Споделена история от Други

Мъжът Козирог
Здравейте,

Какво бихте казали за мъжете от зодия Козирог. Вярно е, че имат много положителни качества - много целеустремени, земни, верни приятели, винаги готови да ти помогнат със съвет или по друг начин, с тях можеш да споделиш всичко. Обаче не знам защо така се получава, че някак не успявам да се разбера с тях. На пръв поглед са чаровни, приказливи и сладкодумни, склонни на диалог и обсъждане, но като ги опознаеш малко излиза че са и много твърдоглави и упорити - наумят ли си нещо, отговор "Не" за тях не съществува. Непременно трябва да стане така както те искат и при това веднага. Ако не пожелаеш, просто биваш игнориран, абе направо ставаш невидим за тях. Не мога да разбера това отношение, прилича ми на огромен егоизъм. Аз съм зодия везни, разбирам се принципно с всички, но с тези рогати излизане на глава няма. Другото което прави впечатление, е начинът по който се затварят когато се почувстват обидени, което може въобще да не е така, а да е само в главите им. Ако един човек се харесва и цени, може ли така лесно да се обижда? Тук изводът се налага от само себе си. Според мен те често се чувстват недооценени, трябва непрекъснато да ги ласкаеш за да им се вдига самочувствието. Така... какво още, много мислят за пари и сякаш обръщат всякакви отношения на чисто търгашество - на си ти куклите, дай си ми парцалите, ама така че аз да спечеля от цялата работа. Говорят за чувства, а действията им противоречат на думите. В крайна сметка важно е как действаш, а не какво говориш. Най-странното за мен лично може би е, че безспорно умеят да дават топлина и да се грижат за теб, предани са, но в следващия момент се затварят в себе си и отказват всякакъв контакт, опитваш се да разговаряш с тях, но по погледа им личи че там нещата вече са решени и то не в полза на истината, а както те искат или смятат за правилно. Непременно да отбележа, че този пост няма за цел да се хулят козлите, а за да се разбере кои са причините да се държат така. Обяснение със сигурност има!
Ще се радвам на мнения и от страна на двата пола:)

Коментари

51-73 от 73

57.   Един такъв рогат инат си имам и аз. Имах си де... той реши да не ме търси повече и да не ми се обажда от месец насам. Сърдит ми е за нещо, но не знам за какво. В момента гадая- колебая се между това, че на два пъти се случи да съм заета и да не мога да си говоря с него по телефона и това, че му казах "Ти ще ходиш за риба? - Не си те представям да седиш на едно място повече от 30 минути"- много навътре го взе, а аз съм си Водолей човек- хуморът ми все не го разбират... Не че беше кой знае каква сериозна връзка (приятели с приспиване), но като се замисля дори това, че не смятаме да прекараме живота си заедно не го спря да ме упреква за това как си харча парите, как нямам желание да имам много пари, а се задоволявам с това да ми стигат просто :). От друга страна, аз както казах съм Водолей и не мога току-така да призная, че съм виновна и да се извинявам без да знам за какво се извинявам. Та... чакаме и двамата другият да се обади. Не че ще ми каже за какво се е разсърдил де. Ще трябва да си взема едно на ум за НЕЩО си.

58.   В момента аз съм с мъж козирог и се разбираме прекрасно, макар че - ДА, доста са практични в харченето, което до някъде ме забавлява :) Тръгва за работа, забравя си цигарите и вместо да си купи от кафето, ще се върне да си ги вземе, като че ли няма да се изпушат и другите :) А да не говоря колко са разсеяни - направо Уникални! Просто са си такива.. сладурковци! Само не знам до колко може да му вярвам относно верността му към мен - обича ме а иначе флиртува с други.. незнам.. може би времето ще покаже.. Надявам се да е в моя полза! :)

59.   Хахахаха :) аз съм везни, а мъжът ми е козирог... едър, рогат, инат е, да. Много обича да се сърди... Действа "желязна ръка в кадифена ръкавица", по друг начин-с инат, препирни и тон в гласа, освен да се затвори в другата стая и да се сърди, друго няма да стане... Обича да говори за нещата, само когато е на кеф, за това първо слагам масата и после говорим. Обича да си хапва и да прави секс, ако има необходимия уют, добро отношение, пълен стомах и хубав секс, е изключително кротък и сговорчив. Харесват му експериментите и нововъведенията в секса. Джентълмен е... Помага в къщи, когато е помолен мило без да мрънка... и е много предан. Често имаме разногласия, но всичко е до напасване... вързваме си се на акъла един на друг за добро или не :) Не е скучен, просто е по-улегнал... всъщност се събудихме заедно и после решихме да се опознаем :)
Показва чувствата си само ако и ти го правиш непринудено... когато ти има доверие...
Козирозите може да имат общи черти, но все пак всички хора сме различни...

