Споделена история от Други

Бездомна котка
Здравейте! Имам нужда спешно от съвет. Историята е проста пред блока живее бездомно коте. Много хора го хранят и то прекара около 1-2 год. пред блока. На скоро някой му беше оставил торба с кости от риба. И не след дълго започнаха да му капят лиги от устата. Никой не го води на ветеринар!! Всички се страхуват от тези глоби... Днес го видях че има гнойно топче на долната устна. Проблемът е че се влошава, но аз не мога да помогна. Нямам финансова възможност да го заведа на преглед. Трябва спешно да му помогна. Моля ви посъветвайте ме! Важно е!

Коментари

1.   Някакси трябва да намериш пари и да го завидиш на лекар. Искай назаем. Котето не е добре и може да умре ака не действаш. И да умре поне ще знаеш, че си направил/а нещо, за да му помогнеш. Но знай, че ветеринарите не винаги спазват Хипократовата клетва.

2.   Потърси най-близката организация за помощ на бездомните животни в града, в който живееш. Ако си в София - ето една- arsofia. com. Има организация '4 лапи'. Във Варна има Анимал Хоуп Варна. не пишеш от кой град си. Потърси в Интернет. Вече почти във всеки голям град има такива благотворителни организации. Те ще помогнат на котето. Може във Фейсбук да пуснете молба за финансова помощ. Успех!

3.   Просто напиши в гугъл: помощ за бездомни котки
И ще ти излязат сайтове, в които разни хора предлагат помощ на животни или поне са направили места из интернет, където да можеш да напишеш, че това животинче е в нужда - направи го обезателно и даже качи и негова снимка към поста си там. Все ще се отзове някой да му помогне.

4.   Трябва да го заведеш. Не би трябвало да е много скъпо. Нека и съседите да помогнат. На мен за инжекции са ми вземали между 5 и 10 лева.

5.   Проверете дали някоя костица от риба не е заседнала между зъбите на котето и заради това да не може да си затвори докрай устата. Огледайте добре устната кухина. Ако е такъв проблемът, трябва да се извади костицата, за да може нормално да се храни и пие вода. Може костта да е забита в лигавицата на устната кухина и оттам да идва инфекцията и гнойното топче.

6.   От кой град си авторе, аз искам и мога да помогна?

7.   Предполагам, че е или отравяне, или панлекопения. За съжаление, леталният изход е с изключително висок процент, още повече, че не сте предприели лечение. И аз не знам защо го пиша сега това, навярно котето вече го няма. Но не се обвинявайте, тези заболявания се развиват много бързо и дори и да бяхте го завели на лекар, едва ли щяхте да го спасите. Искрено се надявам да съм сгрешила, но едва ли.

8.   По най - бързия начин се регистрирай и пиши в бг - мама, там има тема за домашните любимци, ако не се лъжа " любители на котки ", на мен ми предложиха финансова помощ, но за съжаление сладкото ми коте не издържа и вече не се радва на пеперудките в градината. :( Пиши им!!! Дано спосиш милото коте!

9.   Обади се в приюта на града. Аз така спасих едно куче. Те ще го вземат и ще му помогнат.

10.   Какво стана с котето? !!!

11.   Много моля и силно се надявам, редакторите да публикуват коментара ми! Разочарована съм и не само аз, предполагам, от отношението и поведението на някои автори на теми, Пиша в настоящата, защото е добър пример, как като си на зор, молиш за помощ, съвет и съчувствие, получаваш ги и край. Не си прося благодарности, в никакъв случай, просто десетина човека тук станахме съпричастни със съдбата на котето, даже един колега предложи не само виртуална помощ, а и реална, елементарното възпитание изисква авторката да ни информира какво се е случило. Не трябват много усилия и време да напишеш една дума:"Добре е" или "Умря". Не е честно. Благодаря. От номер 7