Споделена история от Други

Програма за блокиране
Моля Ви кажете ми програма за блокирване на номер. Знам че има най-различни, които автоматично отхвърлят обажданията, но на мен ми трябва друга, която когато даденият номер ми звъни да му казва че е изключен този номер или не съществува. Знам, че ще ме съветвате към полицията, но не искам да се стига чак до там, защото човекът който ми звъни е мой роднина. Просто не искам да ме занимава с дългите и безмислени разговори. Ако някой знае нещо по въпроса или ако евентуално има такава програма, моля да пише. Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Много подло и страхливо подхождаш.

2.   Съобщенията, че даден номер не съществува идват от оператора, не от телефона ти.
Дори ида запишеш съобщението от оператора, дори ида го пуснеш по-време на разговора, обаждащия се, ще чуе сигнал за свободен разговор и няма да стане номера. Просто вдигни номера, и му кажи, че не желаеш да говориш с него и следващия път ще се свържеш с полицията.

3.   Първо, трябва да ограничиш обажданията, така че на човека да му казва, че е заето.
След това, в самия телефон, пренасочваш отказаните обаждания към несъществуващ номер.
Следвайки този план, телефонът ще пренасочва към несъществуващ номер всеки път, когато дава заето.

4.   Такава функция има на всеки телефон. Може да се обадиш и до оператора ама те ще ти кажат същото.

5.   Kaspersky има блокер на телефонни номера и смс-и. Не съм го ползвал, но видях, че има таква опция.

7.   Мисля, че има вградена функция във всеки телефон. Потърси я в настройките. Мисля, че се казваше Blacklist. Като ти звъни номера, автоматично му дава заето.

8.   Благодаря на другите за разумните съвети, а ти номер 1 не можах да разбера, какво ми е подлото в случая. Но така е в България полезен съвет няма да ти дадът, но могат да ти кажат нещо, което ще те убиди. Жалко че редакторите, одобряват такива коментари.

9.   Искал е да каже най-вероятно, просто да кажеш на въпросния човек да не те занимава, тъпо същество. И се пише БЛОКИРА.