Споделена история от Други

Призрак - Мислите ли че е възможно ?!?
За първи път пиша тука и се надявам наистина да получа някъкъв съвет или поне какво мислите... извинявам се за грешките от сега :). Та значи преди няколко дни бях с моя приятел на село там се видяхме. Като се видяхме той ми каза нещо много странно и шокиращо че преди да си замина докато е спал в стаята си се е събудил от някъкво галене по главата след като се обърне да види какво е, е видял призрак - някаква жена с бяла коса и лежи до него :( много се бил уплашил като ми го каза се стреснах доста и аз.

И най странното за него е че веднага светнал лампата погледнал часовника и видял че е 4. 15 на следващата вечер се е случило същото и в същия час. И ми беше казал че баща му му казал че преди 100-тици години там живеели някакви турци и са изнасилвали няква жена незнам си какво-що и тази жена май е мъртва и търси покой. Направо като на филм хич не ме се вярва но той докато ми го разказваше незнам изглждаше ми искрен и уплашен даже му спадна защото тъкмо щяхме да правим секс... . И още нещо даже ми беше казал че майка му също се е събуждала от странни писъци в къщата но нищо не е виждала. плс дайте ми съвет ... [той е на 22 а аз на почти 17]

Коментари

1.   Странно наистина, никой не може да каже със сигурност има ли подобни "свръхестествени" явления, както наричат хората, нещо което не могат да си обяснят ;). А иначе тази къща чак да е на стотици години? ! Ако не е стабилно ремонтирана, по-добре се преместете, че да не вземете и вие да станете призрачни обитатели там ;)

2.   Е какъв съвет да дадем? Живуркат си там призраците и нищо не ви правят... Ако искаш иди да ги видиш сама, а може и да пообщувате с тях :)

3.   Според мен това не истина.. или приятелят ти е сънувал или те е излъгал! Аз лично не вярвам на такива работи и досега не ми са се случвали.. всичко е плод на човешката фантазия! :)

4.   ахахахахахах, и на ме ще ми спадне като си представям стара жена.
Ако това е истина:
повикайте поп, а той си знае работа

5.   Приятелят ти си прави яко гавра с тебе, а ти си заблудено маймунче. Големите батковци обичат дап лашат момичетата. Дори и да съществуват такива неща, като призраците, със сигурност няма да са под филмарската форма, в която е представена по филмите и от там "батковците" със супер неоригиналност предават на по - малките като теб...
ЛаМорена

6.   Сменете си местожителството :D Иначе - възможно е. Духове има, пък доколко това е вярно в твоя случай - не зная.

7.   ами аз попринцип вяррвам в такива неща и ти казвам, че може и да е вярно, но не изключвай факта, че приятеля ти може да се е пошегувал с теб, ама от тия гадните шегички. Вече сама ще прецениш дали той казва истината.

8.   Много хора ще ти кажат, че това са измислици, както и аз не вярвам много в тези неща, защото не са ми се случили. Но всичко е възможно, има нещо сред нас и доколкото съм чела и чувала, някои духове не могат да преминат в отвъдното, защото нещо ги мъчи или имат недовършена работа. Какво може да иска този призрак от приятеля ти и дали е добър или лош незнам. Може да търси помощ. Поразрови се из нета и почети, само теоретично, че може това да е истина. Мary Jane

9.   Може и да те лъже.
*Яса

10.   Да мисля че е възможно... аз не вярвам в приказки но по тази история ми се струва, че наистина ги има.. абее нз! Хем мисля че ги има, хем че ги няма :S Но е по - вероятно да има, щом така казваш, И ей да не се базикаш с хората!

11.   Пълна измислица.

Дядо Торбалан

12.   Хора съвсем сериозно ви говоря че е видял призрак щом ми го каза... онази вечер докато бяхме заедно почти цяла нощ говоихме затова. Незнам може и да ме лъже но защо точно с такова нещо :( много се исплаших. А вие по големите момчета дане би да предпочитате да лъжете за призраци цяла нощ вместо да правите секс...

