Споделена история от Други

Въпрос относно споделяне на интернет
Здравейте! Ползвам кабелен интернет на лаптоп (с Windows 10) и се интересувам дали има някакъв начин интернет връзката от лаптопа да се сподели без рутер към смартфон. Който има опит по този въпрос, нека се включи. Интересно ще ми е да чуя мнения и съвети. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Според мен няма как да стане!

2.   Аз имах една програмка която превръща безжичния интернет на лаптопа в рутер, обаче я изтрих защото на всеки 15 мин трябваше да се рестартира, платена е, а аз ползвах безплатната версия. Не мога да се сетя името и в момента, но ако се разровиш в гугъл можеш да я намериш или подобна на нея

3.   reverse tethering се нарича и става само ако смартфонът е руутнат.

4.   Здравейте и аз имам подобно питане. Съседът има кабелна тв, аз имам у нас тв приемник, дали мога да гледам новините без кабел и антена?

5.   Има начин, да. Пиши в Google "share windows 10 ethernet to wifi" или нещо от този род и ще ти излязат вариантите.

6.   Боже, Боже, колко глупости са се изписали тук. Истината е в коментар 5, всичко друго са глупости.

7.   Разбира се че има начин. Една от най/добрите програмки е Connectify Hotspot.

8.   Ръчкаш кабела в един рутер и готово! Бюджетните варианти са около 30 - 40 лева нови, даже в Кауфланд гледах някви.
Настройката е елементарна, в повечето случай копираш МАК адреса на компа, въвеждаш име и парола и си ти! Работа за 10 - 15 минути. Е, все пак за настройката можеш да питаш някой приятел дето разбира една идея повече от теб (предвид въпроса който задаваш).
Като бонус ще можеш да си разнасяш лаптопа из апартамента без да мъкнеш вечно закачен за него кабел.

9.   8, човекът не пита за рутер! 30-40 лева може да не са нищо за теб, но за него да са, така че не раздавай така смело парите на другите!

10.   Човека пита за споделяне без рутер, вие му пишете за WiFi!

11.   Авторът:
Здравейте отново! Изтеглих програмата Connectify Hotspot, както казва номер 5 и с нея всичко се получи перфектно. Допитах се тук, защото колкото и странно да изглежда, около мен няма хора, които да са много наясно с нещата. Просто исках да имам интернет на смартфона си, за да не хабя постоянно трафика от мобилния оператор, а да ползвам обществени Wi-Fi мрежи, не винаги имам време. Целта ми беше да е именно без рутер. Благодаря за съветите и отделеното време на всички включили се.