60.   за Номер 54. Аз също съм козирог жена. Малко е трудно да определиш логично поведението на един козирог, що се отнася за чуства, и любов. Почти никога не говорим за чуства, но щом ти казва, че сте приключили и после пак идва, значи е влюбен. той иска малко повече усилия и показност от твоя страна. Не е сигурен в чуствата ти към него, ние не вярваме на думи, а действия и понякога ни е нужна малко повече показност ;). Държим се понякога като ледници, но от вътре яко ни кипи, не сме лесни но пък сме си много добрички.

61.   От 54 за 60.

Благодаря ти номер 60, но наистина аз не мога да си го обясня, защо този човек постъпва така. Добре, разбирам.. странни сте, не показвате чувствата си лесно(и аз отчасти съм такава, друга зодия съм, но и аз не съм лесен характер). Та... не знам и до днес аз не можах да си обясня това негово поведение, опитах да му покажа, че изпитвам чувства към него и т. н., но той не ми вярваше, а самият той отричаше да е влюбен, дори играеше на напълно безразличен. Как ще го обясниш това поведение? Прекъснала съм всякакъв контакт с него, но още не съм успяла да го преодолея.. но се опасявам, че и да опитам да му покажа чувствата си той пак ще ме отблъсне. Казвам ти.. примирих се, не ми остава май друго и наистина е мъчително, но такава е реалността..

62.   Живея с мъж Козирог от 25 год. и заслужавам медал. Те са ужасни егоисти. Мислят само за себе си. Няма никаква романтика. Само говорят за пари и ядене. Важно е да си пийнат и похапнат и то задължително да е месо. Ужасно са агресивни и завистливи. Като кажат "не" си остава "не".
Трудно можеш да ги убедиш в обратното!

63.   Аз съм жена козирог и наистина съм много егоистична и голяма материалистка. В главата ми са само пари и пари. Винаги съм се занимавала с мъже с добро финансово състояние. Мисля само за себе си и гледам на мен да ми е добре. Мога да заеба всички заради собствената си изгода и гледам да съм там където ще ми е най-добре без да се съобразявам с никой. Мога да омайвам хората много най-вече на първа среща, но много често се затварям вътре в себе си и не обръщам внимание на никой. Много трудно се влюбвам и показвам чувствата си и винаги съм искала това в мен да се промени... Винаги съм си мислела че ще се оженя не по любов, а заради пари. Не обичам да ми се месят в личното пространство и най-вече да ми заповядват. Понякога съм самовлюбена, но само една обида може да ми свали самочувствието

64.   винаги съм се чудил ВЕРНО ЛИ?
тия козирози големи гадове ше излезат а?
Са обаче седа и си мисля тия шматки къде четат са си викат гледаи го тоа как пише как говори 2 ст. акъл нема в главата... ама оно си е така ич да не е...
Само искам да ми обясните тогава аджеба след като са те отгледали едни честни, откровени, миролюбиви, възпитани, интелигентни родители или обратното мошеници пияници и т. н. т ест. и средата в която си израснал играе важна роля за това какъв характер ще се оформиш яслата, детската градина, предучилищната, училището, след това вече и работата университета глупавите коментари които си засякъл случайно някъде в интернет поредния вирус който те е задържал няколко дни на легло пред телевизора със заврян термометър в задника... еее аааа може ли да ми обясни някой как аджеба поради това че Христо бил стиснат и бил козирог и Владо и той козирог и той стиснат да ама и двамата са отгледани от некви супер стиснати родители ее как може да сложиш в същата категория и Антон (само и единствено поради факта че е роден януари )...
оооо имам какво още да кажа ама честно ми писна да пиша ама общо взето тия глупости нема грам истина където ги говорят половината тука яя погледни само коментарите нагоре ще срещнеш супер мно различни мнения за зодията ако посети още 10 такива сайта и не е празноглав ще се обеди че това е някаква супер пропаганда разчитаща на случайността и некомпетентността на хората ама нема лошо да си се занимава човек с извън класна дейност и аз чета фентъзи, фантастика гледам ужаси разказвам вицове играя игри но мисля че много по добре мога да определя човек спрямо това какво обича да чете гледа слуша въпреки че и това е много грешен подход преди да си дал на човек шанс но е къде къде по разумен от тия псевдо науки та имах предвид че да забавлявайте си се четете си митове и легенди вицове и секви глупости ама аре не ми казвайте какъв човек съм и колко много ме познавате след като знаете каква зодия съм ;)
by:/ Човек От Село

