Споделена история от Други

Не се разбирам с момчета
Здравейте, аз съм момиче на 17г.
Проблемът е, че изобщо не се разбирам с момчета или поне не толкова добре, колкото с момичета. Не мога да се отпусна, особено с онзи, когото харесвам. Той ми е от класа и непрестанно се излагам пред него. Например казва ми нещо, а аз само се усмихвам и нищо не казвам и сега се чувствам ужасно, защото ме закачаше и имах шанс да ме забележи, да си говорим и да се занимаваме, но може би вече харесва друго момиче от класа и на мен ми е адкси гадно, защото не се случва за първи път това да отблъсна някого.
Имала съм две връзки, но много кратки от сорта на три седмици. Явно изобщо не мога да се разбирам с момчетата и затова не мога да задържа и по-дълга връзка.
Иска ми се всичко да е лесно - да си говорим като приятели, да се разбираме и т. н. Имам и приятели момчета разбира се, но не мога да се доверявам по същия начин, нито да ги приема като приятелките ми. Иска ми се да се отпусна, дори пред този, когото харесвам, защото когато съм себе си съм един невероятен човек, прекрасна съм, но не ми достига кураж, нито знам как да го направя. Знам, че проблемът е в мен, но съм твърде притеснителна, както и оптимистична, което е една ужасна комбинация, защото очаквам нещо хубаво да ми се случи и като не се случи оставам разочарована. Опитвам се да се харесам на много хора, но не се получава, точно защото не съм себе си, а така не мога да завържа трайни отношения. Много съм чувствителна и лабилна, живея в собствени светове с този мой оптимизъм и не забелязвам реалността. Най-лошото е, че знам в каква ситуация се намирам, но не знам как да излезна, моля ви посъветвайте ме нещо!

Коментари

1.   Кога на 17 успяха да имат по две връзки много ми е интересно

2.   Виж ситуацията в бащиното си семейство - има ли интимна любов между твоите родители? Родителите ти имат ли някакви теми табу (напр. секс, връзки, интимност и тн. )? Чувстваш ли някакво по-специално отношение от някой от родителите си? Чувстваш ли се отдалечена от някой родител? Като малка имала ли си силна нужда от внимание от някой родител, но да не си го получила навреме или въобще(обикновено тези случки се запомнят и е лесно човек да си спомни). Общо-взето човек взема родителите си още от първите месеци след раждането и след това цял живот проектира тях върху околните. Просто те са ни фигурите за мъжкото и женското. Подобни проблеми на твоя се коренят на 99% в бащиното ти семейство.