Споделена история от Други

Не мога да общувам
Здравейте! Аз съм момиче, 12-ти клас. Според мен имам проблем с общуването. Хората от класа ми вече отдавна се сприятелиха, аз също уж съм една от тях и си говорим, но отдавна не се чувствам като желана компания. Имам предвид, че те са си по-близки и се чувствам излишна. Може би е така, защото е нормално на тази възраст да се събираме по дискотеки и т. н. но аз така и не го правя, защото не обичам чалга, слушам най-вече метъл и това сигурно е причина за отчуждението ни. Те не ходят на други места ако няма чалга. Следователно аз не ходя с тях по купони, нямаме толкова много общи интереси, трудно е да намериш някого, с когото да поговориш откровено и да си допаднете.. Те най-вече се интересуват от мен когато имаме контролни и т. н. С две думи винаги е било така, но искам това да се промени по някакъв начин, не искам да скучая докато те си говорят техни неща и да съм като аутсайдер.. Моля ви за всякакви съвети, благодаря!

Коментари

2.   И аз бях малко метал и не съм присъствал на много купони, но имам хора от стария клас които са ми като братя. Ти сега си мислиш, че трябва да ходиш на партиите с гадна чалга и те не искат защото си много метал, ама не е така. Измисляш си бариери вместо да си живееш живота, а няма време за това.

3.   Авторке, бъди спокойна. Може да са разбрали, че си по-умна от тях или поне не си за тяхното "стадо". Няма проблем, защото в училище сте някакви си 6-7 часа заедно и никой няма да те задължава да си намираш приятелите в класа. Нали завършваш тази година, какво ти пука. Живота ще те събере с подходящи хора за теб, ще си намериш работа и колеги, пожелавам ти го, дано са с твоите възгледи и да намериш общ език. Няма нищо лошо в това, че ти слушаш метъл, а те чалга. Това ви различава, но и това си е твоя избор. Важно е да си добър човек. Не си прави труда да ги "износваш" на гърба си с домашни и помощ само за училищни неща. Състезавай се с тях. Живота си е състезание. Гледай да си над тях и ще успееш в целите си. Просто не търси проблема, там където го няма. Продължавай да си учиш уроците и да си търсиш приятели другаде. Смятай колко са повърхностни щом искат да си като тях, за да си с тях.

4.   Това съм го преживял. Просто може би си по-интелигентна. Резултатът беше, че спрях да си общувам с почти целия клас, а с другите 4 човека не бях близък.

5.   Мисля, че проблема не е в общуването, а в обкръжението..

6.   И аз съм същата като теб момиче на 15 съм, и още от детската градина съм си чужда със съучениците си аз съм да кажем преди бях свръх муствителна и има едно момче което се опитва да се лсъучениците, но нещо не му се получава ;д а приятелят му казва "недей брат не е хубаво така.. "Та мисълта ми е мразя да ме съжаляват искам друго училище друг живот..
Но няма как да стане.. Моля ви дайте ми съвет ;'(

7.   Първо усещат слабостта ти, винаги когато човек усети слабостта в друг се държи така както казваш. Просто се опитай да бъдеш хард, налагай мнение, покажи им че си силна. Второ извинявай ама това да слушаш метал и да се забавляваш просто е оксиморон. Иди на дискотека там не ядат хора ще видиш как след една биричка какво и да ти пуснат пак ще се забавляваш. Абе отпуснисе бе не мисли бъди жива.
Пожелавам ти ама най-яката вечер и след това ще видиш как тая студенина е изчезнала. Айде със здраве.

8.   Не се оправдавай с метъла. В моя клас имаше двама души, които слушаме метъл-едната бях аз, другия едно момче, което също така и беше най-социалния и дружелюбен човек. Буквално душата на компанията! И, ако аз го раздавах, , неразбрания артист и аутсайдер", то на мен си ми харесваше да е така. Никога не съм искала да бъда приятелка със всички. Но, пък дори с това момче се разбирахме, даже покрай него почнах да се мъкна с класа по разни заведения и се оказа, че не бяха толкова лоши хора. Даже приучих един от, , чалгарите" да слуша класически рок.
Идеята ми е, че не трябва да съдиш прибързано хората. Все ще има нещо с което да си пасвате. Може би харесвате еднакви филми или книги или да спортувате. Не се срамувай от себе си-говори за нещата които са ти интересни, споделяй възгледите си... не се бой да бъдеш личност! Хората уважават това!

9.   Аз също бях горе долу така в даскало, сега даже е още по-зле в университета. И аз като теб съм метълист и бих се радвал да се свържеш с мен по някакъв начин, има доста да си приказваме!