Споделена история от Други

Поръчка от Ebay
Здравейте. Искам да попитам, в средата на октомври направих поръчка от Ebay. Знам че нещата идват след около месец, но аз избрах безплатна доставка следователно не знам коя куриерска фирма ще ми го достави (за пръв път ми е и не бях много информирана, грешката е моя). Дала съм точен адрес. Питам защото когато ми го доставят има вероятност да не съм у нас, а на училище и нито ще мога да си отговоря на телефона нито нищо. Съвсем забравих за това когато поръчвах. Никой не стои вкъщи през деня за да я приеме. Та въпроса ми някой правил ли е такава поръчка и коя куриерска фирма го поема? Или ако не съм у нас, какво ще стане с поръчката ми? Къде отива? Ще ми оставят ли бележка долу на входа или нещо подобно? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Значи, аз често поръчвам от там и схемата е следната. Когато ти пристигне в България, се праща до най-близкия пощенски офис. От там ти пускат една призовка в пощенската кутия. На нея пише в коя поща точно е нещото, ако не знаеш коя е най-близката. Ако в регистрация в eBay си посочила своето име, отиваш с личната карта и призовката, само се подписваш и взимаш пратката.
Надявам се да съм помогнал, ако имаш още някаквиви въпроси ще съм на среща.
М17

2.   Пощальонът ще се опита да достави доставката на предварително зададения адрес. Ако не успее, то ще оставим пакета в най-близко пощенски офис, а в пощенската кутия ще пусне бележка, с която те информира за процеса.

3.   Един мой познат купува от Ибей постоянно. Той е военен. По половин ден е на работа. Поръчва от китайци, руснаци, араби и какви ли още не. Взима си пратките и всичко е на 6. И ти трябва да успееш. Другия път внимавай и успех.

4.   Хаха, по Еконта ти го пращат... Пращат ти го по пощата, понякога ги докарват до адрес, понякога просто трябва да идеш да си вземеш пакета от пощата...

5.   Връщат в обратно откъдето е дошла.

6.   Български пощи

7.   И да - оставя се бележка да идеш да си я вземеш. Спокойно. :)

8.   БГ Пощи. Обикновено ако е по голям пакет оставят известие в пощенската кутия за да отидете с него в упоменатия на известието клон където ще получите пратката си. Имайте предвид че стоки извън Европа и особено от Китай обикновено се чакат дори повече от месец.

9.   На пощенската кутия не пише моето име, а само апартамента, който аз съм написала в точния адрес. Също така входа долу е заключен. Тея две неща проблем ли са? - авторката

10.   Не, ако не намерят точния апартамент ще го залепят някъде на пощенските кутии