Споделена история от Други

Не спирам да пия..
Ох, не знам от къде да започна дори.. значи от година съм с това момче и се старах да съм идеалната приятелка тази, която той искаше спрях всички контакти с познатите и приятелите си, защото сред тях имаше и момчета, а той не одобряваше това. Както и да е затворих се в себе си и тъй като той не е от моя град, а от друг, когато той се прибереше аз си стоях в къщи, а той излизаше постоянно с приятелите си там в неговия град.. и така започна да се заяжда с мен от рода на "ти не си в къщи лъжиш ме" и сякъш вярваше в думите си, а аз упорито го обеждавах, че съм в къщи и няма да ходя никъде и му пращах и снимки дори за по сигурно. Да не забравя да добавя, че се отдръпнах от социалната мрежа фейсбук, инстаграм, снапчат всичко. И така след известно време започнаха истинските проблеми двамата започнахме да пием заживяхме заедно и започнаха скандалите почти винаги те включваха обиди аз съм стояла на колене да му се моля да не си тръгва, защото той имаше навик да ме изоставя и да излиза по цели вечери. Обиди към мен, обиди към семейството ми просто крайно неуважение и всички приятелки с които тайно говорих и майка ми в това число започнаха да ми говорят как трябва да го оставя, защото затъвам надолу без да го осъзнавам дори. Занемарих ученето си аз съм студентка той също е, учим заедно, но сме различни специалности.. и сега сме разделени и той ми се извинява и казва колко съжалява и как осъзнава всичко, но тази серия вече и изиграна и съм я виждала знам, че трябва да се разделя с него, но страшно много го обичам и не знам как да си помогна да спра. Знам какво е добре и какво не е добре за мен и въпреки това оставам до този човек и продължавам да прощавам.. но това не е най-лошото всеки път щом се скараме започвам да пия и ако трябва да бъда съвсем честна пияна почти постоянно, защото той почти постоянно гледа да ми развали настроението и да ме разплаче и унизи и така от 3-4 дни имам гадене постоянно и в първия момент помислих да не съм бременна, но нямаше как тествах се за по сигурно след това много четох за влиянието на алкохол върху организма и сега знам, че не трябва да пия, но постоянно съм тъжна и постоянно ми се пие. И лошото е, че не пия в малки дози, а изпивам по 1 бутилка 700мл вечер и сега като се опитвам да се дистанцирам максимално от него жаждата ми за алкохол е още по силна.. опитах да не пия 2 вечери и двете не можах да мигна, постоянно се въртях не знам какво да правя, моля за съвети относно проблема ми. Извинявам се за допуснатите грешки!

Коментари

1.   Лоша работа, момиче. Вървиш с пълна сила към алкохолизъм.
1. Мислиш позитивно;
2. Когато ти се допие си намираш някакво занимание;
3. Алкохолизмът води до пълен крах в социалния живот и кариерата;
4. Алкохолизмът е почти нелечимо заболяване;
5. Алкохоликът остава такъв доживот;
6. От алкохолика бягат всички;
7. Алкохолът съсипва психиката и здравето повече от наркотиците;
8. Алкохоликът е неспособен да създаде семейство;
9. Алкохолът води до депресивни състояния;
10. Алкохоликът е склонен да продаде и себе си за алкохол.

От там насетне ти си направи сметка как ще процедираш по-нататък.
Вината не е в него, а само и единствено в теб за съжаление.
Всичко това ти го пиша от личен опит.
Пожелавам ти всичко най-хубаво и успех в откачането от това нещо!

2.   Ей т'ва жените какви хора сте бе? Бий ма, вика, щот ма обича :D
Какви свестни момчета тънат в самота, а вие сте хлътнали по такива боклуци, които ви нямат за живи. А, осъзнай се малко и го разкарай тоя каун. Извинявай за тона, ама много се дразня на подобни неща. Как може да имаш чувства към някой, който се държи с тебе като с робиня, като с парцал. Чудни хора сте... И ти не си изключение, познавам много девойки като теб със същия проблем, който сами си създавате.

3.   Абе момиче, ти обичай себе си първо! Обичай се и се уважавай. И не допускай никой да тетормози. А този човек те тормози, при това нарочно и съзнателно, защото му доставя удоволствие да те разбие като личност. И почти си му позволила да го направи! Този човек е лош и ти мисли злото. Бягай от него с пълна сила и се радвай, че си се отървала. А пиенето е безсмислено, то цели да замаже проблема. Прави го за няколко часа, но в реалността проблемът остава нерешен и пак се сблъскваш с него. А проблемът е, че това момче не те обича, а те мачка, тормози и се опитва да те унищожи. Не му позволявай! Бягай и се спасявай от него! И се обичай, обичай себе си на първо място.