Споделена история от Други

Вирус на компютъра?
Здравейте! Изведнъж си гледам клипче в интернет и на втората минута компютъра се рестартира сам. Тъй като имах съмнение, че имам вирус пуснах сканиране на 2 антивирусни програми(Avast free antivirus и Microsoft Security Essentials) и откриха, че имам вирус. Някой знае ли как да го махна вируса и как да разбера дали е троянски кон или не? Освен това ми излезе съобщение, че имам и остарял софтуер и проблеми с производителността.

Коментари

1.   Прейнсталираи си компютъра, така можеш да го махнеш вируса....

2.   Маха се със съответната антивирусна която го е открила.

3.   След като антивирусната го е открила, тя го слага под карантина, която трябва да изчистиш, трябва да ти излезе надпис с съобщение изчистване, изтриване на заразените файлове, премахваш ги и би трябвало компютъра да работи нормално, на Мйкрософт влизаш в "Хронология" и изчистваш елементите под карантина, същото правиш и за "Разрешени елементи" и "Всички открити".

4.   Автора:
Благодаря за отговора. Не съм сигурен дали проблемът се оправи, защото при Avast Free Antivirus още ми изписва, че имам вирус, за разлика от антивирусната на Microsoft.

5.   Работата не е толкова проста. Вирусите са едно на ръка, но мен повече ме съмнява, че компютърът ти се рестартира заради прегряване.
Видеото в нета е силно компресирано и се декодирането му става със софтуер, което значи че процесорът се натоварва много повече отколкото в обикновен режим. Особено ако става въпрос за флаш плейър, там е още по-зле. Ако охлаждането не е достатъчно при достигане на определена температура сработва автоматичната защита и компютърът се рестартира за да не изгори процесора.
Обикновено целта на вируса е да бъде трудно откриваем, така че няма смисъл да издава съществуването си само за да те дразни. Все пак твърде вероятно е да имаш и вируси, но не се надявай да ги премахнеш след като си заредил заразена система. При това положение вирусът също вече е зареден в оперативната памет. Премахването става като заредиш системата от незаразен носител - външен диск, и от там стартираш антивирусна програма. Отделно от това, много от антивирусните програми нарочно пускат плашещи съобщения за да принудят потребителите да си инсталират допълнителни глупости, които или струват пари, или показват реклами или самите те са троянски коне. Накрая инсталацията ти става такава боза, че най-добре наистина да изтриеш всичко и да почнеш на чисто.

6.   Ами така става, като си мислите, че знаете всичко, и не ви трябват часовете по информационни в началото... Иначе, ми то трябва програмата да ти каже за вируса, и да има бутонче да го махнеш.

7.   Автора: Днес пък ми излезна следното съобщение и компютъра (Lenovo) ми се рестартира . Малко по-късно започнах сканиране на антивирусните и ми излезе, че имам вирус.

http://www.vtoraupotreba.com/blog/wp-content/uploads/2013/11/bluescreenview2.gif
Също така ми пише ,,Windows has recovered from an unexpected shutdown"