Споделена история от Други

Предложения за бюджетен лаптоп подходящ за графичен дизайн и игри
Знам, че на някой, някъде там му става лошо, като чете заглавието. Проблема ми е, че пътувам доста и се нуждая от хубав, издържлив лаптоп около, и малко над 1600 лева на който да работя и играя игрички. До сега, тук в сайта, намирах доста полезни съвети, така че се надявам пак да ми помогнете. Нямам претенции относно лаптопа. Много мои познати ми препоръчват ейпъл лаптоп на старо. Като цяло нямам никакъв опит с техните машини, защото съм бедна и консервативна, но все пак започнах да се замислям... така че... отворена съм за предложения! Основната ми цел е-лаптоп с минимум 4гб рам и i5 процесор и екран 15 или 17 инча.
Не е нещо, което жена би ви казала често, но не държа да е красив или лек, а да си върши работата.
Ще съм благодарна на всяко предложение, мнение, псувня и критика :)

Коментари

1.   Не мога да ти препоръчам конкретен модел, но аз имам Asus (геймърски лаптоп, аз го използвам за дизайн главно). Моят е малко по-скъпичък, но виж rog серията им. Мисля, че има малко по-слаби машини, които се вписват в бюджета ти, а са специално създадени за игри и повече натоварване.
А ако можеш да си вземеш по някое време и малко ssd още по-добре.
Относно apple: не знам какви игри ще играеш на мак. Доколкото знам повечето игри не ги правят за тази система. По-добре си вземи нов компютър щом ще даваш толкова пари.
Успех :)

2.   За тези пари има предостатъчно лаптопи с подходяща характеристика. Препоръчвам ти поне 8GB RAM - за графичен дизайн повечето рам ще ти помогне доста. Ако ще играеш от новите игри и искаш високи детайли външна видео карта ще ти трябва, но тогава цената скача доста и според мен лично няма смисъл. Аз играя GTA V дори на вградено видео Intel HD 520 на ниски детайли. Сега малко по-новите процесори Koby Lake имат Intel HD 620 и изкарват дори малко по-висок fps и там може да се играе на средни детайли. Въобще вече и вградените видео-карти са ок за непрофесионални геймъри. За графичния дизайн видео картата е почти без значение, освен ако не правиш примерно някакви видео монтажи и не искаш да имаш CUDA или OpenCL ускорение - тогава най-добре да си търсиш лаптоп с nVidia видео-карта. Но според мен няма да т итрябва. Затова си търси Intel i7-7500U, 8ГБ РАМ, поне 1 TB HDD а ако останат пари и за SSD - много ще ти ускори работата с фотошоп, ако там сложиш да ти е scratch дяла.

За дисплея: За дизайн гланцовият дисплей е малко дразнещ заради отраженията. Затова задължително матов IPS дисплей.

4.   Щом ще пътуваш много с него, според мен гледай и да е лек. Иначе за конкретни модели не мога да ти дам съвет.

9.   моят е Леново Intel Core i7, 8 GB RAM, 15 инчов, с 2 видеокарти, щом ще играеш игри. вече е на близо 3 години, но си е мощен и стабилен. неприятното е, че е тежък и не е много удобен за носене, но качеството изисква жертви.
Dell и Toshiba също имат хубави модели

10.   Какво точно каза че работиш?
Аз останах с впечатлението че ти трябва лаптоп САМО за игрички о то някой друг да ти го купи, щото извинявай ама ако работеше нещо с графичен дизайн щеше да си доста на ясно кава машина ти трябва и нямаше да питаш по сайтове за анонимни истории.

11.   Е какво се заяждаш бе номер10?
Много хора използват думичката 'работа', когато имат в предвид 'учене/обучение'. Демек, това момиче, има в предвид, че ще започва може би тепърва да се занимава с графичен дизайн. И може би е на 16-17-18 години.
Просто е крайно време да спреш да се държиш като инфантилен Нърд, номер10, нищо че може би реално си си такъв...

13.   Thinkpad t460