Споделена история от Други

Редовно обучение и работа?
Здравейте, момиче в 11 клас. Напоследък се замислям какво да уча. Проблема е, че живеем 4 човека с около 600лв :(( историята е дълга и няма да изпадам в детайли как стигнахме до там. Взимам стипендия за успех 20лв/смях/. Братовчед ми е програмист, но завърши икономика в УНСС, та той ми каза, че е по-добре да се запиша редовно, за да имам право на общежитие, после може и на бригада да замина, пък повечето студенти работели въпреки, че са редовно. Аз като цяло съм си харесала Маркетинг в УНССто, поднаправлението беше Икономика и инфраструктура, ако не се лъжа. Проблема е, че братовчед ми ми каза, че е започнал работа от началото на 2 курс, но първи е препоръчително да съм редовно на лекции, но как да се издържам? От работа през лятото съм събрала около 1000лв., няма да харча пари за бала, мисля да го пропусна, но проблема е за колко време ще ми стигнат тези пари? Колкото за таксата за 2 семестъра. И друго-завършила съм курс за гримьор и може да ме търсят, хубавото е, че работата не е с фиксирано работно време, 3-4 клиенти на месец да си намеря това са 200лв. Но като цяло доста ме е страх как ще се стекат обстоятелствата, дали няма да имам проблеми с преподаватели заради отсъствията. Тя специалността не е от най сериозните мисля си, дано си затварят очите? Аз иначе умея добре да разговарям с хората, добра съм във вербалната и невербалната комуникация и в психологията на убеждаването :D и общо взето с учителите в гимназията се разбирам супер добре и хората ми правят много компромиси, въпреки, че далеч не съм най-прилежната и най-учещата ученичка, защото от време на време поработвам и след часовете и понякога отсъствам ииии така. Та това е общо взето, първата година как да я изкарам като работя и същевременно присъствам на повечето лекции?

Коментари

1.   Трудно е аз работех и учех редовно, наложи ми се да повторя две години заради не взети заверки или изпити.
Можеш да се договориш да се ходиш заедно със задочниците по някои предмети. Зависи и на каква работа се хванеш - трябва да е нещо на смени за да можеш поне сутрин или след обяд да хващаш част от лекциите и упражненията.
В крайна сметка може да се оправи човек ама е доста по трудно.