Споделена история от Други

И да си гледам моите задължения, и да обръщам повече внимание и на хората, около мен и да бъда с нея?
Здравейте, вече не знам към кого да се обърна, затова пиша тук, за да ми дадете съвет какво да правя, защото се чувствам
в задънена улица.
Аз съм на 21 години и съм студент първи курс в София. Животът ми се обърка страшно много от новата година насам, след като
си хванах приятелка и общо взето занемарих с абсолютно всичко около мен - приятели, семейство, университет, работа.
С въпросното момиче се познаваме отдавна и се харесваме много, от понеделник до четвъртък съм в София и всяка седмица се прибирам в моя град, за да можем да се виждаме. Проблемът е, че като си дойда не правя абсолютно нищо, освен да се видя с нея, което страшно много вбесява и нашите и приятелите ми. Тя е 12 клас и е на същото положение като мен. Въпросът е там, че не можем да съчетаваме връзката с нашите задължения и с отношенията ни с другите хора, затова и логично всеки покрай нас реагира.
Като сме заедно, забравяме, че има друг свят, не обръщаме внимание на никой и на нищо друго, което не е хубаво. Онзи ден
отворих тази тема и пред нея, че не си влияем добре, пречим си да си гледаме нашите си неща и се фокусираме само върху нашата връзка, но не може да е все така, това трябва да се промени. Тя ми каза, че и тя ги мисли тези неща, просто не иска да се задълбочава в тях, защото знае, че е така и не иска да го мисли особено. Отделно майка ми е супер ядосана, защото януари ме скъсаха на 2 изпита(които впоследствие взех), естествено отново, защото и въобще не уча и отделно и че трябва да си търся работа, за което е права, защото не сме от най-заможните пък и не мога цял живот на нея да разчитам.
Тръгнахме при много тъпи обстоятелства, аз съм в София, пък тя е още 12 клас и трябва да си слизам всяка седмица иначе в
противен случай връзката ще се загуби, поне за мен така си го чувствам. От друга страна майка ми иска да започна работа по
София. Преди Нова година си пусках CV-то натам насам и бях мотивиран да започна работа, сега също искам, но знам, че започна ли работа там, няма как да си слизам и всичко трябва да приключи, а не искам да оставям приятелката си, защото много се разбирам с нея и ни е яко заедно.
Ако гледам реално и обективно на нещата, най-добрия вариант е да загърбя всичко и да си се установя по София, да имам по-
сериозно отношение към ученето, да си хвана работа, да се занимавам с мои хобита, да излизам с приятели, въобще неща, с които ще се развивам и няма да забивам на едно място, както правя в момента.
Според вас при тези обстоятелства мога ли да съчетая всичко това? И да си гледам моите задължения, и да обръщам повече
внимание и на хората, около мен и да бъда с нея?

Коментари

1.   Гледай бъдещето си,защото никой след време няма да ти каже- благодаря,че пренебрегна себе си,за да бъда добре и да бъдем заедно !!!

2.   Нормално е щом имате връзка и се обичате да сте заедно и всичко друго да е на второ място. Хубаво ще е и тя да учи в университет в същия град като теб след като завърши и така ще сте заедно.

3.   М29

Пак може да си имаш приятелка но не е необходимо да се връщаш всяка седмица. Наблегни на учението и на работата, защото в един момент ще се вкараш в ситуация с невзети изпити и финансови затруднения.

4.   Тези неща, дето ги споделяш тук с непознати ги сподели със хората които ги засяга, сиреч приятелката ти, майка ти, близките и ще решите заедно проблема.