Споделена история от Други

Труден момент, но съм оптимистично настроен.
Аз съм момче на 21. Уча изобразителни изкуства, тъй като рисувам доста добре. Ходил съм при художници на уроци, бая напредък видях от това. Изглеждам добре, момичетата ме заглеждат, напоследък дори сами ме свалят. Свиря на китара като хоби, купих си един боклук от някакъв си китарен майстор измислен, кубенце и Boss DS-2 turbo distortion, като на Кърт Кобейн. Върши работа. Мога и да пея, върви добре с китарката. Казват, че имам добро чувство за хумор, че съм общителен и тн. Като човек съм окей.
Но истината е, че вървя на зле. Станах много нередовен в университета, макар и да имам талант, аз не го развивам. С изпитите съм...
Мързи ме да подреждам вкъщи, кочина е. Пуша вътре и всичко смърди. Напоследък почнах да ходя по барчета, дискотечки, пиене.
Нямам цели в живота, или поне не съм се ориентирал към такива. Преди тренирах редовно, вече не го правя.
Наскоро свалях с една, което се оказа, че се среща с друг. Напих се и плаках. За пръв път плача за момиче.
Родителите ми работят в чужбина, идват си всяка година за около месец-два и след като видяха кви ги върша ми шибнаха истината в главата, така да се каже. Решиха да спрат парите, за което не съм сърдит. И аз бих го направил на тяхно място.

Някак си вече не съм тъжен за момичето, не се страхувам от бъдещето. Чувствам се уверен. Реших да започна работа, лятото намерих оферта като аниматор, искам да спестя някой лев и да започна начисто другата учебна година. Със спестените пари ще си позволявам разни неща, а междувременно ще работя за да покривам нужните пари за сметки, храна, ток... Спрях да пуша вътре, подредих. Смених средата. Просто спрях да търся хората, които не ми харесват.
Трудното тепърва предстои, но честно казано се радвам, че стана така.

Коментари

2.   Добре си се ориентирал. Само да те успокоя - много малко хора (поне от тези, които аз познавам) имат идея за бъдещето, планове и така нататък. Всъщност много често намираш призванието си без много да му мислиш и разсъждаваш. И това е най-хубавото, никога не знаеш какво ще ти поднесе животът. Засега добре се движиш, а и има толкова много време пред теб - едва на 21 си. Но за едно си прав със сигурност - лесно няма за никого. Важното е човек да не изгуби смисъла. Аз бях на прага да го направя преди около 2 години, но си стъпих краката. Успех с начинанията! :)

3.   A, не, трудното вече си го "прескочил". Взел си решения и си пристъпул към действия. Сегa сaмо остaвa дa си следвaш плaнa, a веднъж нaпрaвил крaчкaтa е по- лесно.
Имa и тaкивa, които си буксувaт нa едно място и ревaт, че целият свят им е крив, виновен зa несполуките, a дaже и не опитвaт.
Ти си признaвaш и приемaш грешките, променяш, действaш, нещо прaвиш. Тaкa че, ок си.
Също съм човек с aртистичнa душa, aми ревем си ние... зa щяло и нещяло :) просто сме по- емоционaлни, изживявaме по- силно нещaтa. Плaчa от рaдост дори, хиля се понякогa, когaто ми е мъчно зa нещо, рисувaм, пея или чукaм кaмъни/плочки и теоря нещо от тях, товa е нормaлно зa хорa кaто нaс.
Трудно ни рaзбирaт хорa без фaнтaзия, но пък ние си избирaме средaтa, нaли? !
Хубaво е, че си се aбстрaхирaл сaм от неподходящи хорa. Не се поддaвaй нa нaстроения и не търси подобни отдушници.
Хaхaх и друго, ние мaй сме си нaй- добре придружени сaми, в собственa компaния. Aз поне имaм нуждa честичко дa остaвaм сaмa със себе си и ми е супер.
Тa, добре си, сaмо продължaвaй нaпред тaкa, кaкто вече си го решил!
Успех!

4.   Първо имаш бая самочувстие не е лошо.
Второ и аз рисувам и знам как ние сме по-чувствителни.
Трето на 21 и да не захващаш нищо, честно"ебаси келеша".
Аз съм на 19 и работа от 10 годишен.
За ученето незнам какво учиш, но за нас художниците в България работа няма. ВЗИмай багажа и при мама и тате тука е
един компот от мизерия, простотия и цигани.
Айде със здраве.

5.   Добре! Доволен съм от теб, ще следя прогреса ти за напред.

7.   Браво, само така!

8.   Update от авторът:

Такаааа, спрях да се занимавам с момичето. Намерих си друга приятелка.
Започнах работа и тренирам, като цяло нещата се нареждат доста добре.

Определено голям напредък.
Ученето оставих за малко... Но съм решил да завърша така и така. Чувствам се по-уверен и като цяло щастлив. ^^