Споделена история от Други

Не знам какво да правя
Здравейте!

Аз съм момиче на 20 години. Родена съм и живея в София, миналата година завърших училище.
И имам нужда от спешно от съвет или помощ, от началото на тази година все още не мога да си намеря работа, и не знам какво да правя, а ми трябва спешно работа.
Пускам кандидатствания къде ли не, регистрирана съм в Бюрото по труда и все оше нямам работа. Завършила съм курс по Графичен дизайн в Пазарджик, кандидатсвала съм работа за графичен дизайнер и никой не ми звъни. Много съм притеснена, не знам какво да правя, а наистина имам нужда да работя нещо.

Коментари

2.   Имаш ли портфолио като графичен дизайнер?

Аз като започнах като графичен дизайнер си направих портфолио от най-различни неща без да бях имал реални клиенти. В интернет например имаше разни фрийланс сайтове, където можеш да нарисуваш лого или илюстрация или да направиш някаква страница и ако клиентът го одобри вземаш поръчката. Просто правих разни такива лога, илюстрацийки и пр. и въпреки че никой клиент не ми одобри нещата (бях на 19, а се конкурирах с хора с многогодишен опит в дизайна), представих тези неща като портфолио, когато си търсех работа. Около 2-3 месеца ми трябваха да си намеря работа като дизайнер обаче, имай предвид.

3.   Здравей,

Сигурна ли си, че СВ-то ти дава ясна представа за твоите умения? Разгледай го отново, преработи го, ако се налага, защото на първо време това е единственото, което работидателя научава за теб. От него зависи дали ще се спре на кандидатурата ти. Моят съвет е да не се фокусираш единствено към графичния дизайн като твое основно качество - добави други квалификации, чужди езици, стажове.

4.   Ето ти обяви нa испaнски зa грaфични дизaйнери, някои нa свободнa прaктикa:
https://www.indeed.es/m/jobs?q=Diseñador grafico freelance
Целтa ми е сaмо дa видиш кaк сaмa се сaботирaш търсейки сaмо нa местнa почвa :)
С тaзи професия можеш дa рaботи нa свободнa прaктикa от домa с цял свят.
Успех!

5.   Аз съм графичен дизайнер на свободна практика, не ми е основния доход, защото все още нямам натрупан толкова много опит и клиенти-съответно!
Да, ти кажа в тази професия, никой не се интересува, че си завъшила нещо си там, някъде. Трябва да си направиш портфолио и да кандидатстваш с него. Другия вариант е да се пробваш из разни сайтове като 99 design, който аз лично не мога да препоръчам, но пък ти можеш да имаш повече успех от мен, а и там можеш да натрупаш малко материал и за портфолиото.
Аз почнах с разни познати, правех на един бар в града постери за гостуващите им групи, на разни хора вършех дребни поръчки дори и за без пари... и така полека потръгнаха нещата при мен.
Има една група във фейсбук за фрийлансъри, ако си покажеш нещата там, може някой да те наеме или да ти предложи работа. Макар че, не виждам смисъл да си търсиш така работа, след като не върви. Като трябва почни нещо друго и в свободното време тръси работа и клиенти!

6.   Да, аз имам портфолио, от курса съм си ги сложила.

7.   Ако спешно ти трябват пари може да работиш в детски клуб, в магазин, в пицария. Все в един момент ще попаднеш на работа по професията. Успех!

8.   Авторката:

Аз нямам стажове, аз бях работила в една френска фирма, сгъване на кутийки за храна, но там работих само два месеца, тъй като бяха казали, че фирмата няма да я има.
Аз по принцип гледам всякаква работа, няма значение каква е.
Бях на интервю за гладачка, но не ме взеха, защото съм ниска и изглеждам много млада.
Висока съм 1. 50 см.

Благодаря ви за помощта :)