Споделена история от Други

Защо сме такива?
Защо вместо да си помогаме взаимно, ние гледаме само как да се закопаем един друг или да се унижим, да се унищожим в буквалния смисул на думата? Защо познавам твърде, твърде малко хора, които винаги са готови да ти помогнат и подадат ръка? Защо сме толкова жестоки един друг и закопаваме дори и този, който ни помага, нима не са останали хора, които са способни да благодарят? Защо- това е въпросът!

Истинските Неща в Живота-Джордж Гарлин

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост ; широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко; купуваме повече, но се радваме на по-малко.

Имаме по-големи къщи и по-малки семейства; повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум; повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко.Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем по­вече, но научаваме по-малко. Планираме по­вече, но постигаме по-малко.

Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки.

Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократният морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло, както и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.

Време, в което има много на витрината, но малко в склада.

Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете - кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „Обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, оценявайте моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас.

Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, както и да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

Коментари

1.   Много добре казано! Браво!

2.   Защото такава ни е природата. И аз съм била жестока без да го осъзнавам и да ми е било цел, но поне осъзнавам грешките си и се опитвам да не ги повтарям доколкото ми е по силите. Хората сме най-големите животни и най-жестоките същества. Животните се убиват с цел да оцелеят, а ние се погубваме и физически и морално за 1 лв (наскоро го имаше в новините - убили някаква баба за 1 лв в джоба и) или се измъчваме за удоволствие...Как ми се иска да не бях "човек" а нещо по-хубаво и възвишено.. Нещо, за което си струваше да съществувам...
Lovely Bones

3.   Ние сме състезатели, винаги искаме да сме по/напред от другия, да имаме повече, да можем повече... Ако не беше така,нямаше да сме открили и половината от това,което имаме днес, а щяхме да си живеем в пещерите... Имено тази пророда ни е довела до тук. За това сме и жестоки и егоисти. Всички сме егоисти, дори и майките към децата си са егоисти :)

4.   Много е стойностно това, което автора е написал. Много е истинско ,но ми звучи сякаш казано след претърпяна загуба на близък човек. Ако е така - скъпоструващ урок е получил.