66.   Е ти описваш моя мъж!

67.   Да егоисти са , но техния егоизъм се демонстрира чрез ревнивост .

68.   Според астрологията козирогът трудно се разбира с везни и овен, защото с тези знаци е в квадратура.
А най - трудни са отношения между козирог и рак, защото са в опозиция.
Разбира се, има още много други фактори в наталната карта на всеки човек, които би било добре да се разгледат.

Да, всеки човек си е строго индивидуален, дори и според астрологията.

70.   Мъжа ми е Козирог аз съм Скорпион. Вече 6 год.сме заедно и нито веднъж не забелязах някакъв егоизъм или пак инат винаги е мил , толерантен , знае какво иска и как да го постига .Ако знаеш как да се държиш с него живота ти е песен . Според мен голяма роля играе жената от нея зависи какъв ще бъде той . Дали ще е мил и грижовен или егоист скъперник . Мъжа е като голямо дете както го възпиташ такъв ще е .

72.   До N54: съжалявам, че ще го напиша, но горчивата истина е, че не е влюбен. Мъжът Козирог казва край, а после се обажда или по друг начин отново се завръща не заради това, че има чувства. За съжаление те не са мъжкари и дори, когато нямат сериозни намерения към жената искат да са уверени, че тя ги обича, по този начин си вдигат ниското самочувствие.
Държа да отбележа, че съм напълно обективна и всичко, което пиша е аргументирано, а не емоционално. Достатъчно духовно осъзната съм, за да изпитвам омраза, просто пиша с цел да спестя страданията и изгубеното време на някоя жена, изпълнена с надежди.
В някои от коментарите пишеше, че с търпение мъжът Козирог ще бъде спечелен, че били добряци и се държали резервирано, за да не бъдат манипулирани. Дълго време и аз живеех в тази илюзия, цели 7 години! През този период бях изключително търпелива, любвеобилна, нито веднъж не му повиших тон и никога не го лъгах! Той обаче не само по отношение на мен, никога не говореше директно без заобикалки, крещеше, затваряше ми телефона, когато не искаше да говори по дадена тема-държеше са адски грубо. За да се занимавам толкова време естествено имаше моменти, в които подхранваше надеждите ми, и в които можех да се закълна, че в влюбен...
Тъй като обаче първоначално се запознахме на работното място мога да кажа, че и в работата, и в любовта избягват фронталната атака, ако човек отиде да говори открито и честно с него, Козирогът няма да се държи човешки. Понеже той самият все търси изгодата е прекалено мнителен и ако реши, че някъде из служебните етажи има бръмбар, горкият човечец просто получава заповед за уволнение от асистентката на Козирога, който няма мъжки да излезе срещу нарочения и когато последният дойде за обяснение Козирога отсъства съвсем целенасочено. Ако в работат си не извършва залоупотреби, то е само от страх, а не защото притежава висок морал. Работохолик е, защото си въобразява, че придавайки си вид на постоянно ангажиран това го прави истински мъж. Като цяло той бърка понятията и смята неотстъпчивостта си за принципност, а безжалостното потискане на чувствата-за умение да ги владее.
И за тези, чиито родители са Козирог, ами един др. приятел пак Козел не иска да и да погледне сина си, само защото бившата му жена му е изневерила и момчето си живее с майката. 3-ти Козирог ми се разсърди, защото не спах с него, а знаеше много добре, че обичам друг... така че в обощение и напълно обективно-бягайте далче от Козирозите докато е време!!! Това, че някой е от мъжки пол не го прави авоматично мъж!

