Споделена история от Други

Поръчка от olx
Здравейте! Не знам дали темата е много подходяща за този сайт, но не знаех къде другаде да пиша. Искам да попитам хората, които са поръчвали от olx как плащат? Ако си си харесал нещо, което струва 10 лева (например) и доставка 4 с еконт (например) направо в офиса ли се плащат 14 лева или трябва да направя превод по пощата и само доставката? Моля, който е пазарувал в сайта да ми обясни.

Коментари

1.   Имаш поне няколко възможности.
Наложен платеж - даваш парите в еконт и си вземаш партката. Може транспорта да е за твоя сметка, може и за сметка на продавача. Зависи как се договорите.
Можеш да платиш по банков път на продавача и той да ти изпрати стоката пак за твоя или негова сметка, ако е за твоя в еконт плащаш само транспорта, ако е за негова - не плащаш нищо.

2.   В офиса ги плащаш. Даваш парите за стоката и доставката. Ако не ти хареса връщаш и пращаш даставката и пътя за обратно. Работата е лесна, най-досадното е ходенето до офиса. В някои офиси искат 18, в други 14 години, но ти вероятно си пълнолетен. Ако искаш да изпратиш отиваш, даваш парите и стоката и когато човека си вземе нещата пак отиваш и си прибираш мангизите. Проста работа. ;)

3.   Здравейте! Когато решите да закупите някаква стока от olx, първо пишите съобщение на продавача, че проявявате интерес за дадения продукт. След това питате дали праща по кориерска фирма Еконт например и ако отговорът е положителен си пишите 2 имена, телефон за връзка и адрес до офис на Еконт. (погледнете за точното име на офиса Еконт до който искате да ви пратят поръчката) След 1, 2 дни, след като продавача е изпратил стоката ви, когато тя пристигне в офиса посочен от вас, ще получите смс, в който е известна общата сума, която трябва да платите в офиса (за доставка и поръчка). (в офиса се плаща) Когато отидите, казвате, че сте за получаване, казвате си имената, телефона и адреса, подписвате се на бележки, удостоверяващи завършената поръчка и се радвате на това, което сте си закупили. това е от мен, лека седмица :)

4.   Здравейте! Когато решите да закупите някаква стока от olx, първо пишите съобщение на продавача, че проявявате интерес за дадения продукт. След това питате дали праща по кориерска фирма Еконт например и ако отговорът е положителен си пишите 2 имена, телефон за връзка и адрес до офис на Еконт.(погледнете за точното име на офиса Еконт до който искате да ви пратят поръчката) След 1,2 дни, след като продавача е изпратил стоката ви,когато тя пристигне в офиса посочен от вас, ще получите смс, в който е известна общата сума, която трябва да платите в офиса (за доставка и поръчка). (в офиса се плаща) Когато отидите, казвате , че сте за получаване, казвате си имената , телефона и адреса , подписвате се на бележки, удостоверяващи завършената поръчка и се радвате на това, което сте си закупили. това е от мен, лека седмица :)

5.   Ами,отиваш в Еконт или където ти е пратено и когато го взимаш плащаш сумата за нещото и доставката-общо.Няма как да ти го дадат,ако не платиш.А,когато си заплатил,изпращача получва есемес,че стоката е взета и отива да си прибере парите.
Съвет от мен...по-добре плати за доставка с влючен преглед,защото може да ти изпратят нещо което не е каквото е и е по-добре да разбереш навреме.

6.   Плащаш в офиса, преглеждаш и тестваш, ако има опция за преглед или тест, ако харесаш - взимаш, ако не харесаш - удържат ти транспортните разходи и ти връщат останалото.

7.   Плащаш всичко в еконт - наложен платеж.

8.   В OLX има опция "сигурна доставка", има си знак върху предлаганата стока за нея. Най-добре е да купуваш неща с такъв знак. Ако няма, задължително изискваш в кореспонденцията с продавача да ти включи преглед. Иначе в по-горните коментари са писали как се случват нещата с плащането.