Споделена история от Други

Въпрос относно професия
Здравейте! Занимавам се с програмиране на C/C++ от пет години насам. Имам няколко полузавършени проекти (игри, основно), решавам задачи и от състезания, но понякога ми отнема много време (повече от 3 дни). Намирам програмирането за забавно и поучително, но в същото време не знам дали имам необходимото IQ или когнитивни способности, за да се справя на професионално равнище. Как бих могъл да разбера дали съм подходящ за тази професия ако не разполагам с възможността да се явявам на интервюта (нямам формално образование в IT)? Колкото и да е забавно, не искам да си загубя времето с нещо, с което нямам бъдеще. Предварително благодаря за отговорите.

Коментари

1.   В момента търсенето в ИТ фирмите е много по-голямо от предлагането.
С това, което си описал, според мен ще си по-добър от половината "програмисти".
Аз работя като програмист от около 16 години, мога да ти кажа, че едно време, когато технологиите бяха по-сложни (например Visual C , преди. NET) и когато трябваше наистина да разбираш много, за да направиш един действащ продукт, качеството на програмистите беше много високо.
След това в следствие на новите среди, в които се пише код много по-лесно, и най-вече в следствие на голямото търесене куцо и сакато стана програмист просто защото е сравнително добре платено.
Аз на твое място не бих се притеснявал, а по-скоро бих огледал технологиите, които се търсят на пазара на труда и бих си задълбчил знанията в тази насока.
Успех и не се съмнявай в себе си, човек е толкова успешен, колкото поиска.

2.   На програмистите не им трябва висше. Повечето са без такова. Нямаш проблем да отидеш на интервю.

3.   Нямаш способности? ! Хората започват от нищото и след една година започват да работят. Висшето образование е 80% и повече излишен материал който никога няма да ти потрябва. Не е необходимо да имаш висше образование, най- вероятно можеш да си работиш без проблем не се съмнявай в себе си. Може да пробваш Софтуни

4.   Ако ти харесва, ще станеш добър. В университета няма да научиш много, но дипломата е задължителна, ако искаш кариерен ръст. Диплома от Тутраканския свободен университет не важи...

5.   Еми няма нужда да имаш специално образование.
Достатъчно е да си завършил училище.
На интервюто ги интересува как ще се справиш с нещата, които ще ти поставят да направиш, а не какви и колко дипломи имаш.
Все пак това не ти е право или медицина - там вече не може без дипломи.