73.   Първо да кажа, че през живота си съм преживяла какви ли не трагедии и определено вече имах натрупан житейски опит, когато се запознах с Козирога, беше ми работодател, та определено го опознах много добре.
И в работата, и в любовта избягват фронталната атака, ако човек отиде да говори открито, директно и честно с него, Козирогът няма да се държи човешки. Понеже той самият все търси изгодата е прекалено мнителен и ако реши, че някъде из служебните етажи има бръмбар, горкият човечец просто получава заповед за уволнение от асистентката на Козирога, който няма мъжки да излезе срещу нарочения и когато последният дойде за обяснение Козирога просто го няма. Ако в работат си не извършва залоупотреби, то е само от страх, а не защото притежава висок морал. Работохолик е, защото си въобразява, че придавайки си вид на постоянно ангажиран това го прави истински мъж. Като цяло той бърка понятията и
смята неотстъпчивостта си за принципност, а безжалостното потискане на чувствата-за умение да ги владее. За него в пълна сила важи максимата:"Иска му се, но не му стиска". Съветвам жена, която копнее за любов и нежност да търси друг, защото от мъжа Козирог няма да ги получи. Любимата му игра е:"Досети се какво искам аз", просто защото самият той, макар че по скоро би умрял отколкото да го признае, е много объркан и страхлив. Стената, която издига няма как да се преодолее колкото и жената да проявява тактичност и да го дарява с внимание и любов. Искам да споделя, че съм изключително търпелива, никога не съм му повишавала тон, за разлика от него, който ми затваряше телефона и затръшваше вратата, когато искаше да прекъсне разговора, а и в повечето случаи не ме гледаше в очите.
Никога ясно не каза какво чувства, на моменти беше много груб, в други ми подхранваше надеждите...
Ще опровергая мита, че не изневеряват, защото един друг пак Козрирог (убедена съм, че на жена си бе казал, че работи вечерите на лаптопа си) флиртуваше с мен в една от социалните мрежи. Когато аз го отрязах едва ли не ме изкара луда и че аз не съм го разбрала правилно, че в мое лице просто намирал приятен събеседник. Мисля ще се съласите, но не е нормално в 1 часа през нощта при положение, че бе обвързан да ми обяснява как аз съм бързала да приключа разговора, не ми ли било приятно с него?
Съжалявам, че ще го кажа, но това не са мъже, а боклуци!

74.   Нямам оплаквания от козирози мъже и жени, принципни и борбени хора са. Да, материалисти са, защото са стъпили здраво на земята и виждат, че и любовта е по-силна с повече пари, така ми сподели един козирог. За мен са много стабилна зодия. Това е може би най-стабилната зодия сред рогатите знаци..

77.   Много е странна тази зодия. Едно момче козирог ме сваля. Той направи първата крачка, звънеше ми постоянно, пишеше ми. Като говорим ми казва колко ме харесва, че обожава гласа ми, колко много ме иска и после с дни не се обажда. Това ме влудява. Не знам как да го тълкувам. Впечатленията ми за сега, че той иска всичко на мига без да го интересува ти дали имаш възможност. Казва ти ела да те видя веднага, ти му казваш, че не можеш сега и че ще се видите след час. Познайте дали си вдигна телефона след час... хаха не. Май и аз ще заривам огъня с него. Водолейка съм :)

78.   Водолейката, бягай далеч докато е време. Зодията ти подсказва, че си романтична натура. Козирога може да говори прекрасни неща, но не са важни думите, а делата. Действията му показват, че иска само секс. И изобщо, ако държи на теб даден мъж, той ще дойде, а не да те кара ти да ходиш при него и няма да ти се обажда в последния момент, а ще се съобрази с твоите ангажименти. Но Козирозите не искат да се съобразяват с друг освен със себе си.

80.   Вдигам темата :) Мисля, че имам какво да кажа по нея, затова.

