Споделена история от Други

Въпрос за кученце в къща
Здравейте, по принцип гледам котки/в мой апартамент, по една, максимум две/ но мъжът до мен и баща на дъщеря ни има къща и доведе кученце. Мешана порода хъски и ретривър.
Аз обичам всички божи твари стига да знам че им едобре при мен, при нас. -Но не знам как се гледа малко куче. От поне 10 год. знам как се гледат котки-но не кученца... това е първото. Пишка и ака наред. Всички сме на работа. Как да го възпитаме, нямам идея... В къща сме, и има място бол..
Много ми е объркано... Само на 2 мес. е. а имам чуството че ще го намразя. 5 котки сэм имала и не е било така.
А като гледам котката ми в апартамента, почвам да се чудя-кучета или котки са по тъпи? ! Май кучетатаса по тъпи от котките-въпреки че уж казват че са по интелигентни.
Дайте ми моля мил съвет, как да го гледам, някакви практични идеи как да отгледм това куче. Мъжът ми на работа, дъщерята на училище, аз съм с почасова работа, като ми свирнат, хвръквам с колата-значи аз основно ще го храня, поя и гледам по цял ден-то е бебе... Мъжа ми явно си въобразява че получаваш готово отгледано куче. Дори аз с тъпия ми мозък го схващам.
Имам си работа, свой си дом, мое си животно и си изпълнявам задълженията.
Как сега да гледам и котка, и куче, /макар и на различни места/ като не говорим че не знам и как? !
Идеи да имате от А до Я като за начинаещи и за по тъпи хора..
Благодаря...

Коментари

1.   Здрасти! Върла кучкарка съм, но и котки съм гледала. Какъв ти е проблемът щом си в къща? Ами то е като малкото дете, напишва се, нааква се, после се научава. Несравнимо е чувството, като те погледне с тези очи, пълни с благодарност и безрезервна любов, като мята опашка от най-искрена радост, че си се прибрал отнякъде, няма по-предано същество от кучето. Котките са малко егоисти и независими, но и тях ги обичам много. Та на въпроса, има безброй сайтове за отглеждане, хранене, възпитание и обучение, няма страшно, ще се справиш. Ами то сега е бебе, сигурно плаче и страда от раздялата с майка си и братчетата и сестричетата си. Дайте му някакво одеялце да се гушка, играчка да си чеше зъбките, играйте с него. Но имай предвид, че е едричка порода, гледайте го на двора, в колиба естествено, не в къщи. Успех!

2.   Здравей, мила! Номер 1 съм, как вървят нещата с новия член на семейството? С радост ще ти отговоря, ако имаш въпроси. А как се казва кученцето?

3.   Нарекохме я Джили. Тая седмица ще и едната ваксина, после имало още две, тъкмо ще стане топличко и ще я пуснем в двора, нека порасне още мъничко. Засега спи под леглото ми :)
Яде всичко, но най обича пилешката ми супа на попарка. Полезно ли е отсега да яде кокали? Много се заобичаха с детето и си играят.. Вече посвикнахме с нея. Пишка от радост като се връщаме кой от работа, от училище„Обаче къса хартии, сдъвка едни слушалки и още куп бели. Е, бебе е, какво да правиш.. Прибрахме каквото можем и така.
Кога е най добре да се изведе на двора и за колко време свиква навън?
Авторката