Споделена история от Други

Какъв лаптоп да си купя?
Здравейте. Аз съм студент и запален геймър. Искам да си купя таблет подходящ за учене, видеообработка и игри. Да е готин, бърз и с дълъг живот на батерията. На цена до 1000 лева. Какъв ще ми препоръчате? Не се интересувам от вида операционна система. Благодаря ви предварително. :-)

Коментари

1.   ...
За последно, таблет или лаптоп? Таблет за видеообработка, игри, готин, при това само за 1, 000 кинта ми звънни като намериш, защото такова животно няма.

А и за кога ти трябва? В България можеш да го купиш веднага, но имаш по-малък избор. Можеш и да рискуваш с доставка от чужбина (Amazon, тия-ония), но така има друг риск - митничарите много обичат да ровят из доставките, така на един познат му искаха още 50 кинта екстра, за да му "намерят" стоката. Аз така и не получих една книга, която идваше от Германия (55 евро, трябва да е ценно, нищо че Сульо и Пульо не разбират от абстрактна алгебра).

Значи, гледай като цяло видео картата да е Nvidia, защото Radeon обичат да прегряват. SSD не мисля, че ти трябва. Вече какъв процесор и колко памет, това зависи от твоята дефиниция на видеообработка. Ако ще си играеш с 4К... поне i5 Intel (някой да ме поправи ако греша). Предполагам, че 8 GB памет ще стигнат ако не вършиш всичко наведнъж.

Като цяло, бая искаш, а само 1, 000 си подготвил. Такъв лаптоп аз не знам.

2.   Няма такива филми приятелю... искаш всичко 6, а пък даваш лимит на парите. Избери си едно от двете - страхотен лаптоп ИЛИ възможно най-хубав до 1000 лева. Тъй като най-често парите са решаващия фактор ето ти до 1000 - http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_F15_F5_573-acer_aspire_f5_573g_NX_GD9EX_012

4.   Какви игри ще играеш?

5.   От автора: Искам лаптоп. Обърках се и написах таблет.

6.   Кажи кои игри ще играеш и какви програми за видео обработка ще ползваш, за да преценим с какви параметри горе-долу ще трябва да е машината.

Иначе за дълъг живот на батерията трябва да гледаш процесора да е нещо от сорта на intel U... , a не intel H...
Също, по - мощните видео карти също бутат живота на батерията.

Но всъщност тези неща можеш и сам да си ги прецениш. Просто виж сам всяка игра, която играеш каква рам памет иска минимум и каква видео карта и какъв процесор; същото и за програмите за видео обработка и така.

И влизаш в някой сайт като лаптоп. бг или ардес. Там вече си има опции да си избираш по рам, по модел и. т. н.... по цена, дори и по цвят!
На всеки продукт му са описани параметрите - включително и колко часа дръжи батерията!

Днес да се купи комп не е толкова сложна задача за обикновения потребител като преди 10-15 години например. И това ти го казва жена ;)

7.   Играя Agar. io, Slither. io, CS:GO, World of tanks, GTA 5, GTA 6, Games of trones и флаш игри. Направо съм наркоман. Играя и още много игри, предимно такива с много играчи. Забелязах, че отгоре на сайта има реклама за един лаптоп Asus. Видях го и ми харесва. Струва 2500 лева, но мога да го взема на изплащане. Няма да е голям проблем за мен. Тою подходящ ли е?