Споделена история от Други

Какво са изискванията,за да предложа даден продукт на пазар.
Здравейте на всички, много ще Ви бъда благодарен, ако някой ми даде точни отговори за следните въпроси, които ще задам.
Така, примерно съм създал някакъв продукт, който се отнася към технологиите, и по точно към електрониката на даден автомобил. Ето например ''Вистеон Електроникс България ЕООД'', това е компания, която се занимава със създаването на автомобилен софтуер, хардуер и т. н(точен техен продукт е електронни части в таблото). И създам аз моя част и искам да я продавам или да я предлагам на някой. Какви са самите изисквания, т. е трябва ли някакво разрешително, нещо?
Надявам се, че въпросите ми не са глупави, но просто не знам откъде да прочета, чета някакви неща в нета, ама откъде да знам, дали инфото е достоверно или т. н. Защото за всеки сектор или продажбата на различни продукти се изискват различни неща. Не знам вече.

Коментари

1.   Като за начало трябва да патентоваш откритието. После да сключиш договор със счетводна къща, които да ти регистрират фирма и да ти извадят всички необходими разрешителни. Те знаят какво ти трябва.

От там нататък е въпрос на търговски умения да продаваш успешно.

2.   Подкрепям номер 1, щом не си наясно с нормативните особености, най-добре е да потърсиш помощ от счетоводител/ финансист, но намери добър специалист, ня когото можеш да се довериш напълно.
Иначе каналите за продажба са много, например - директо в автосервизите, онлайн магазин, участие на изложения в бранша и пр.
Успех!

3.   Имам лоша новина - за автомобилната индустрия няма да се вредиш.
Изискванията са жестоки! По надежност са веднага след самолетостроенето, медицинската и космическата техника. Всичко което се влага в една съвременна кола трябва да е по ISO TS949. Няма значение дали говорим за части или програми за управление.