Споделена история от Други

Търся помощ в избора на таблет-iPad, Samsung или Asus
Здравейте. Знам, че историята е тъпа, но имам нужда от помощ и моля редакторите да я одобрят. Искамхда си купя 2 таблета. Колебая се между 3 марки-Apple, Samsung и Asus. Не се целя в стари модели, а в такива от 2015-та и 2016-та. Ipad-а iPad Air 1, Самсунга е Galaxy tab A, а Асуса е z500m. Ipad-а мисля да го купя от ОЛХ, намерих един евтин и нов, а другите от Емаг. Смятам да взема 2 различни таблета. От тях Самсунга е с най-малко РАМ и вградена памет, но е и с най-голям дисплей, а аз искам и един голям. От друга сграна много искам да изпробвам системата iOS. Не знам кой да избера. Ще се радвам да ми препоръчате и ако може да ми кажете на какъв размер дисплей е по-хубаво, 9, 7 инча или 10, 1. И моля ви, не ми препоръчвайте китайски таблети от типа на Леново и такива ментета, още по-малко от европейските боклуци, като Алкател и Престижио. Благадаря ви предваригелно.

Коментари

1.   Мислех да ти помогна, но като прочетох това за "китайските ментета Леново" се почувствах дълбоко обиден. Бих препоръчал китайското менте iPad или другото такова Samsung, ще си в крак с модата, ако не друго.
И сериозно ли питаш 9'7 или 10'1. Малко е несериозно.
Не целя да обиждам, наистина питам.

2.   Здрасти,
Най-добре е сам да прецениш. Мога да те посъветвам само да бягаш от всякаква битова техника и електроника на Самсунг. Насочи се към останалите два бранда. Не си мисли, че iOS е нещо впечатляващо. Ползвам iPad mini и честно казано е ОК, но не съм фен. Не виждам някакви преиумущества спрямо Android. Защо не се замислиш и за някой модел с Windows? Имам телефон с Windows 10 и е много приятна OS.
На каквото и да се спреш, първо прочети и изгледай ревюта за конкретния модел.

3.   Посочения от теб Самсунг е бюджетен модел и е много под другите две устройства, с оглед на резолюция и процесор.

А за Asus-а и iPad-a - Ами първият е топ модел на шест месеца, а вторият е топ модел от преди почти три и половина години. Единствения проблем на хубавите Android таблети е, че далеч по-малко апликации са оптимизирани за голям екран.
Разликата е, че новият Asus, ще се представя добре още 2-3 години, а стария iPad, съвсем скоро ще започне да страда от изчезващи апликации (като не можещ да си ъпдейтнеш iOS-а, защото устройството е старо, разни апликации, изчезват, защото не са "подържани", нищо, че вървяха перфектно допреди 2 дни).
Вземи си Asus-a. Освен ако не решиш, да си вземеш последния iPad Pro, няма база за сравнение.

4.   Т. е вземи си Asus-a два пъти, ако ти трябват два таблета.

5.   От автора
Благодаря ви за мнинеята, извинявям се на номер 1, че съм го обидил, не съм искал. Реших да взема Самсунг и Асус. Благодаря ви за мненията.

6.   Не искаш китайски ментета, а взимаш самсунг? Имам опит с висок клас на самсунг/телефони/ и започват да забиват изключително много след година ползване... Имам асус/телефон/ и Huawei/телефон и таблет/, ако трябва да препоръчам марката която се държи най-добре, то това е Huawei, за жалост нямат много висок клас таблети... Asus-а е просто уникален, безпроблемна и бърза работа, единствено дизайна не ми харесва кой знае колко...

7.   "Не искаш китайски ментета, а взимаш самсунг? "
Самсунг е корейска фирма. Това е като да сравниш България със Сирия, защото ни дели само една страна, а и според азиатците, си приличаме много.

8.   Според мен Асус е по-добър.