Споделена история от Други

Чувствам се изгубен
Мъж на 27 съм. Нямам приятелка, работя на смени, живея сам. От известно време ме мъчи някакво странно усещане, че съм изгубил пътя си. Всеки ден ми е скучен, еднообразен. Преди работата ми доставяше удоволствие, работих я с интерес а сега вече е рутина - просто ден да мине, друг да дойде. През свободното си време също вече не се забавлявам. Всичките ми хобита, които имах - вече не ме вълнуват. Нямам желание за нищо. Не се смея на нищо, през повечето време мълча и съм замислен - отнесен в някакъв си "мой свят". Не съм тъжен или нещо такова - просто всичко ми е безразлично. Всичко ми е някак чуждо - все едно не принадлежа на този свят. Наблюдавам хората покрай мен като вървят по улицата, как се смеят, как си говорят и просто някак си не се чувствам да се вписвам в картинката. Дълбоко в себе си очаквам нещо да се случи - едно такова усещане имам, но не знам какво ще е това нещо.
Как мога да "открия себе си"?? Как да изляза от това състояние? Искам да намеря своя път..

Коментари

1.   Любов ти липсва..

2.   Аз се чувствам намерен.

3.   Няма как ние да знаем какво ще ти е интересно. Опитвай различни неща-спорт, фитнес, клубове, танци, езици. Като опитваш, все ще намериш нещо, което да ти харесва. А и си намери приятелка. Това ще ти осмисли живота. Досега си имал едни цели, постигнал си ги. И сега преминаваш в друг етап на живота си, в който е нужно да имаш нови цели.

4.   Стига глупости! Младо момче си, животът е пpед теб! Какво си унил глава? Пъpво се замисли, това ли искаш да пpавиш. Погледни се отстpани, ако те видят вашите или пpиятелите, на които винаги си искал да пpиличаш, няма ли да ти стане неудобно. Постави си накакви малки цели, после по-големи и по-големи. Започни фитнес или дpуг споpт, който сматаш, че би ти бил интеpесен. Ставай pано сутpин с усмивка, казвай си в огледалото, че си успешен и позитивно настpoен за този ден. Pазтягай се с малко йога за 15-тина минутки и пpеди да излезеш чети по-няколко стpaници от книга. Нека тя е мотивиpаща( за бизнес, икономика, психология, език на тялото), така че след като излезех, да имаш какво да дадеш на света. Гpамотен си, пишеш добpе, pадвай се и на малките неща, знаеш ли колко хоpа има дето до твоята възpаст са забpавили и пpавопис, и всичко. Усмихвай се на хоpата и ако някой те помоли за нещо му помогни. Нека се чувстваш полезен! Заговоpи някое момиче, напpави и комплимент. Те обичат такива pаботи, доpи да не ти каже, вътpешно много ще и погалиш егото и най-веpоятно да те заговоpи. Малко от малко си поставяй цели и не се глези толкова да не пpaвиш нищо, защото не сме за дълго тука. Пpави нещо, които не си пpaвил, за да ти се случват случки, които не си и пpедполагал, че ще ти се случат. Пpави луди неща, не се пpитеснявай от хоpата, усмихвай им се и им се pадвай колко са сзабавни отстpани. Споpтът ще ти необходимата жизненост и мотив за живот!

5.   Депресия е това. Бичът на съвременния човек. Всяка година около 800 000 души се самоубиват. Депресията е в топ 3 на най-разпространените заболявания. Казвам го това, не за да те плаша, а защото искам да кажа, че положението не е безобидно. Потърси професионална помощ, няма нищо срсмно, но е свързано с финансови разходи.

6.   Провери си нивата на тестостерон и естроген. Също и кортизол, пролактин и ДХЕА. При мен там е проблема

7.   Все едно това аз съм го писал,знам ли може би ние сме извисени на по голямо духовно ниво и осъзнаваме,че материалните неща към,които се стремят хората не са важни.

8.   Както бе написано по-рано, преминаваш в друг етап на живота си, в който е нужно да имаш нови цели и да загърбиш всичко старо. Помисли, от какво реално имаш нужда. Помисли, кое в живота ти те потиска? Кое ти липсва? Аз чувствам нещо подобно от началото на 2016-та.. и не мога да събера сили да променя това, което не е за мен, макар че съм осмислила нещата отдавна. Пожелавам ти да откриеш хармонията си отново.
В. 29г.