Споделена история от Други

Помощ в избора на малка кола с автоматик?
Хора, харесвам толкова модели коли, че просто не знам как да се реша. Най-много ми харесват хот хечовете и купетата. Май ще избирам на база пари, така че Ауди А1, А3 8р, БМВ 1 отпадат. Но пак, изборът е толкова огромен, че просто не знам какво да избера. Помагайте, ето кои модели харесвам:

Сеат Кордоба купе 1996-1999
Сеат Ибиза 1999-2001
Сеат Ибиза 2002-2008
Сеат Ибиза 2009-2011, но държи цена
Киа Рио 2000-2005, но са бавни, а автоматикът съвсем ще ги спъва?
Форд Фокус 2 2004-2007, Фиеста не ме кефи
Ситроен С1, Пежо 107
Ситроен С2
Пежо 207
Пежо 208
Пежо 307
Рено Клио 2
Опел Астра Ф - Фката е класика, Г така и не ми допада на външен вид
Фиат Пунто 1999-2003
Фиат Гранде Пунто

Има и още, но тези най-много ми допадат като визия, а и искам малка кола за града. Също така държа да е автоматик, до колкото знам Сеат имат добри DSG кутии, също моите родители са доволни от роботизираните коли на Пежо. Клио 2 май рядко се намира автомат, за Ибиза и Кордоба не знам.

Коментари

1.   Grande Punto.
Хубава, надежна и стойка има.

2.   Жената има Пежо 107. Много сладка количка. Малко е бавна, ама за градско става.

3.   Автоматик е супер-неикономично за малка кола! Нали се сещаш, че енергията, която влагаш местейки с ръка скоростния лост от предавка на предавка, при автоматика трябва да се вкарва посредством енергията от допълнитено изразходено за целта гориво?
И докато при големите автомобили/двигатели този допълнителен процент е незначителен, то при малките може да е много сериозен!
Но ти си знаеш...
Ситроенките по принцип са доста икономични.

4.   Не знам каква е причината да търсиш автоматик, но ти си знаеш. Посочените от теб коли са стари модели ще имат и доста навъртени километри и като стане време да сменяш съединител ще разбереш, че си попаднал в малък ад. Просто ще ти смъкнат кожата да не говорим, че в Бг почти няма механици за тези скорости. От изброените имам наблюдение само от Астра Ф. И не знам защо си се спрял на нея. Слаби двигатели като мощност и последния модел на Опел, при който го имаше проблема с гниенето. Този проблем вече го няма при Г, която ти не харесваш. Според мен ще сбъркаш с автоматичните скорости след като търсиш толкова стари коли, но ти си знаеш най-добре.

5.   Все тъпи марки. Като прочетох френските боклуци и спрях да чета надолу. Стар автоматк не си е работа да взимаш, освен ако не искаш да се вкараш в беля. Ибизата 2009-11 започват от 11 хил. нагоре, а за тези 11 хиляди можеш да си вземеш много добра А3-ка например.

6.   Ами аз си взех малка градска количка S-tronic е. AUDI RS3 2011 год. Бързичка е - 460 к. с. и е готина на визия. Не са скъпи мойта я платих 25000 евро.

7.   Прекрасни марки са и култови.

8.   А какво мислите за Голф 3? Гледам те са едни от малкото коли от 90-те които още се срещат много по улиците и ми допадат като дизайн, за мен е най-красивият голф.