Споделена история от Други

Как да откажа цигарите без да напълнея?
Здравейте! Аз съм жена на 25 години и пуша от почти 10 години. Имам огромно желание да ги спра, но много се притеснявам, че ще напълнея. Не съм лакома, не се притеснявам, че няма да мога да спра да се тъпча. Бягам 3-4 пъти седмично между 45-60 минути на тренировка, така че имам и физическа активност. Но най-голямото ми притеснение е, че имам малко бавен метаболизъм. Сутрин без кафе и цигара просто не мога да отида по голяма нужда. И не знам как да се справя с този проблем и за това пиша тук. Има ли някой минал през същото?

Коментари

1.   Ами воля. Това е.

2.   Няма да напълнееш, просто когато ти се допуши трябва да посягаш към ядки солети и дъвки, а не баници и шоколади.

3.   Вместо да ядеш, пий вода - тя засища. А и заедно със спирането на цигарите, си поставяш цел, да не се храниш често.
Създаваш си режим на хранене. Защото то и аз не пуша вече-от години, но не ми пречи да си засиля яденето и да напълнея. :)
Просто си поставяш и създаваш нов начин на живот.
С нов режим на хранене (щом те притеснява напълняването) Но пак, казах, както цигарите залъгват глада, така и пиенето на много вода също утолява глада, че дори и засища организма- и е полезно, естествено, в сравнение с цигарите :)
Та, това е :)

4.   Лично аз два пъти съм спирал цигарите и изобщо не съм напълнявал, нито пък съм започвал да ям повече. Получи се дори обратното, напълнях, след като започнах отново да пуша. Спирай ги, без да му мислиш особено. Ще видиш колко по-добре започваш да се чувстваш само след няколко месеца. Вече 4 години не пуша и разликата е осезателна.

5.   Повече плодове и чайове за голямата нужда. Аз бях голяма пушачка, никога нр съм предполагала, че ще ги спирам. Трябваха ми пари, дрехи. А и дъвчи дъвки.

Успех