Имам впечатления от ужасно много козирози, от по-близки отношения, от колегиални и просто от познати с това слънце, съответно много наблюдения в най-различен контекст. Веднага казвам, че като познати, колеги или просто познати, нямам никакви забележки към тях - обикновено, ако слънцето е усилено от цялостна карта и Козирогът е успял да схване посоката, в която да се развива, той става добър в това, което прави. И наистина, в тези случаи, от мъжете (а и от жените) стават добри професионалисти, които си поставят и следват високи стандарти. Познавам козирози-мъже, които са чудесно реализирани в професиите си - лекари, IT-та, мениджъри и т. н. Обикновено, ако са постигнали това, което искат в професионален план, това ги балансира и са склонни другата им голяма сфера на "реализация" да е семейството, което ценят високо, но за което често нямат времето, което то заслужава.

Обаче тук вече по отношение на семейството става страшно Моите наблюдения са, че те държат по-скоро на традиционното, патриархално семейство, на рода, не толкова на чувства, на спойката, която всъщност стои в основата на семейството. Действително любовта не им е важна или поне не романтична любов. Спокойно мога да кажа, че за типичния Козирог мечтаната партньорка в идеалния случай изглежда така: богата наследница (за да има пари, но да не работи, за да работи той и просто да я превърне в прислуга вкъщи), покорна, свенлива, изпълнителна, добра домакиня, традиционалистка (т. е. да кръсти задължително децата им на неговите родители и да му мие гърба и краката след работа ), скромна, но впечатляваща (важно е все пак да изглежда лъскаво, нищо че мъжът й ще й брои стотинките, тя да се поддържа както може, а най-добре да има естествена красота, че е по-евтино), в леглото обаче трябва да е ненаситна и да не просто да угажда, а да предугажда всичките му желания (дори ако е пребита от умора, защото както казахме тя не работи, но ще гледа цялата им многобройна челяд от неговите фантазии), да не е чела "Вторият пол" на Симон дьо Бовоар в никакъв случай (сиреч да няма нищо общо с феминизма и всички други еретични идеи на съвременната жена), да е склонна да живее, където той реши и повелява - ако ще в апартамента му (неговият апартамент, разбира се, от който може да я изгони, когато си реши, ако не слуша), ако ще в някоя порутена къща на село, няма проблем, тя нали е скромна и трябва да може да не се оплаква, ако ще и да й се налага да носи вълнените чорапи, пасващи идеално в този контекст О, много е важно жена му да е морална също така (нищо че той ще и изневерява практически постоянно) - важно е и ще тропа по масата как тя не трябва да си подава носа навън. Ще я ревнува до безобразие, дори това ще е причината и да не иска да работи, донякъде, за да я контролира по-успешно. По отношение на интелекта, Козирогът не е претенциозен - може и да не е толкова умна, тъкмо няма да е трудна за манипулация. По принцип този тип мъже обичат да привличат жени, които са по-слаби от тях психически или са лесни за психична обработка, просто за да не се морят с тях и да нямат много грижи. Дори съм чувала от Козирог репликата, че се е оженил за една жена (Риба, от кротките златни рибки ), защото нищо не е искала от него Това е житейската им философия - жените не бива да искат нищо. Да, той ще работи, ще свързват двата края или в по-добрия случай, дори ще живеят нормално, но в съвместния им живот няма да има нито чувства, нито топлота, нито нежност, нито разбиране към нейните желания да води живот, който И тя иска, защото Козирозите изобщо не разбират гледната точка на другия. Те си имат верую за живота, проповядват го на всички, а ако другите не го приемат безкритично, го налагат със сила. В семейството си остават деспоти и е важно, ако изобщо искат да имат такова, да намерят съответната слабохарактерна жена, която да търпи това и да им създава имидж в обществото. Това е лошият вариант на развитие при един Козирог, поне според мен, т. е. такъв тип жена ще му е най-удобна, но едва ли ще го научи на нещо и няма да му помогне да разгърне потенциалните си възможности.