13.   Сега се успокой малко и си поеми въздух. Повикайте в къщата човек който разбира от магии и му кажете какво става, ако не може да направи НИЩО по добре се махайте от там. Да съществуват призраци НО ние хората неможем да ги видим с просто око. Единствено Ако много искаш да ги видиш трябва да ги повикаш има СПЕЦИЯЛНИ РИТУАЛИ за това НО НЕГО ПРАВИ. НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ВИКАНЕ НА ДУХОВЕ И ТАКИВА РАБОТИ - НИКОГА НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ТЪМНИТЕ СИЛИ И С ОТВЪДНОТО! Аз по някога имам видения. Преди да почине бабами видях предната вечер нещо много не обичайно( бяхме с съседни стай) Той дойде за нея чакаше! но нека дане казвам че да не се стреснете. И на следващия ден тя беше починала и направихме погребението й. Вероятно е след прясна смърт в семейството някой е починал, няколко дена там където е починал( в стаята) духът му е там и броди обикаля из къщата - това е истина докато душата му си отиде. Дали горе или доло. Но ти НЕ СЕ СТРАХУВАЙ НЯМА КАКВО ДА ТИ НАПРАВИ И НИЩО НЕМОЖЕ ДА ТИ НАПРАВИ, ТОВА Е ПРОСТО ОСВОБОДЕНА ЕНЕРГИЯ а ние сме жива материя.

14.   Приятелят ти може и да е сънувал. Понякога хората си внушават разни неща. За ваше успокоение напръскайте в къщата със светена вода. Призраците са в приказките.

15.   Точно това му казах и аз че можеби е сънувал обаче той е обеден че е бил буден и в пълно съзнаение...

16.   Призраци има, те са непълноценни души, но аз не вярвам, че обикновен човек може да ги види - те са от друга честота.

17.   Мисля, че съм санувала подобно неща..
Помня, че една нощ се събудих и видях лицето на едно момиче.. не го приех много навътре, защото предположих, че е било сън. Никакъв съвет не можем да дадемм.. :(

*Жо

18.   Ами чуй ме сега... Чети внимателно.. :) На мен не ми се е случвало да забелязвам, но съм чувала разни тропоти и такива. Но... споко :)) АКО призракът още се появява още при него - кажи му да доведе куче в стаята си вечерта. Ако кучето вие - значи призракът наистина е там. Ако не вие, а е спокойно - или си го е измислил, или въображението му се е засилило малко :)

*Cats lover :)

19.   Има бе, аз как пиша тук ако няма? !

20.   Напълно съм съгласен с номер 13
Мое лично мнение е че който не е видял не вярва и аз нямаше да вярвам докато не видях и можеби с времето щях да се усъмня но аз вярвам защото не бях единственният който го видя. Ще споделя историята си тук.
Одавна преди 10-15 години дядо ми почина. И на село си бяхме аз, баба и леля. Аз гледах тв в всекидневната. Баба и леля слагаха вечерята. Баба ми влезе в стаята да вземе нещо и видя едно петно на пердето от ръка и каза че щяла да убие вуйчо понеже си помисли че си е избърсал ръката в пердето ( той си беше заминал на обяд) и аз видях петното (стоеше като сянка мокро мазно) но не му обърнах внимание. И след около 10тина мин. Леля дойде да ме викне за вечеря и баба влезе в същото време и тръгна да показва петното да ама него го нямаше. Беше изчезнало и от тогава вярвам. Ако го бях видял само аз ок но го видяхме двамата. Че на следващият ден казаха на баба ми да проветри цялата къща. Отрицателната енергия или духът да напусне. Сега съм на 22 и още вярвам и винаги ще вярвам. Можеби думата призраци е малко преувеличена но паранормални явления съществуват и човек не вярва докато не види.

21.   От авторката: По повечето коментари до колкото разбрах те съществуват... дано само не видя никога такова нещо че най много да си почина на място.

