Споделена история от Други

Как да продавам картини в чужбина?
Здравейте,
Ще е ми е от полза, ако някой ми даде полезна информация, относно продажби на картини в голям мащаб на популярност.
Млада художничка съм и искам да разкрепостя своите творчески умения пред света на изобразителното изкуството. Имам умения на професионално ниво в артистичността и реализма на изобразяване.
Но нямам опит в тази насока с продажбите....
Как да превлека клиенти и не само от нашата страна?
Какъв период на време ще ми нужно за да достигна етап на развитие?
Давайте съвети и примери, как мога да развия бизнес в тази дейност или Вие самите да споделите личен творчески път.
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Интернет дава възможност за намиране на публика. Въпроса е към какви точно хора искаш да се насочиш. Ако изкуството ти е по изтънчено, по сложно за разбиране от обикновените хора, в този случай е малко по трудно. Ако обаче изкуството ти е разбираемо, за повечето хора, да речем рисуваш реалистично (кой не харесва реалистичното) ти препоръчвам задължително да си направиш 1. фейсбук страница 2. канал в ютуб в който да направиш видеа на своето рисуване, ако наистина правиш готино изкуство което пасва на масовата публика видеото ти може да се гледа от стотици хиляди все някой от тях може да купи или да ти предложи някаква работа, изложба 3. интернет сайт 4. профил във всевъзможни арт социални мрежи, инстаграм 5. Има доста интернет галерии в които можеш да публикуваш свои неща и да продаваш чрез тях, като те взимат малък процент от продажбата. 6 Продажба на принтове, това е един добър начин за изкарване на допълнително парички, тук хубавото е че не се налага твоята картина да пътува през 9 планини в десета, няма транспортни разходи, освен това можеш да продаваш принта на една картина цял живот. Всичко това ако го направиш няма гаранция че ще се получи работата, но създавайки всички тези профили в различни сайтове показвайки се на много места, ти правиш една мрежа от информация за теб и за твоето изкуство, така някой като види твоя творба и потърси ще може да открие лесно останалите ти неща и ще види че ти си популярна, че работиш доста, че имаш последователи. Това е малко като риболова колкото повече мрежи създаваш толкова е по голяма вероятността да хванеш рибка. Естествено това е малко кофти, че ние творческите личности трябва да се занимаваме и с разпространение, продаване, представителна дейност, вместо просто да си рисуваме, най ще е добре ако имаш някой познат, да седне на компютъра и да почне да те популяризира из интернет, вместо ти да се занимаваш.

2.   На първо време си направи собствен сайт и сложи произведенията си на него. После може по интернет да се свържеш с галерии и дилъри на картини в чужбина и да им показваш картините си на сайта.

3.   Продавай ги по Ибей. Има милионна алдитория и все някой ше купи картините ти. Трябва да има и други начини, но този е най-ефективния.

4.   Виж този сaйт: http://www.todocoleccion.net/s/arte-pintura
Ще ти помогне и дa се ориентирaш зa цени.
Успех!

5.   Един приятел си качва снимки на картините в twiter и има 10 000 последователя. Качи си и ти твои снимки на картините в твитър и като събереш повече последователи напиши, че продаваш някоя все някой ще я купи. Само бонус е ако пишеш коментари над картините на английски, така ще събереш последоватли от цял свят.