За да не звуча толкова негативно, ще кажа, че има и добри примери, но те са наистина малко. В основата на неуспеха на Козирога във връзките според мен стоят именно неговия тотален деспотизъм и неспособността му да разбере, че една връзка се гради на съвсем друга основа: на доверие, интимност и близост, за които да се грижат и двамата.
Другият голям проблем на Козирога е, че каквото и да говори за това как те не уважавали чувствата, а поведението - това е тотално невярно. Козирозите са прекалено разсъдливи и често пропускат момента да направят решителна крачка - обикновено се оправдават, че не са толкова спокойни и сигурни, за да се обвържат, но все пак живеем в тотално несигурни времена и това е илюзия. Така често те държат другия човек в едно отвратително състояние на стенд-бай десетки дори години, а, съгласете се, никоя жена няма да изтърпи това, ако ще и да обича безрезервно. Понякога трябва просто да са по-решителни, да действат по-мъжествено, да се разкрият, дори с риск да бъдат отхвърлени (на всички ни се е случвало все пак) и да не пропускат шанса си. Понеже всичко това, което описах като идеал за жена, е вече почти невъзможно да се намери на 40 Моето мнение е, че Козирогът трябва да се обвързва на по-млада възраст (за да не претегля толкова разум и чувства) и да не са се вкоренили в него егоизмът и деспотизмът, към които е склонен и да търси наистина пълноценна партньорка, както и да не забравя ключовите думи доверие, близост и интимност. Тогава обикновено има шанс да получи наистина добра връзка. И също важно - да не се тупа по гърдите за това, че той осигурявал сигурност и стабилност. Това обикновено са празни приказки - познавам един такъв, който много обича да се хвали наляво и надясно, че имал жилище, че сам си го бил купил, е, пропускаше дребния факт, че е купил само половината, а другото са дали мама и тате и пр. - изобщо грозно и празно демонстративно поведение. Ако един мъж от този знак иска да има семейството, за което мечтае в съвременен контекст (защото все пак живеем далеч от времето на Пурко от "Господин за един ден", неговата постоянно бременна жена в селската къща и повечето от десет деца, които тичаха гладни и диви наоколо, а нещастната им майка си скубеше косите междувременно), той е добре да се обвърже по възможност рано (за да градят всичко заедно в двойка и да няма почва за злоупотреби от негова страна от типа: "Виж ме колко съм постигнал, а ти какво", а и за да свикне да носи отговорност и най-вече да се съобразява с друг човек), да постави акцент именно върху любовта в семейството, да се стреми да изгради доверието, близостта и интимността с партньорката си - с други думи, да се концентрира върху отношенията (а не върху децата, материалните придобивки, кариерата, все неща, които си идват с времето) между тях. Винаги давам за пример Федерико Фелини като Козирог с добро развитие, защото въпреки бляскавата му кариера на режисьор, най-важни за него и в известен смисъл източник на вдъхновение остават отношенията му с Джулиета Мазина (Слънце в Риби, ако има значение и това наистина й личи, във филмите с нейно участие се вижда), която на практика остава неизменно до него въпреки доста трагедии в съвместния им живот, а и въпреки неговия нелек характер, изневерите, работохолизма и всички останали типичности за Слънцето му в Козирог. В тази двойка се вижда ясно колко важно е за тези мъже да разберат смисъла на човешките отношение и особено на романтичните такива, за да създадеш нещо наистина ценно в живота си - ако успеят да стъпчат егото си и да престанат да се опитват във всичко да доминират, както казах, те могат да имат и истински, пълноценни отношения с жена. Разбира се, има значение и жената каква е, но тук все пак обсъждаме мъжете Козирози, а моят фокус е върху негативите им, защото те са толкова ярко изразени, че засенчват безспорните им качества. А накрая Козирогът, видите ли, стои и се вайка защо жените (егоцентрични, феминистично настроени, двулични, манипулативни и пр. и пр. ) не оценявали неговите качества, докато всъщност отговорът е елементарен. Независимо доколко са интелигентни и сложно организирани като личности (по-високо интелигентните и сложни като характери жени ще проанализират добре Козирога, а по-наивните и простовати жени инстинктивно ще усетят накъде вее вятърът), повечето жени не обичат толкова дълбоко проникване в личността им, в мотивите им, в техните лични цели, в телата им и контрола над тях, а и във всичко останало в животите им. За мен лично един краен във фанатичния си деспотизъм Козирог е изключително дезинтегриран като личност и лесно може да доведе до същото и жената до себе си. Освен ако тя не знае много добре как да охранява личното си пространство, независимо от него. Или ако той с времето и душевното израстване случайно не се научи как да отслабва хвата си... от всички. Понеже деспотизмът им е насочен реално към всички и тези хора доста често губят много близки по пътя, именно заради непреодолимото си желание да направляват живота на другите.

