежден магазин, в които мога да открия продукт:
- различен от десет
- на твърд носител (диск)
- за който не се налага да плащам с карта
Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Можеш да направиш сегашния ти легален с една програма. Само кажи на каква операционна система си.
Става лесно! За около 5 минути ще си готова.
Иначе във всеки един сервиз за компютри, предлагат инсталация.

Стоев, 20г

2.   Има Windows 7 на твърд носител.
Засъжаление, в България не знам откъде ще се намери, следователно пак ти трябва карта. ( Защото има в EBay. )
За другите версии, не съм виждал твърди носители, но можеш дa си ги свалиш от сайта на Microsoft, обаче ще се наложи пак да кмаш карта, когато си копуваш кода за активация.

Единствения софтуер, който е се предлага масово на твърд носител са игрите и то най-често на конзола. Повечето компютри нямат Blu-Ray четящи усройство, а една не малка част от по-скъпите ултра буци нямат изобщo подобни.

3.   Продават във всички вериги за техника, включително Техномаркет, технополис, джар компютърс и тн.
Win 7 е около 200 лева домашна версия и около 350 за професионална.
Ако не става въпрос за компютър на който задължително ти трябва легален софт (някакъв фирмен) горещо ти препоръчвам да идеш до най близкия комп. сервиз и срещу 20 - 30 лева да ти качат пиратска версия.
Нали знаеш че операционната система е едно на ръка, за всички други приложения като офис пакета, мейл клиент и тн се плаща отделно.

4.   Ба 20-30 лв пиратска версия -.- то подобре аз да ти я кача, хем да ти покажа как става. Кажи , защо ти трябва ? Реално погледнато много не си заслужава парите.

5.   Интересно ми е защо изобщо ти се дават 300 лева, които предполагам дори не са твои, щом карта нямаш.

6.   Скъпа авторке, за да работи правилно Win и да се актуализира е важното да е активиран с оригинален ключ (CD KEY). Твърдите носители са само носители, но повечето хора искат " око да види, ръка да пипне". :D
В ebay има ключове за активация на win 7 ultimate за 7 евро!!!
Win 7 се сваля от сървърите на Мicro$oft (ISO файл), инсталира се и се активира с ключа. При желание, може да си го запишеш на DVD диск, ще го имаш на твърд носител. Това, което прави win оригинален е ключът.
Самия ISO файл на Win 7 може да го сложиш на флашка и инсталираш от там, за целта има една програмка на Мicro$oft, наречена
Windows USB/DVD Download Tool ( https://www.microsoft.com/es-es/download/windows-usb-dvd-download-tool )
1-купуваш ключ
2-сваляш win 7, правиш флашка или записваш на диск
3-инсталираш и активираш.
Поразпитай познати и приятели, все някой купува през интернет.
Поздрави и Успех.