Споделена история от Други

Лични данни
Здравейте

Имам следния въпрос.

Някои сайтове изискват снимки на предна и задна част на лична карта с цел проверка на възраст.

Каква е опасността и има ли такава, ако пратя такива снимки на американски сайт? Какво може да се направи/злоупотреби с такива снимки?

Ще се радвам на отговор.

Мерси предварително

Коментари

1.   Предполагам става въпрос за сайтове за пазаруване онлайн. Никога, при никакви обстоятелства не предоставяй такова нещо. Никога.
Щом като гиганти като eBay, Amazon не го изискват, няма никаква причина други да го правят.
За да не съм голословен, преди време си купувах техника от китайски сайтове и бях помолен да предоставя подобна снимка. След изричния ми отказ, тирадите продължиха още няколко дни. Обясних им, че щом не ме искат за клиент, желая парите ми да бъдат възстановени и приключваме. Вълшебството се случи и направиха "изключение". Далеч съм от мисълта, че всички искат да ти откраднат данните, но имай едно на ум.

2.   Опасността е да осъмнеш с някой бърз кредит или някой лихвар или ЧСИ да ти цъфне на вратата със запис на заповед която е уж подписана от теб. Даже на скоро се шумеше около такава измама със записи на заповед.

3.   И аз доста пъти съм се двоумял, дали да пиша данните си, като егн, номер на лична карта, и др. в сайт, в които съм искал да се регистрирам, и са изисквали подобно нещо, но понеже, винаги съм се съмнявал, в сигурността, и това как подобни саитове опазват данните ни, не съм го правил, и надали ще си дам данните някъде където незнам какво се случва с тях. Мога да ти кажа, че ако не ти е толкова наложащо да го правиш, по добре недеи, в интерес на истината, страшно много хора, без да се замислят пишат всичките си данни, ако се изисква, от саита в които се регистрират, но ако имаш и наи малко съмнение дали да го правиш, категорично не го прави.

4.   Това изобщо не би трябвало да се коментира. В никакъв случай никога не давам и няма да давам такова нещо дори на най-реномираните български онлайн търговци.

5.   Ако, става дума за сайтове за работа като 99design, не виждам проблем да го направиш! Аз имам регистрация само там, но предполагам, че и други подобни я изискват! Нормално е, предвид че работиш с някой и предвид, че заплащането понякога изобщо не е малко! Аз не виждам проблем, целта на сайта е да защитава двете страни-и клиент и работодател и за мен това беше първото доказателство, че всъщност сайта е наистина сериозен, но от теб си зависи... дали ще си въведеш данните или не.

6.   Здравейте. Благодаря за отговорите. Всъщност става въпрос за американски сайт. Ще се радвам на още мнения :) Мерси много

7.   Това се изисква само в сайтовете за онлайн залози за потвърждение на самоличността.

8.   Авторе, а ще ни кажеш ли за какво по - точно е този сайт?