22.   на някой случайно да му е направило впечатление че момчето в историята прави секс с непълнолетна... ? не че е интересува или притеснява, но е показно за морала.
авторке - МОЕТО - лично мнение е, че призраци няма и всичко е плод на въображение и ситуация. бил съм в страшни места, бил съм на места на които са загинали стотици хиляди души, бил см в зарязани къщи, фабрики и тн, посред нощ по гробища и нищо страшно никъде няма. защо ти го е разказвал и какво е целял - кой го знае. на теб ти е направило впечатление защото му спаднал и не сте превили секс. което е впрочем най-готиния виц за деня:))) поп, врачка, квачка и леячка нищо не могат да направят освен да ти вземат пари за идването и да комуникират с космическата енергия махайки с ръце и изговаряйки 'заклинания'. темата 'за' и 'против' необяснимите видения (призраци) е налице от стотици години и няма решение, но в крайна сметка, дали ще се плашиш от приказки или не си зависи само от теб си.

М.

23.   От авторката: Приятела ми пак спа една вечер там заедно със куче, както каза някой от по-горните писатели и всичко мина нормално през вечерта, но на сутринта като се събуди и кучето беше с одрязана глава и ножа беше забит на възглавницата му ;(((

24.   Само един въпрос - той ли ти го каза или ти сама го видя?
*Яса

25.   ехее с отрязана глава, стана мн интересно

26.   Снощи решихме да спим отново двамата там... и на сутинта една жена от съседните къщи се беше самообесила :(( страх ме е..

28.   ОТ ИСТИНСКАТА АВТОРКА: номер 23 ТОВА НЕ СЪМ ГО ПИСАЛА АЗ... а който се е решил да се ебава тъй като се представя за мен да пукне дано и да му се случи тва коет съм написала и да разбере дали се шегувам

29.   Значи незнам дали те лъже понеже не е успял да го дигне, но духове има и не е страшно, малко са тези които ще ти навредят, но пък неможеш да живееш с призрак в къщата си! ! Екстрасенс знам че може да го отпрати в отвъдното, а и за да разбереш че има дух в къщата ти не требват никви кучета, котки, слонове, китове и т. н.
Просто става студено (рязка промяна на температурата) става ти лошо, може да се включат лампите но не понеже е решил така призрака-да си светне лампата, а просто защото излъчва чиста енергия и некви такива. Енергията му задейства (включва) осветление и различни ел. предмети. Дори може да мести предмети с енергията си. Но също може и сам да хваща и да пренася различни предмети.
Странни миризми и полъх на вятър всеедно, усещаш, всякаш идващи от нищото (изведнъж) необясними такива миризми и полъх (студен обикновено) докосвания, може и просто да го усетиш това чуждо присъствие, да усетиш че всякаш си наблюдавана или следена. некви тропания, звуци и различни такива неща които не могат да се обяснят (ако си сама в цялата къща и чуеш стъпки в коридора и излезнеш и да няма никой) е такива. И естествено ако видиш дух в къщата.
НО НЕМОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ С ДУХ В КЪЩАТА! ! Ако ще да е дух на малко дете, естествено че то неможе да ви направи нищо но просто не му е мястото тук, неможе да остане, неможе да се живее и човек да си дели къщата с призрак дори и да е добър. А да викаш призраци, тва е най грешното нещо и опасно. Дух който е повикан се настанява в къщата ти придобива голямо самочувствие и дори и пречистване е трудно да го накара да си отиде. Просто трябва да се изхвърли и Уиджи дъската иначе трудно ще напусне!
Това е като цяло за призраците и за тия дето си мислят да ме оспорват - гледайте по Zone Reality - HAUNTED HOMES
От там съм научил всичко за духовете. Дори съм плакал на някои серии (тя не отишла в отвъдното а останала да го чака да се завърне от корабоплаването, защото го обичала много и немогла да си отиде без него :) )

31.   Така. и за мен съществуват, много мои приятели на които съм и казвала какво съм видяла не ми вярват, а напротив започват адски много да се ебават с мен :).. аз съм на 14 почти каквото съм казала винаги се случва :).. според мен духовете съществуват. Духовете се появяват рядко и на определени хора само :).. те не искат нищо лошо от нас по скоро искат помощ за да преминат. аз лично съм ги виждала какво представляват с двете си очи нито имам силно воображение нищо :).. Знам, че е грях да ги извикам но ще го направя всяка вечер от 4ри година насам с е будя може да е за малко но се будя. според мен не се плаши ;) това е съвсем нормално явление :) може би искат помощ опитай се да помогнеш за твое добро ще е :)..