81.   73 съм. БРАВО N:80 за изключително обективния анализ, няма една излишна дума. Ако на някой не му се чете дългия ти пост, бих желала само да акцентирам още веднъж (защото много ми хареса това сравнение), че държат жената в режима на стенд-бай десетки години и когато тя желая да изясни ситуацията, той отказва да го направи, защото имал много ангажименти.

82.   Четох доста коментари та си направих извод че всичко е до ситуацията и човекът.

Аз съм Скорпион а приятелят ми (не гадже) беше Козирог. В началото и двамата не се разбирахме само се карахме и аз го мислех за празноглав глупак. Не помня на кой коментар по-точно бях чела израза който е верен '' Разгадай какво искам'' или нещо от сорта което ще потвърдя че е вярно за Козирог. Уви едва след година и нещо започнахме да се разбираме що годе добре докато накрая не станахме най близки приятели.

След като станахме много близки смея да твърдя че той беше адски предан приятел, винаги точен, спрямо мен никога егоист, винаги се съобразяваше с мен, с всеки ден още по близки ставахме че вече бях способна да разгадавам кога и как се чувства и какво точно иска да каже въпреки че казва нещо съвсем различно. Имали сме моменти в които да стоим сред наши приятели но само ние двамата сме седнали и без да си говорим дори пак ни е хубаво да си правим компания, смея да кажа че той също ме разбираше така както аз него и точно това правеше отношенията ни много стабилни.

Изключително рядко ми се е случвало да му се сърдя за нещо и то ако се сърдя е с причина, и имам чувството че му е гузно, но пък и не смее да се извини, особени са в това отношение. Също така проявяваше егоизъм, понякога и надмощие но само към останалите ни приятели. Рядко му кипваше, изискват се много усилия за да го накараш наистина да покаже злоба в истинския смисъл на думата.

Трудни са за разгадаване и не знам дали моят случай е единствен с такава връзка да се разбираме на 100%, но лично мое мнение е че един път успееш ли да проникнеш в тях винаги ще знаеш как да се справиш и да сте в добри отношения, компромиси също не са излишни но не и в големи количества все пак те също трябва да си знаят мястото иначе показват надмощие, трябва да е честно и да има равенство и за него и за вас.

84.   Ей хора, везна съм и съм с мъж козирог от скоро. Той направи първата крачка.
Излизаме, говорим си, всичко е прекрасно и после изведнъж изчезва, не се обажда, няма го никакъв и така до следващия път. Като излизанията винаги ставаха в последния момент. Няма да се обади и да пита за определен ден.
И така много време мина ама накрая се хванахме. Като май повечето неща са така, работохолик е, но пък не бих казала, че е свидлив. А за романтиката - повече на думи и нищо на действия и не е особено приказлив, точно обратното на мен и това много ме дразни. Относно ревността, той си казва, че е много ревнив, аз такова нещо не съм забелязала, дали го прикрива, не знам. Все пак сме от скоро, толкова са ми наблюденията за сега :D

86.   Здравейте, моля за съвет. Обичам мъж зодия козирог. В началото на връзката ни всичко беше прекрасно и изведнъж той започна леко да се отдръпва без да има причина. Поне аз не виждам такава. В момента се виждаме рядко, а той нито иска да скъсаме нито прави нещо, за да си оправим отношенията. Не мога да разбера на какво се дължи това поведение и изобщо мога ли да се надявам на нещо. Ако има мъже с тази зодия биха ли ми дали съвет. Ще бъда много благодарна

87.   Козирогът според мен е много предан партньор. Грижи се за семейството и приятелите си. Не приема друго мнение, мърмори. Често търси одобрение от другите. Много важна за него е репутацията му. Консервативен и работлив. Перфектционист и понякога инат. Поне моят мъж е такъв.

51-73 от 73