Споделена история от Други

Сега или никога ?
Споделям моята история на ''аутсайдера'' на зомби обществото в което се намираме. Винаги съм искал да бъда част от нещо велико от нещо което да донесе промяна да ми носи удволетворение, но уви ударих на камък. За съжаление времето лети а ние също летим покрай него..

Е на 23 години съм и абсолютно никаква работа не ме влече не ми дава нужното удволетворение, което си мисля че трябва да имам за да работя това до живот..

А именно войник. НО от тия дето ги пращат на мисии зад граница и т. н. Пътувах до Франция за да се пробвам в Френския Чуждестранен Легион, но уви ударих на камък.. минах медицински, физически, IQ тестове, разговори с психолози, но накрая комисията не ме избра.. Нямам си представа как става самият подобор, дали е на късмет или тоя ме кефи а тоя не, но не бях избран.. както и да е

Бачкам си в момента една работа ( сменил съм 5, 6 различни) харесва ми че е в изолация с външният свят, а пък и парите не са лоши.. Един мой колега ми каза че Израел също набирали наемници от други държави като Легиона, писах на един емайл адрес на официалната им страница с въпроси но не са ми отговорили.. ако все пак някой знае нещо нека да пише...

По скоро ще се примира, че в този ми живот няма да работя тази професия и ще трябва да се задоволя с друго нещо не е болка за умиране, но това нещо ми е в кръвта и ми се искаше да го работя

Не съм от типа хора, които гледат на работата лесното и парите.

Усещам че живота лети бързо.. по-бързо отколкото предполагах преди..

Коментари

1.   Какво ти пречи да се реализираш в България. Нима мислиш, че ние нямаме нужда от защита? Или че сме много много добре в отбраната? Проучи къде да кандидатстваш и какво трябва да учиш, за да постъпиш в платената ни армия. Дори и пожарникар да станеш, пак ще спасяваш хора и ще си на опасни места. За какво ти е да се биеш за някви чужди интереси. Ти няма да си част от нещо велико, а ще си част от онези хиляди войници, за които на никой не му пука и които обслужват нечии икономически и политически интереси. Много наивно си подходил, не си доразмислил. И тук можеш да спасяваш животи и тук може да защитаваш. Бог просто е запазил живота ти, защото всеки един човек е нужен на родината ни. Сега, когато сме пред прага на интересни времена. Сега, когато всякаква сган гледа да ни залее и притопи.

3.   Разбирам те добре. А няма ли български професионални войски? Знам, че имаме мисия в Афганистан...

4.   В България няма армия! Какви глупости пишете коментар 1 и 2?!
Аз си дадох душата (също както автора) за едно българско военно формирование, а от Министерство на отбраната ми казаха, че мястото ми е "замразено" поради липса на средства. Смятай щом за 1 човек нямат пари... За каква армия говорим тогава! Да не говорим, че ми загубиха месеци в проучвания и разни там измислици... Поне да ми бяха казали да не си губя времето!!!