32.   Призраци, Духове има 100% съм сигорен!

34.   Да, напълно е възможно. Нашата къща е на 110 години. От години баба ми живее сама на втория етаж и сега аз се преместих при нея и чувам шумове и усещах чуждо присъствие!

35.   На мен ми се случи същото събудих се 4:42. Но се събудих от някакво галене. Галеше ме една жена облечена само в бяло! Тихичко попитах какво става. Тя каза да си затворя очите и да заспя иначе щяла да ме убие. Тогава затворих очи и се усмихнах. Питах се коя ли е тя и как влязла в къщата ни и от тогава се страхувам! ТОВА Е ИСТИНА!!!

36.   Много странно! И на мене ми се е случвало да се събудя и имаше черно същество което ме пипаше с ръце, но нищо не ми каза!

37.   призрак - абсурт виж сега човек омира и душата му НЕ остава на земята има духове но те немогат да бъдат на земята

39.   Няма духове, той си измисля и това е! Иска да те стресне. Веднъж и аз се бях пробвала да изплаша една приятелка, като и казах, че сънувам странни сънища, чувам шумове и т.н. В началото тя се хвана и се стресна, но като и казах, че съм чула писъци и някакъв глас, тя се усети, че си измислям. Гаджето ти иска да те стресне, както аз се опитах да стресна моята приятелка, това е! Ако си мн изплашена, кажи му да спре да ти разказва тези неща.

40.   Няма духове, той си измисля и това е! Иска да те стресне. Веднъж и аз се бях пробвала да изплаша една приятелка, като и казах, че сънувам странни сънища, чувам шумове и т.н. В началото тя се хвана и се стресна, но като и казах, че съм чула писъци и някакъв глас, тя се усети, че си измислям. Гаджето ти иска да те стресне, както аз се опитах да стресна моята приятелка, това е! Ако си мн изплашена, кажи му да спре да ти разказва тези неща.

41.   според мен тази жена е искала да бъде жива като останалите и да не е била изнасилвана чували сте звуци защото тя се чувствала по много гаден начин моят съвет е да не обръщате внимание на звуците а да я съжалите за това което я сполетяло и ако можете по някакъв начин трябва да я накарате да отиде в отвъдното

42.   Хем вярвам хем не, но това което ти казваш за приятеля си съм го сънувала почти същото няколко пъти. Младо момче на около 20 се буди с писъци, а до него седи някаква жена обаче до нея имаше и малко момиченце. После пък аз се будя към 4. 15 така че мисля че е сънувал като мене.

43.   Бе не знам, лично аз не съм виждала призраци и надявам се да не видя, че сигурно ще се побъркам от страх, но съм чувала различни истории и то от сериозни хора. Последно не помня как се заговорихме с една колежка на тази тема и тя ми каза, че е виждала мъртвия си съсед как влиза във входа им в денят след като той бил починал (тя още не знаела, че е починал предния ден). Отделно преди години една приятелка на мама и разказа, че една нощ се събудила и видяла някаква възрастна жена да стои до леглото и, тя изпищяла и жената изчезнала, но после като говорила със съпруга си и я описала май се оказало, че прилича на някаква тяхна роднина (май бабата на съпруга й, която била починала отдавна и тя не познавала). Та две жени на солидна възраст да разказват такива истории... явно трябва да има нещо вярно. Не ми се вярва жена на 40 и няколко да разказва глупости на приятелките си с цел да ги плаши, нито пък колежката ми да го прави просто ей така (между другото тя е много вярваща жена и не мисля, че би си съчинила подобна историйка) и сега се сетих, че говорихме по повод на това, че наближаваше Коледа и колко много ни липсват любимите хора, които са починали и как понякога имам чувството, че баба ми и дядо ми са с мен, но не мога да ги видя.