Споделена история от Други

''Дали децата, които бяхме се гордеят с хората, в които се превърнахме?”
Здравейте! Вероятно въпросът от заглавието ви звучи познат.
В социалните мрежи е често срещан цитат. Не знам за вас, обаче мен ме накара да се замисля. Наистина дали ако някак детето, което бях можеше да ме види сега от някъде би харесало личността, в която се е прeвърнало?
Вие как мислите?

Коментари

1.   Здравей!
Ние не сме, това което сме били преди. Не считам, че можеш да бъдеш обективен за оценка, когато не си запознат с цялата информация. Това е абсурдно. Като дете си чист и наивен, като тийнейджър лекомислен и арогантен.

2.   За себе си отговарям. Но за всеки човек е строго индивидулно авторе. Иначе хубав цитат, че го пусна на стената

3.   Мъж, на 20 съм, и мога да кажа, че аз не бих се гордял... :) Имах други представи за бъдещето си като дете, но към момента не виждам как могат да се случат...

4.   Детето в мен искаше възрастнят да е нещо средно между Левски, Терминатор, Стийв Джоб, Гоку и капитан Жан-Люк Пикард. Според детето в мен, хората, категоризирани като "нормални" не са много интересни.
Общо взето не, но може би не е добре да се опитвам да се харесван на беснеещия лунатик, който съм бил на 8 години.

5.   Мъж на 37 съм и отвътре все още съм дете, а и отвън изглеждам пак хлапашки, гадното е, че вече не съм толкова безстрашен, с огромно въображение, когато всичко ми се струваше толкова лесно. Битовизма смазва всеки, битката в живота за съжаление не е с дървени мечове, обаче вътре в горе долу преуспелия бизнесмен който съм сега и който се е сблъскал с грозното, пошлото и жестокото в живота аз съм същия рицар без броня поне за моите две принцеси жена ми и дъщеря ми, и когато си играя с малката ми красавица, виждаме заедно онзи познат от детството ми замък с летящите дракони, с еднорозите, феите и цялата магия, която мислех че съм загубил, а се оказва че си е била вътре в мен. През цялото време. Тогава момчето-рицар в мен се усмихва и както трябва да е във всяка приказка и във всеки истински живот то побеждава злото! Старая се да вземам пример от него, и поздравявам всички хора с детски души!
Алекс