Споделена история от Други

Кола, която прилича на човек като мен?
Здравейте, аз съм архитект на 26 години, имам малко свободни пари и искам да сменя старото си БМВ, тъй като скоро ми бе направена забележка от един от партньорите във фирмата в която работя, че колата ми не отговаря на очакванията на хората с които се срещам делово. И е прав... БМВ комби от 2003та далеч не е кой знае какво...
От около седмица-две прелиствам сайтовете се чудя какво би ми приличало? Бюджетът е около 20-25 хиляди, като ми е ясно, че след това ще има още разходи по обслужване, каско и ала-бала. Те са си отделно.

Тъй като съм без приятелка се влияя и от мнението на жените ще напиша вариантите по малко по-особен начин.
Спрял съм се на:
Двуместно кабрио мерцедес
Двуврато купе БМВ около 2006-2008
Това към по-спортните варианти, които бих карал с удоволствие, но не съм твърдо убеден, че биха се харесали на жените около 24 и клиенти около 40-50.
Другите варианти са по-стилни коли с 4 врати, които говорят за малко по-зрял човек с добри възможности.
Мерцедес Е-класа около 2010-2012
и може би фаворитът засега - Ягуар ХФ, пак около 2010-та, тъй като е по-рядко срещана кола, а изглежда много стилно.

Джипове не искам, не ми допадат.

Нека не обсъждаме коя е по-качествена и т. н., интересува ме основно впечатлението, което оставят у хората. Както мъжете, така и жените.
Благодаря.

Коментари

1.   Какво да ти кажа агуара изобщо не е лош но тези двувратните коли за човек като теб няма да му приляга. Все пак ще трябва да ставаш да буташ седалката разбираш на къде бия? ! А за мерцедеса, той е толкова често виждан по улиците, че чак те ядосва

2.   Вземи Е класа и няма да сбъркаш. Само да не е комби на дизел!

3.   Първо, ако някой така наречен съдружник, ми каже подобно нещо, бих го помолил за финансова подкрепа при избора на нов автомобил. И да му тегля една майна мислено.
Второ, колите които си избрал са не по-малко селташки от старото ти BMW и смятам, че той точно това е имал предвид, а не че е стара. BMW е46 и e36 са символ на селянията в България. Не, че са лоши коли, просто масово ги карат пълни кретени.
Трето, последно на кого ще угаждаш - на съдружника си или на мацките?
Четвърто, защо се влияеш толкова много от мнението на другите? Ами ако утре някой ти каже, че си грозен в лицето, на пластична операция ли ще отидеш?

5.   Благодаря за коментарите. :)
Та, заглеждам и по-спортни коли с две врати, защото сега мога да си позволя да карам по-спортна кола. От тук нататък ще става само по-трдуно, семейство, дете...

Съдружникът не ми е направил забележка, че колата ми е селташка, а че е вече старичка. Няма да ми помогне финансово, защото много добре знае какви пари взимам и че не ми е никакъв проблем да си купя и по-нова и по-хубава кола. А и е прав, карам тоя кош вече 6-7 години, време му е за смяна...

Влияя се от мнението на другите, защото първото впечатление е изключително важно. Архитект с кола за 4-5 хил е или не добър в професията си, или твърде млад, за да изкара нещо от това, което учи. Същият, но с кола за 20-25 хил е добър архитект, мъж на място, перспективен. Харесва се и от клиенти и от жени.
Да, повърхностно е, гадно е, лошо е и т. н., но е така.
Ще се радвам на още мнения. Благодаря.

6.   Приятелю, вземи си Mercedes CLS, имам я от 9 месеца няма проблеми, стилна, луксозна, върви прилично аз съм с 5. 0 бензин 306коня, за около 25000хл. лв ще вземеш добра, мое мнение мисля че ще ти хареса погледни ги по сайтовете и драскай ако имаш някакви въпроси от към модела, поддръжката и т. н.

7.   прави са хората за мнението, но каквото и да вземеш от най висок клас, независимо коя година, няма да искаш да погледнеш друго. Немско и японско, нищо не се е променило в близките 20 години. Дърти седмици, s-класи, лексуси, нисан z сериите също са уникални.

8.   Вземи си Опел Корса 1. 2, най ще ти прилича

9.   Въпрос към автора:
Колега, колега СГСАГ ви зове!

10.   Тоя па. Купи каквото ти искаш. Какви мацки, какво чичко там от офиса.

12.   По принцип от "Светата Троица" (БМВ, Мерцедес, Ауди) Мерцедес се води най-престижен, най-луксозен и тн. БМВ е за удоволствие от карането. За Ауди не знам какви ги смятат, но аз харесвам новите им комбита (след 2007-2008) Двуместна не бих те съветвал, излгеда някак си егоистично, може би. Зависи как го гледаш. Само умната да не купиш някоя кола, убита от каране да плащаш хиляди за ремонти.

13.   Хе-хе, не знам ако видя колата ти какво ще си помисля, но разсъжденията ти не ми харесват. Струват ми се повърхностни. Това, което един клиент ще гледа са твои минали проекти, какво предлагаш и правиш по неговия, какво е държанието и отдадеността ти към работата, а не от коя кола си слязъл. Един от най-добрите строителни инженери в София, до неотдавна караше 30-годишен кош за няма и 1500 лева.

14.   Вместо да даваш тези пари на куп, си вземи една нова кола на лизинг. Щом от работа си събрал 25-26 000, ще изкараш още.
Вземи си, каквото ти е на сърце и след 5 години я продай, като си вземеш друга. Да, малко по-скъпо излиза, но все пак, затова си учил и затова работиш толкова здраво.

Вземи колата, кяото ти харесваш, а не тази, която ти каже някой. Да, питай за съвети, но не се води по чуждото мнение. Прави тест драйвове.

На твоя колега му предложи да си извади главата от задника. Но нека само да ти кажа, че повечето хора, се интересуват от работата и уменията ти. Тези, на които им пука каква кола караш, са дошли за да взимат, а не за да ти дават. А за жените, които ще впечетлиш с колата си... те се впечетляват от цена, на автомобила, не от нещо друго. И ако все пак, попаднеш на толкова повърхностно същество, че да се откаже от услугите ти, защото не караш лъскава лимузина, то да ти кажа, отървал си се от един много лош клиент. А клиенти има много.

15.   Приятелю, и аз съм архитект, само че на 31 години. Честно казано, ме учудва, че отдаваш такова значение на колата да ти придаде реноме и професионален авторитет. Срещал съм различни архитекти, някои разработвали големи проекти през бума до 2008-9 г., хора със сериозен опит. Никой не кара особено скъпи коли. Повечето дори карат втора ръка. Със сигурност никой не се засилва с BMW или Мерцедес. А ти си завършил от по-малко от две години и вече се чудиш каква спортна кола да подкараш. Това може да е валидно пред (някои) жени на "около 24", но само пред тях. Не си някакъв бизнесмен или икономист, че да парадираш с пари. За един архитект е важно портфолиото от реализирани проекти. Лично аз нямам кола и смея да твърдя, че има внимание към мен от различни жени.